چهارشنبه, ۲۸ اردیبهشت , ۱۴۰۱ 17 شوال 1443 Wednesday, 18 May , 2022 ساعت تعداد کل نوشته ها : 13185 تعداد نوشته های امروز : 12 تعداد اعضا : 4108 تعداد دیدگاهها : 299×
جلسه ای با حضور دبیران اقامه نماز شهرستان های استان بوشهر برگزار شد
28 مهر 1400 - 12:39
شناسه : 78372
1
درسالن کنفرانس ستاد اقامه نماز استان؛ در روز یکشنبه 25 مهرماه جلسه ای با حضور دبیران شهرستان های استان در سالن کنفرانس ستاد اقامه نماز استان برگزار شد.
پ
پ

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان بوشهر، در ابتدا پس از قرائت آیاتی از کلام الله المجید،  مدیر ستاد اقامه نماز استان ضمن عرض خیر مقدم و تبریک میلاد مبارک حضرت نبی مکرم اسلام (ص) و میلاد حضرت امام صادق (ع) و تشکر از تلاش های خوب همکاران در شهرستان ها اظهار کرد: با توجه به اینکه در سال گذشته و نیمه اول سال جاری به خاطر وجود ویروس بی رحم که در جامعه خود نمائی می کرد، به  قدری فعالیت های نمازی به کندی پیشرفته که رضایت بخش نبوده، ولی اکنون تا حدی این مانع بحول و قوه الهی با عنایت به رعایت جامعه از پروتکل های بهداشتی و تلاش های بی وقفه مسوولین نظام در امر کنترل کردن این بلای خانمان سوز جای خوشحالی و فضا برای تلاش های بیشتر برای رسیدن به اهداف و جبران مافات در همه مسائل بخصوص در بعد معنوی و دینی از جمله بحث ترویج فرهنگ نماز در جامعه است.

وی افزود: در باقی مانده ماه های سال جاری با عنایت به دستور العمل  جلسه، خود را موظف دانسته که نسبت به اجرائی کردن برنامه های ابلاغی از ستاد استان با همکاری و هماهنگی اعضاء شورای اقامه نماز به خصوص آموزش و پرورش نهایت تلاش تا پایان سال در جهت اجرای برنامه ها را یک ضرورت دانسته تا اینکه به یک جمع بندی نهایی در تحقق اهداف خود دست یابیم.

پس از صحبت های مدیر استان کارشناسان  فرهنگی و آموزشی ضمن تاکید بر هماهنگی با مسوولین آموزش و پرورش شهرستان در جهت اجرای برنامه های فرهنگی و آموزشی که به شهرستان ها ابلاغ شده طبق شیوه نامه در زمان بازگشائی مدارس با دقت لازم و به موقع انجام گیرد و در پایان هرفصل عملکرد  برنامه ها با ضوابط از بعد زمان و مکان و تعداد شرکت کننده و دیگر موارد به ستاد استان ابلاغ گردد؛ سپس کارشناس نظارت و ارزیابی برای تحقق مفاد دستورالعمل ارزیابی ادارات شهرستان با توجه به ضوابط آمده در دستور العمل پیگیری لازم با همکاری ادارات شهرستان تحقق یابد.

وی در ادامه توضیح داد: شیوه بارگذاری مستندات در سامانه سجاده با کد های اعلامی برای  هر اداره باید توجه گردد و لازم است با دبیران ادارات شهرستان ها  جلسه ای برای توضیحات لازم و نحوه بارگذاری مد نظر قرار گیرد.

در ادامه دبیران هرکدام نقطه نظرات خود به تفصیل بیان کردند و همگی اعلام آمادگی کردند که با هماهنگی های لازم در جهت اجرای برنامه ها گام های موثری برداشته خواهد شد.

در پایان موارد ذیل مصوب گردید تا به موقع پیگیری لازم انجام شود:

  • تشکیل جلسه شورای اقامه نماز به صورت فصلی طبق دستورالعمل برای همکاری اعضاء یک ضرورت مد نظر قرار گیرد
  • لازم است برای انجام برنامه های فرهنگی ( نشست دانش آموزی و خانواده و مسابقه کتابخوانی) با دست اندرکاران آموزش و پرورش همکاری لازم صورت گیرد.
  • لازم است پیگیری مناسب برای شناسائی مساجد نیمه کاره در مناطق محروم روستائی طبق بند الف وب نامه شماره ۲۰۶/۴۵۸ مورخ ۱۴۰۰/۰۵/۱۸ صورت گیرد و حداکثر تا پایان آبان ماه سال جاری برای ابلاغ به مرکز طبق فرمت های مربوطه به ستاد استان ارسال گردد.
  • تعامل با ادارات به منظور شیوه بارگذاری مستندات عملکردی ادارات شهرستانی پس از توجیه دبیر اداره شهرستان در جلسه طبق دستورالعمل برای ارزیابی فعالیت های نمازی صورت گیرد.
  • توجه به نامه ها و دستور العمل های ابلاغی استان برای رفع ابهامات موردی یک ضرورت دانسته شود.
  • حفظ و حضور امام جماعت ادارات باتوجه به بند ۳ مصوبات صورتجلسه شورای اقامه نماز استان یک ضرورت می باشد لزوما پیگیری گردد.

لینک فضای مجازی

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.