یکشنبه, ۱ خرداد , ۱۴۰۱ 21 شوال 1443 Sunday, 22 May , 2022 ساعت تعداد کل نوشته ها : 13211 تعداد نوشته های امروز : 8 تعداد اعضا : 4116 تعداد دیدگاهها : 299×
اهتمام به نماز در محیط اداری، تواضع و فروتنی می‌آفریند
20 مهر 1400 - 15:00
شناسه : 77208
8

جلسه نماینده ستاد اقامه نماز استان با حضور ائمه جماعات شهرداری مرکز و واحد های تابع استان سمنان و دبیر شورای ستاد اقامه نماز برگزار شد.

پ
پ

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان سمنان، در شروع جلسه یزدانیان دبیر شورای اقامه نماز شهرداری ضمن خیر مقدم و تشکر از حضور مستمر و همکاری های لازم ستاد اقامه نماز استان با مجموعه شهرداری به بیان گزارش کارهای انجام شده از قبیل: خدمات فرهنگی، تبلیغ نماز، آماده سازی نمازخانه و بیان موانع های کلی موجود در اقامه نماز جماعت در ادارات پرداخت.

رضوانی نماینده ستاد اقامه نماز استان سمنان ضمن تقدیر و تشکر از دبیر و اعضای شوراء و ائمه جماعت شهرداری مرکز سمنان و واحد های تابع از کارهای انجام شده و ارتقاء سطح معنویت در این واحد تقدیر به عمل آورد و در ادامه افزود: از ﺑﺮﻛﺎت اﺳﺘﺜﻨﺎﻳﻰ ﻧﻤﺎز ﺟﻤﺎﻋﺖ در ﻛﻨﺎر ﻫﻢ ﻧﺸﺴﺘﻦ ﻧﻤﺎزﮔﺰاران ﺑﻪ دور از هرگونه درﺟﻪ ﺑﻨﺪی دﻧﻴﺎﻳﻰ و ﻣﺎدی است.

در ﻧﻤﺎز ﺟﻤﺎﻋﺖ رﻳﻴﺲ اداره و مسوولان بخش ها و ﻛﺎرﻣﻨﺪان ﻫﻤﻪ در ﻛﻨﺎر ﻫﻢ ﻧﻤﺎز را اﻗﺎﻣﻪ می کنند. در ادارات ﺳﻠﺴﻠﻪ ﻣﺮاﺗﺐ اداری ﮔﺎه ﻣﺎﻧﻊ ارﺗﺒﺎط ﻣﻨﺎﺳﺐ ﻛﺎرﻣﻨﺪان ﺑﺎ ﻣسووﻻن می شود و ﮔﺎه ﻣﺪﻳﺮان از ﻣﺸﻜﻼت و ﻣﻮاﻧﻊ ﭘﻴﺶ روی ﺳﺎزﻣﺎن و ﻣﺸﻜﻼت ﻛﺎرﻣﻨﺪان ﺑﻰ اﻃﻼع ﻫﺴﺘﻨﺪ. ﻧﻤﺎز ﺟﻤﺎﻋﺖ ﻳﻚ ﻓﺮﺻﺖ ﻛﻢ ﻧﻈﻴﺮ اﺳﺖ که مدیران با زیر مجموعه های خود ﺑﺪون ﺗﺸﺮﻳﻔﺎت اداری و ﺻﺮف هزینه ارﺗﺒﺎط ﺑﺮﻗﺮار کنند و از جزئیات ﻛﺎرﻫﺎ ﻣﻄﻠﻊ شوند.

رضوانی افزود: از جمله فعالیت های مهم دبیر و شورای اقامه نماز بررسی موانع و تعیین راهکارهای حل مشکلات در اقامه نماز باشکوه در دستگاه ها می باشد.

همچنین  اهتمام ورزیدن به پابرجا و مستمر بودن این فریضه واجب الهی، ضمن برکات اخروی و استفاده از برکات معنوی در تعاملات اداری و اجتماعی استفاده شود.

در ادامه حجت الاسلام قاسمی از حضرت ثامن الائمه فرموده‌اند: «مداومت ذکر و یاد خداوند، سبب می‌شود که انسان روح سرکشی و طغیانگری بر او غلبه نکند. باعث نهایت خضوع و نهایت تواضع و دوری از کبر و غرور می‌گردد».

و اهتمام به نماز در محیط اداری، تواضع و فروتنی می‌آفریند و کارمندان و مدیران را از برخورد خود محورانه باز می‌دارد. کسانی‌که در برابر خداوند تواضع و فروتن هستند؛ در برابر بندگان خدا نیز با کبر و نخوت برخورد نخواهند کرد.

 

لینک فضای مجازی

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.