چهارشنبه, ۱۰ آذر , ۱۴۰۰ 26 ربيع ثاني 1443 Wednesday, 1 December , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 11177 تعداد نوشته های امروز : 19 تعداد اعضا : 3534 تعداد دیدگاهها : 299×
جلسه مشترک ستاد اقامه نماز و نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه ها برگزار شد
۲۹ آبان ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۳
شناسه : 82596
0
با حضور قائم مقام ستاد اقامه نماز؛ جلسه مشترک ستاد اقامه نماز و نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه ها با حضور دکتر زرهانی قائم مقام ستاد اقامه نماز، حجج اسلام فاطمی پور معاون فرهنگی و سیاسی نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه ها و بلندی رئیس دبیرخانه مرکزی ستاد عالی اقامه نماز برگزار شد.
ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز، جلسه مشترک ستاد اقامه نماز و نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه ها با حضور دکتر زرهانی قائم مقام ستاد اقامه نماز، حجج اسلام فاطمی پور معاون فرهنگی و سیاسی نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه ها و بلندی رئیس دبیرخانه مرکزی ستاد عالی اقامه نماز، سید علی مهدیان معاون برنامه ریزی، نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز و جمعی از مدیران ستاد صبح روز شنبه ۲۹ آبان ماه در ساختمان ستاد مرکزی اقامه نماز برگزار شد.

دکتر سید احمد زرهانی قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور با تاکید بر پایبندی ستاد بر توافقات انجام شده در دوره معاون سابق فرهنگی و سیاسی نهاد، خواستار برنامه ریزی دقیق به منظور رونق بخشی به نمازهای جماعت دانشگاه ها، خوابگاه ها و مراکز بهداشتی و درمانی شد.

وی افزود: ستاد اقامه نماز کشور آمادگی دارد در حوزه های نماز، مهدویت و تفسیر قرآن کریم، در خصوص تبادل و بهره گیری از تولیدات دو مجموعه و همچنین طراحی و اجرای مشترک و استفاده از تشکل های دانشجویی همچون بسیج دانشجویی به عنوان بازوان اجرایی برنامه ها در نظارت های میدانی حضور فعال داشته باشد.
قائم مقام ستاد اقامه نماز در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره ارزیابی دستگاه ها و بررسی تحقق میزان برنامه های مصوب از طریق سامانه سجاده، خاطرنشان کرد: در ارزشیابی و تجلیل و تقدیرها علاوه بر سامانه سجاده استفاده از نخبگان علمی و اجرایی مد نظر ستاد اقامه نماز میباشد و در حوزه ها، دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی تشویق فعالان و خادمان نماز در حوزه نماز با محوریت نهاد انجام شود.

در ادامه جلسه حجت الاسلام بلندی رئیس دبیرخانه مرکزی ستاد عالی اقامه نماز در دانشگاه ها با اشاره به ضرورت توجیه وزارتخانه و دانشگاه ها نسبت به جایگاه ستاد عالی اقامه نماز تاکید کرد: باید با رصد و شناسایی مشکلات اجرایی و مرتفع کردن مشکلات مبتلابه ماهیت ستاد عالی نماز را استحکام بخشیم.

در ادامه سید علی مهدیان معاون برنامه ریزی، نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز با بیان انتظارات از نهاد به عنوان مسئول ستاد عالی اقامه نماز در دانشگاه ها گفت: تشکیل مستمر و منظم جلسات ستاد عالی اقامه نماز در دانشگاه ها و ابلاغ و پیگیری مصوبات و همچنین تشکیل کارگروه های کارشناسی مشورتی با تاکید بر حضور معاونین فرهنگی و دانشجویی وزارتخانه های علوم، بهداشت و مسئولین دفاتر نهاد در دانشگاه های آزاد، فرهنگیان و سایر دانشگاه های مستقل از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

مهدیان تصریح کرد: بررسی و تصویب برنامه های سالیانه دستگاه ها و ایجاد سازوکار لازم برای نظارت مستمر بر تحقق برنامه های مصوب به صورت مشترک از مواردی است که ما را در شناسایی موانع و مشکلات اقامه نماز در واحدهای تحت تابعه و تحت نظارت، رفع آن ها از طریق دستگاه های متولی کمک خواهد کرد.

در پایان جلسه حجت الاسلام فاطمی پور معاون فرهنگی و سیاسی نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه ها گفت: ساختار سازی و برنامه ریزی باید از کانال نهاد در دانشگاه ها انجام شود تا ضمن حفظ مرجعیت نهاد، بتوانیم با تعامل دو طرفه و با اجرای برنامه های ویژه مخاطبین در دانشگاه ها باعث هم افزایی بشویم.

وی در ادامه با بیان اینکه اقامه نماز، بنیاد مهدویت و تفسیر قرآن کریم و هیات های دانشجویی برای نهاد در اولویت قرار دارد، خاطرنشان کرد: باید تلاش کنیم تا با تحلیل واقع بینانه و برنامه ریزی مناسب، با در نظر گرفتن وضع موجود جامعه خروجی درستی را منعکس کنیم.

لینک فضای مجازی

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.