پنج شنبه, ۲۷ مرداد , ۱۴۰۱ 21 محرم 1444 Thursday, 18 August , 2022 ساعت تعداد کل نوشته ها : 14123 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 4182 تعداد دیدگاهها : 299×
زمانی که نماز اول وقت خوانده شود موجب زندگی بهتر می شود
17 آذر 1400 - 10:35
شناسه : 85532
6
مدیر ستاد اقامه نماز استان؛ جلسه شورای اقامه نماز شهرستان کوهپایه برگزار شد.
پ
پ

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان اصفهان، جلسه شورای اقامه نماز شهرستان جدید التأسیس کوهپایه با حضور حجت الاسلام ابراهیم رنجبر مدیر ستاد اقامه نماز استان، حجت الاسلام شاکری امام جمعه شهرستان کوهپایه، حجت الاسلام دشتی امام جمعه شهر تودشک، حسینی فرماندار شهرستان و اعضای شورای اقامه نماز شهرستان در روز سه شنبه ۱۶ آذر ماه در محل فرمانداری برگزار شد.

حسینی فرماندار شهرستان ضمن خیر مقدم بیان داشت: جایگاه نماز پوشیده نمی باشد و تمامی ما به این آگاه و با آیات قرآن متوجه اهمیت آن شده ایم.

وی به مسوولیت پذیری اعضای شورای اقامه نماز اشاره داشت و افزود: ما به عنوان یک مسوول در برابر این امر مهم باید تمام تلاش خود را به کار گیریم و دنبال آسیب شناسی و برطرف نمودن موانع این امر باشیم.

حجت الاسلام شاکری ضمن اشاره به جلسه ای که با مسوولین آموزش و پرورش داشت، بیان نمود: در آن جلسه مطرح شد در جذب کودکان، نوجوانان و جوانان به سمت دین و بالخصوص امر نماز باید آسیب شناسی شود و این امر مستلزم نشان دادن راه خوب و جلوگیری آنان از شرکت و حضور در مکان های آسیب زا می باشد.

امام جمعه کوهپایه افزود: نتیجه این جلسه باید اقامه عملی نماز در بین کودکان، نوجوانان وجوانان باشد لذا با توجه به مسوولیتی که به شما داده شده باید در تلاش جذب این افراد به سمت اقامه نماز و پر کردن مساجد از جمعیت کودکان، نوجوانان و جوانان باشید چرا که در قیامت در برابر این مسوولیت جواب گو هستید و اگر کوتاهی صورت گرفته باشد مورد غضب خداوند قرار می گیریم.

حجت الاسلام دشتی ضمن بیان احتیاج به راهکار بیان داشت: احتیاج به راهکارهای عملی داریم مثل شیرین نمودن امر نماز برای کودکان و جوانان که این راهکار ها موجب جذب می شود.

امام جمعه شهر تودشک بیان کرد: مسوولیت دادن به کودکان باعث حضور آنان در مساجد و نمازخانه ها می شود چرا که ذات انسان از کودکی در پی اجرا نمودن مسئولیت واگذار شده بر او می باشد لذا کاری کنید که در مساجد به کودکان مسوولیتی داده شود و آنان را با این کار به مسجد دعوت کنید.

حجت الاسلام رنجبر ضمن جمع بندی مطالب بیان نمود: همه ما به اهمیت نماز آگاه هستیم و آسیب ها و عوامل کم اهمیتی به نماز را می دانیم لذا باید دنبال راهکار جدی باشیم تا این آسیب ها و موانع برطرف شود.

مدیر ستاد اقامه نماز بیان داشت: پنج مؤلفه در امر جذب به نماز از اهمیت زیادی برخوردار است اول خدا شناسی است که با شناخت خداوند نیم بیشتر مسیر طی می شود و دوم آخرت گرایی که موجب ترس از خدا و انجام دستورات الهی می شود و سوم توجه به عمل است که عالم بدون عمل یعنی پوچی و چهارم توجه به جمع است که این خود توجه به امور الهی را نیز در بر دارد و در آخر توجه به مباحث عبادی، اقتصادی و سبک زندگی می باشد که این امر در مرحله آخر پیش می آید که سبک زندگی بر مبانی عبادی پیش رود و زمانی که نماز اول وقت خوانده شود خود موجب زندگی بهتر می شود.

در ادامه حجت الاسلام رنجبر به جدید التأسیس بودن شهرستان کوهپایه اشاره نمود و افزود: با توجه به این که بخش کوهپایه جدیدا به شهرستان تبدیل شده و ما در این منطقه دبیری نداریم از فرماندار و امام جمعه شهرستان درخواست معرفی شخصی برای دبیر قرار گرفتن در این منطقه را خواستاریم.

لینک فضای مجازی

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.