جمعه, ۳۰ اردیبهشت , ۱۴۰۱ 19 شوال 1443 Friday, 20 May , 2022 ساعت تعداد کل نوشته ها : 13194 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 4112 تعداد دیدگاهها : 299×
اصل برنامه ریزی و توجه دستگاه ها باید برای کودکان و نوجوانان باشد
03 آبان 1400 - 13:42
شناسه : 78892
1
مدیر ستاد اقامه نماز استان اصفهان: جلسه شورای اقامه نماز شهرستان شهرضا با حضور اعضای شورای اقامه نماز شهرستان برگزار شد.
پ
پ

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان اصفهان، جلسه شورای اقامه نماز شهرستان شهرضا روز دوشنبه ۳ آبان ماه با حضور جحت الاسلام رنجبر مدیر ستاد اقامه نماز استان، حجت الاسلام صالح امام جمعه شهرستان شهرضا، اسدی فرماندار، حجت الاسلام جعفری دبیر سابق ستاد اقامه نماز در شهرستان، حجت الاسلام باقی دبیر جدید و اعضای شورای اقامه نماز در محل فرمانداری شهرضا برگزار شد.

حجت الاسلام صالح ضمن خوش آمدگویی بیان داشت: شهرستان در سطوح مختلف جای کار دارد و نادیده گرفتن این سطوح باعث از بین رفتن امر نماز و به فراموشی رسیدن این امر مهم می باشد لذا دبیری معرفی شود و کمکی به آن نشود چه فایده ای دارد؟ شما باید همت خود را در کمک به دبیر جدید شهرستان به کار گیرید و احتیاجات آن را چه از لحاظ مالی و چه از لحاظ یدی برطرف سازید.

حجت الاسلام جعفری گزارش کلی از عملکرد ستاد در این چند سالی که در خدمت امر نماز بودند را ارائه نمود و آرزوی موفقیت و سربلندی برای دبیر جدید را داشت.

وی به گزارشی در چند ماه پایانی اشاره نمود و بیان کرد: در این چند ماه با این که حال مساعدی جهت کار نداشتم ولی توانستم اموری را با کمک آموزش و پرورش و امام جمعه انجام دهم که به صورت تیتر وار بعضی را بیان میکنم:

 • نشست با دانش آموزان و خانواده با رعایت اصول بهداشتی.
 • نشست با خانواده های طرح مطهر بارعایت اصول بهدشتی.
 • خواندن نماز وحدت.
 • طرح انی احب الصلاه در روز اول مدارس.
 • نشست پیرامون توسعه فرهنگ نماز با مدیران دستگاه ها.
 • نشست با دبیران نماز.
 • جلسات مجازی با مدیران و معاونان مدارس به اتفاق امام جمعه شهرستان.
 • برگزاری مسابقه نقاشی به صورت مجازی با حضور بیش از ۵۰۰ دانش آموز.

حجت الاسلام رنجبر ضمن تبریک به مناسبت ولادت خاتم الانبیاء و حضرت جعفر بن محمد الصادق صلوات الله علیه بیان داشت: با توجه به آیین نامه جدید شورای اقامه نماز در سال جدید، رئیس شورا فرماندار می باشد و این امر این نیست که فرماندار فقط برای برگزاری جلسه شورا هماهنگی ها را انجام بدهد؛ بلکه وی باید نیاز ستاد اقامه نماز شهرستان را برطرف بنماید.

وی افزود: کمک به ستاد اقامه نماز شهرستان و کمک به دبیر از وظایف تمامی دستگاه ها می باشد و تمامی اعضا باید در یاری رساندن به امر نماز با ستاد شهرستان همکاری نمایید.

مدیر ستاد استان به نیاز های ستاد شهرستان اشاره نمود و بیان کرد: از مهم ترین نیاز های ستاد شهرستان مکانی برای مستقر شدن دبیر ستاد و تخصیص بودجه برای تامیین نیازهای ستاد می باشد لذا فرماندار در این دو امر اهتمام بورزد و این دو مشکل اساسی را برطرف نماید.

حجت الاسلام رنجبر برا دستگاه ها سه اصل را مهم دانست و بیان کرد: سه اصل مهم باید در اولویت امر نماز باشد.

اصل اول: توجه به وقت نماز است که متاسفانه به آن توجه نمی شود لذا شما موظف به خواندن نماز اول وقت می باشید تا درسی برای دیگران باشید.

اصل دوم: نماز خواندن به جماعت است که باید به آن توجه نمود چرا که نماز به جماعت سفارش شده است و در این اصل شما نیز موظف به انجام هستید.

اصل سوم: نماز خاندن در مسجد می باشد که الان نمازخانه ادارات نیز حکم مسجد را دارا هستند لذا توجه به این اصل نیز مانند دو اصل قبل مهم و ضروری است.

مدیر ستاد بیان داشت: یک اصل دیگر می باشد که ما نیز تمام تلاش خود را در راستای اجرایی نمودن آن قرار دادیم و آن برنامه ریزی برای کودکان و نوجوانان می باشد چرا که نسل آینده می باشند و تعیین کننده آینده کشور لذا در نماز خوان کردن آنان کوتاهی نفرمایید.

در ادامه جلسه حجت السلام باقی گزارشی از عملکرد دو ماه گذشته ارائه نمود و اسدی فرماندار شهرستان مواردی را به عنوان مصوبات اعلام کرد که از موصوبات می توان به تامین بودجه برای ستاد اقامه نماز شهرستان و تخصیص مکانی مناسب برای ستاد شهرستان اشاره نمود.

لینک فضای مجازی

ثبت دیدگاه

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.