یکشنبه, ۲۳ مرداد , ۱۴۰۱ 17 محرم 1444 Sunday, 14 August , 2022 ساعت تعداد کل نوشته ها : 14080 تعداد نوشته های امروز : 11 تعداد اعضا : 4180 تعداد دیدگاهها : 299×
تشریح گزارش سه ماهه ستاد اقامه نماز استان کرمان توسط مدیر ستاد
17 مهر 1400 - 11:32
شناسه : 76589
4

مدیر ستاد اقامه نماز استان کرمان طی مصاحبه ای با مسوول روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان فعالیت های سه ماهه دوم سال ۱۴۰۰ را تشریح کرد.

پ
پ

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کرمان حجت الاسلام والمسلمین عربپور مدیر ستاد استان در مصاحبه ای که با مسوول روابط عمومی ستاد اقامه نماز داشت فعالیت های سه ماهه ستاد اقامه نماز استان کرمان  را تشریح کرد.

در این مصاحبه عربپور گفت:با توجه به اینکه در شرایط سخت کرونا بودیم سعی کردیم که فعالی های نماز و طرح های ستاد زمین نماند و این فعالیت ها در چهار حوزه مدیریت،روابط عمومی،نظارت و ارزیابی و فرهنگ و آموزش صورت گرفته است

در حوزه مدیریت:یک جلسه شورای اقامه نماز داشتیم که در این جلسه شورا یکی از مصوبات که خیلی هم مهم بود این بود که در راستای وظایف شورای استان و در ارتباط با سند توسعه ستاد اقامه نماز تا ۱۴۲۰ که پیش نویس سند آماده شده و در جلسه شورا مطرح شد که ما یک سند راهبردی ۵ ساله برای سند توسعه داشته باشیم. بر این اساس این مصوبه یک کارگروهی زیر نظر نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمان تشکیل شد و دو جلسه کارگروه اختصاص پیدا کرد به اینکه ما برای سند راه بردی یک کارهای مقدماتی باید انجام دهیم که یکی از آن کارها پژوهشی باشد که در سطح استان بتواند وضعیت نماز را برای ما تشریح کند.

مدیر ستاد اقامه نماز استان در ادامه افزود: برای تهیه این پژوهش اول جلسه ای تشکیل شد که در این جلسه  بودجه پژوهش را به مبلغ ۲۵۰ میلیون تومان برآورد شد که قرار شد سازمان برنامه و بودجه و معاون پشتیبانی استانداری این بودجه را تأمین کنند.

عربپور بیان کرد: از جمله فعالیت های مدیریتی جلساتی با رابطین نماز داشتیم که این جلسات در دو نوبت برگزار گردید. یک جلسه در دفتر امام جمعه و جلسه دیگر در شرکت شهرک های صنعتی که در این دو جلسه هم بحث نماز و هم بحث مهدویت مطرح شد که رابطین نماز بتوانند به جهت تفاهم نامه ای که بوده بحث نماز و مهدویت را در کنار هم داشته باشند.

عربپور فعالیت دیگر حوزه مدیرتی را چنین بیان داشت: ارسال نامه ای به تبلیغات اسلامی،اوقاف،کانون مداحان و هیات های مذهبی و به خصوص ارسال نامه به هشت هیات تعزیه که اگر امکان داشته باشد در نسخی که برای تعزیه خوانده میشود قصه نماز ظهر عاشورا را به عنوان بخشی از آن تعزیه به نمایش بگذارند.

مدیر ستاد اقامه نماز استان کرمان افزود: در بحث نماز بازار با رابط نماز بازار هم جلسه ای داشتیم که یک سری پیشنهادات و طرح هایی مطرح شد که قرار شد مطالعه شود و ستاد هم در این ارتباط هر آنچه می تواند کمک دهد.

وی از دیگر فعالیت های مدیریتی به تنظیم تفاهم نامه ها و امضاء آنها توسط چهار مرجع  اشاره کرد و گفت: تاکنون بالغ بر ۵۰ تفاهم نامه تهیه،امضاء و پیگیری شده و در این مدت با رایزنی هایی که صورت گرفته مبلغ ۲۰۰ میلیون ریال به عنوان کمک خیرین به بحث نماز و ۲۰۰ میلیون ریال هم کمک خیرین برای بحث مهدویت جذب گردیده است.

حجت الاسلام عربپور در ادامه برنامه های حوزه نظارت و ارزیابی را نیز تشریح و بیان داشت: بعد از آنکه هیات ارزیاب در خردادماه کار ارزیابی را تمام کرد و نتیجه را به تهران اعلام کرد به در خواست استاندار و امام جمعه در شورای اقامه نماز ما نمره دستگاه را به همراه نقاط قوت و نقاط ضعف و به خصوص توجیه آن ها در رابطه با عدم بارگزاری در سامانه سجاده و همچنین در بحث کارشناسی نظارت ما مسئله شورای اقامه نماز استان و شهرستان ها را واگذار به این کارشناس کردیم که تنظیم صورت جلسه و همچنین پیگیری تشکیل جلسه ۲۳ شهرستان که ۱۷ شهرستان ستاد اقامه نماز داریم به عهده این کارشناسی گذاشته شده است.

مدیر ستاد استان در ادامه به برنامه های روابط عمومی اشاره کرد و گفت: در حوزه روابط عمومی پوشش دادن تمامی فعالیت ها از جمله گزارش جلسات شورای اقامه نماز جلسه کارگروه ویژه که ۲ جلسه در سازمان برنامه و بودجه بوده،هماهنگی در انعکاس فعالیت های حوزه آموزش و پرورش در بخش هیات اندیشه ورز، پوشش زنگ نماز در آغاز بازگشایی مدارس ،پوشش ارتباطات دبیران شهرستان ها با مرکز استان و همچنین تهیه و نصب بنرهایی به مناسبت های مختلف از جمله دهه اول ماه محرم در سطح شهر بوده که در آنها بحث نماز و پیوند آن با مسئله قیام سیدالشهدا و مسئله عاشورا مطرح شده است.

عربپور گفت: در این حوزه ۲۱ خبر در مجموع در سایتها منعکس شده و یکی دیگر از فعالیتهای روابط عمومی ارسال پیامک نماز از طریق سامانه پیامکی که هر دو هفته یک پیام از فرمایشات اهلبیت (ع) در مورد نماز به ۲۰۰۰ نفر مخاطب ارسال می شود که شارژاین سامانه و ارسال پیامهای الهام بخش جزءفعالیتهای روابط عمومی می باشد.

عربپور برنامه های حوزه فرهنگ و آموزش را چنین تشریح کرد  و بیان داشت:برگزاری طرح راه روشن ویژه روحانیون،پیگیری تشکیل جلسات هیات اندیشه ورز و تعامل با آموزش و پرورش،جذب نیروهایی به عنوان رابطین نماز در بخش ها بوده که حدود ۴۰ نفر با هماهنگی ائمه جمعه در بخش ها فعالیت نمازی داشته اند، تولید محتواهای نمازی توسط اساتیدی به عنوان کارشناس در صدا و سیما فعالیت دارند و همچنین یک کانال یاوران نماز داریم که توسط خانمی به نام شور آبادی اداره می شود که ۱۸۵۰۰ نفر تا کنون عضو این کانال هستند که ما هم از لحاظ مالی و هم فکری کمک هایی را در این رابطه داشته ایم که این کانال بتواند کانال پرباری باشد و همچنین محتواهای آن را به مسابقه گذاشتیم که حدود ۳۰۰ نفر شرکت کرده اند که به ۲۰ نفر هم جوایز نفیسی  اهداء گردیده است.

 

 

لینک فضای مجازی

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.