شنبه, ۱۲ آذر , ۱۴۰۱ 10 جماد أول 1444 Saturday, 3 December , 2022 ساعت تعداد کل نوشته ها : 15370 تعداد نوشته های امروز : 12 تعداد اعضا : 4364 تعداد دیدگاهها : 299×
جلسه شورای اقامه نماز اداره کل بنیاد مسکن تشکیل شد
21 مهر 1400 - 13:51
شناسه : 77255
2
با حضور مدیر ستاد اقامه نماز استان کردستان؛ جلسه شورای اقامه نماز اداره کل بنیاد مسکن استان کردستان با حضور مدیر ستاد و کارشناسان برگزار گردید.
پ
پ

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کردستان، در ابتدای جلسه قادری مدیر کل بنیاد مسکن ضمن خیر مقدم به مدیر ستاد اقامه نماز و همکاران گفت: خوشبختانه در این اداره کل به نماز توجه ویژه ای می شود و لازم می دانم از همکارانم به ویژه دبیر شورای اقامه نماز تشکر کنم که برای اجرای برنامه های ستاد اقامه نماز و سایر برنامه هایی که ابلاغ می شود تلاش و کوشش می نمایند.

 همچنین وظیفه خود می دانم از رهنمود ها و همکاری های مدیر ستاد اقامه نماز تقدیر و تشکر نمایم .

او ادامه داد: در بنیاد مسکن همیشه نماز در اولویت بوده و همیشه سعی کرده ایم همکاران ما در صفوف نماز جماعت با علاقه و اعتقاد حضور داشته باشند.

وی در ادامه توضیح داد: با توجه به تغییراتی که در حوزه نهاد رهبری در بنیاد مسکن اتفاق افتاده است؛ قطعا از این به بعد بیشتر از گذشته به نماز توجه خواهد شد و ما هم از این شرایط کاملا خوشحال و راضی هستیم. تمام سعی و تلاش خود را برای اقامه نماز انجام می دهیم و آماده ایم از حمایت ها و رهنمود های مسوولین ستاد اقامه نماز هر چه بیشتر بهره ببریم.

مدیر کل بنیاد مسکن گفت: ما به شیوه های مختلفی برای ترویج نماز تلاش کرده ایم  و هر کجا لازم بوده تبلیغ کرده ایم و هر کجا لازم بوده تقدیر و تشکر کرده ایم. سعی نموده ایم با فراهم کردن امکانات و مقدمات لازم زمینه اقامه نماز را برای همکاران و حتی خانواده آن ها فراهم کنیم.

در ادامه جلسه عظیمی مدیر ستاد اقامه نماز ضمن تشکر از مدیر کل بنیاد مسکن و دبیر شورای اقامه نماز که زمینه این جلسه را فراهم کرده اند گفت: خوشبختانه بنیاد مسکن از جمله سازمان ها و نهاد هایی است که به مسائل ارزشی و در راس آن نماز توجه ویژه ای دارد که در این راستا باید از مدیر کل محترم و سایر اعضا شورای اقامه نماز  تقدیر نمود.

عظیمی ضمن اشاره به ارزیابی عملکرد سال ۹۹ اداره کل بنیاد مسکن که مشمول تقدیر ویژه بوده است گفت: امیدواریم این موفقیت ها استمرار داشته باشد و نباید به وضع موجود هم قانع بود؛ بلکه باید با برنامه ریزی و تلاش بیشتر سعی شود اگر نقطه ضعف یا نارسایی وجود دارد، در اسرع وقت برطرف کرد و با اجرای برنامه های مناسب به نقطه مطلوب برسیم و نماز به معنای واقعی آن اقامه شود.

مدیر ستاد اقامه نماز بیان کرد: متاسفانه بعضی از مدیران استانی با آن شرایطی که ما انتظار داریم  نقش و مسوولیت خود را در امر توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز انجام نمی دهند که این جای تاسف دارد؛ چون یکی از وظایف مسوولین در نظام جمهوری اسلامی فراهم کردن زمینه و بستر لازم برای ارتقاء معنویات مردم و از جمله نماز است که بعضی از مسوولین متاسفانه برای بعضی از برنامه که حضور آن ها خیلی ضرورت ندارد و فقط به منظور تبلیغ و جلب توجه قشری خاص به خود وقت می گذارند، اما وقتی که نوبت نماز است متاسفانه وظیفه خود را به درستی انجام نمی دهند.

مدیر ستاد اقامه نماز با اشاره به توطئه های دشمن در نشانه گرفتن اعتقادات و باور های مردم گفت: ما وظیفه بسیار سنگینی داریم که بتوانیم توطئه های دشمن را خنثی کنیم و این امر با شعار ممکن نیست؛ بلکه با برنامه ریزی و تلاش مستمر امکان پذیر خواهد بود.

این مدیر در ادامه گفت: با توجه به مشکلات اقتصادی که مردم دارند و متاسفانه بعضی از مسوولین در این زمینه توجه و کار آمدی لازم را نداشته اند؛ بعضی ها تبلیغ می کنند که ناکار آمدی بعضی از مسوولین را به حساب دین و اسلام بگذارند که همین روند خطر جدی ای است و باید با آن مقابله کنیم. 

مهمترین راه حل مقابله با این افکار انحرافی این است که ارزش های اسلامی، باور های دینی، توانمندی های دین در حل مشکلات مردم را تبیین و تشریح کنیم و یکی از آن راه های مهم فراهم کردن زمینه اقامه نماز در بین اقشار و آحاد مختلف جامعه به ویژه قشر جوان است و از بنیاد مسکن هم انتظار داریم در حد توان خود بیش از گذشته تلاش و کوشش نماید.

وی در ادامه بیان کرد: امروزه فضای مجازی ظرفیتی شده برای جولان دادن دشمنان دین و ایران، ما نباید از این ظرفیت غفلت کنیم و باید با استفاده صحیح و تولید برنامه های مناسب به مقابله با این توطئه ها بپردازیم و با بیان اهمیت معنویات و سبک زندگی اسلامی و مانوس شدن با نماز آن ها را به آینده ای بهتر و زندگی سالم امیدوار کنیم؛ چون وعده خود قرآن است که نماز به انسان آرامش می دهد و انسان را از زشتی ها و ناپاکی ها دور می کند.

عظیمی گفت: برای استفاده بیشتر از ظرفیت ها و امکانات بنیاد مسکن پیشنهاد می کنم که کارگروهی با حضور کارشناسان ستاد اقامه نماز و این بنیاد تشکیل شود تا برنامه هایی را برای اجرا در فضای مجازی پیشنهاد دهند و پس از تایید  مدیران دو  دستگاه به اجرا گذاشته شود.

در ادامه جلسه حجت الاسلام فرهادی دبیر شورای اقامه نماز اداره کل بنیاد مسکن از حمایت و همکاری مسوولین ستاد اقامه نماز تشکر کرد و گفت: اگر ما موفقیت هایی در زمینه نماز داشته ایم بخشی از آن مربوط به هم فکری ها و حمایت های ستاد اقامه نماز استان می باشد که امیدوارم این همکاری و حمایت ها بیش از پیش استمرار داشته باشد.

فرهادی بیان کرد: اگر مردم با برکات و آثار نماز آشنا شوند؛ مطمنن همه به نماز جذب می شوند و نماز از مهم ترین اولویت های زندگی آن ها خواهد شد.

همچنین ما آمادگی لازم را داریم که با هم فکری ستاد اقامه نماز برنامه های جدیدی را اجرا کنیم.

در پایان این جلسه از تعدادی از فعالان و خادمین نماز و همچنین دبیر شورای اقامه نماز اداره کل بنیاد مسکن حجت الاسلام فرهادی تقدیر و تشکر به عمل آمد.

لینک فضای مجازی

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.