سه شنبه, ۱۸ مرداد , ۱۴۰۱ 12 محرم 1444 Tuesday, 9 August , 2022 ساعت تعداد کل نوشته ها : 14034 تعداد نوشته های امروز : 18 تعداد اعضا : 4173 تعداد دیدگاهها : 299×
بعداز توحید و یگانگی خداوند، مهمترین کار اقامه نماز است
21 آذر 1400 - 11:18
شناسه : 86137
5
مدیر ستاد اقامه نماز کرمانشاه:

جلسه شورای اقامه نماز و مهدویت اداره کل تامین اجتماعی استان کرمانشاه برگزار شد.

ارسال توسط : منبع : روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کرمانشاه
پ
پ

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان به نقل از روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل تامین اجتماعی استان کرمانشاه، جلسه  شورای اقامه نماز و مهدویت اداره کل تامین اجتماعی استان کرمانشاه با حضور حجت الاسلام و المسلمین علی مولوی، مدیر ستاد اقامه نماز استان کرمانشاه و هیات همراه، ایمان بیوس مدیر کل تامین اجتماعی این استان، معاونین و سایر روسای ادارات تخصصی، در سالن جلسات این اداره کل و با موضوع نماز و مهدویت برگزار گردید.

در این جلسه ایمان بیوس مدیر کل تامین اجتماعی استان کرمانشاه ضمن خیر مقدم خدمت حجت الاسلام علی مولوی مدیر ستاد اقامه نماز استان  و هیات همراه،حضور آنان در جلسه شورای اقامه نماز ستاد اداره کل را زمینه ساز تقویت شورای اقامه نماز این اداره کل و تشویق و ترغیب همکاران به مشارکت بیشتر در اقامه فریضه ارزشمند نماز دانست و افزود: اداره کل تامین اجتماعی استان کرمانشاه با دارا بودن ۱۸ مرکز بیمه ای خدمت رسان و یک اداره کل در زمینه ترویج و توسعه فرهنگ اقامه نماز با در اولویت قرار دادن برنامه های مصوب ستاد اقامه نماز در این مراکز و اجرای عملی برنامه ها، فضای معنوی و زمینه افزایش میل و رغبت همکاران به شرکت در نماز جماعت را فراهم نموده و در این مسیر با اقامه فریضه نماز به صورت جماعت،میزان مشارکت همکاران در امر نماز را افزایش داده است.

مدیر کل تامین اجتماعی استان کرمانشاه، پس از بیان عملکرد ستاد اقامه نماز این استان با اشاره به آیه ۴۵ سوره عنکبوت،مفهوم آن را تهی شدن انسان ها از بدی دانست و اظهار داشت: اقامه نماز در شبانه روز  شبیه دژ مستحکمی است که وجود انسان را لبریز از معنویت و نور نموده، به طوری که در تمام مسیر زندگی علیرغم وجود نا ملایمات و انحرافات موجود، صراط مستقیم را طی خواهد کرد و با موفقیت به سر منزل مقصود خواهد رسید.

در این جلسه حجت الاسلام علی مولوی مدیر ستاد اقامه نماز استان کرمانشاه نیز با تشکر از ایمان بیوس مدیر کل تامین اجتماعی این استان و همکارانشان،با بیان اینکه اداره کل تامین اجتماعی استان کرمانشاه در ارزیابی های دقیق سالانه ستاد همواره جزء دستگاه های برتر و شایسته تقدیر ویژه قرار دارد افزود: از همه مدیران و کارشناسان این اداره کل که علیرغم انجام وظیفه خدمت رسانی به مردم، همواره اقامه نماز به صورت جماعت را در اولویت قرار می دهند، از طرف استانداری تشکر و تقدیر ویژه صورت خواهد پذیرفت.

وی با بیان اینکه عملکرد دستگاه های اجرایی در سال  به صورت گزارش عملکردی متناسب با مستندات و مکتوبات موجود و انچه فعالیت عملی و موثر است ارزیابی خواهند شد افزود: همه فعالیت دستگاه های اجرایی در سایت سجاده بارگذاری خواهد شد و در پایان فرصت بارگذاری، توسط هیات ارزیابی مستقر در ستاد اقامه نماز و با حضور نمایندگان دستگاه های اجرایی،سازمان مدیریت و برنامه ریزی و ستاد اقامه نماز و سایر دستگاه های ذیربط به صورت صحیح و دقیق ارزیابی می شوند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در اهمیت اقامه نماز، با بیان آیات ۴۰ و ۴۱ سوره ابراهیم(ع)، اظهار داشت:حضرت ابراهیم (ع) می فرمایند: پروردگارا مرا برپا دارنده نماز قرار ده و از نسل و ذریه ام نیز.همچنین می فرماید پروردگارا دعای مرا(نماز و عبادتم را) بپذیر.

پروردگارا مرا و پدر و مادرم را و مومنان را، روزی که حساب بر پا می شود ببخشای.این بالاترین درخواست حضرت ابراهیم از خداوند متعال است، خدایا همه مکه می روند برای حج، همه مکه می روند برای عمره، من برای چیز دیگری آمده ام، من نه برای حج آمده ام نه برای عمره، برای اقامه نماز آمده ام….

مدیر ستاد در ادامه سخنان خود اظهار کرد: بر اساس آیات قرآن کریم  و روایات و احادیث، بعد از توحید، مهمتر از نماز نداریم و حضرت امام موسی کاظم(ع) می فرمایند: بعد از معرفت به خداوند و توحید، مهمترین عاملی که موجب تقرب انسان به خدا می شود، نماز است.

وی اظهار کرد: ملاک قبولی و رد اعمال انسان نماز است، نماز پایه و اساس ستون دین است و اگر نماز مورد قبول درگاه باری تعالی قرار گرفت بقیه اعمال ما نیز مورد قبول واقع خواهدشد و اگر نماز رد شود بقیه اعمال ما نیز رد خواهند شد و مورد قبول نیست،فلذا تنها عملی که موجب نجات انسان در روز قیامت خواهد شد نماز است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه هیچ عملی حتی در حد ذره در نظر خداوند متعال نادیده گرفته نخواهد شد و حساب و کتاب دارد افزود: لیکن تنها عملی که ناجی انسان است، اقامه نماز است.

حجت الاسلام مولوی در ادامه سخنان خود با اشاره به تفسیر آیات قرآن مجید، ضرورت اقامه نماز را مستند به آیات قرآنی یاد آور شد و اظهار کرد: اقامه نماز تنها راه نجات است و زمینه انجام ندادن تمام مفاسد را فراهم می نماید.

مدیر ستاد اقامه  استان با اشاره به اهمیت و جایگاه نماز ، در فرق بین نماز خواندن و اقامه نماز ، اقامه نماز را ادا کردن حق نماز دانست و افزود: از اول تا پایان قرآن همواره به اقامه نماز اشاره شده است و منظور رعایت کردن صفر تا صد نماز است.

وی در ادامه به حدیثی از معصومین (ع) اشاره کرد و افزود: امام صادق (ع) می فرماید: شفاعت ما شامل حال کسانی که نماز را سبک می شمارند، نمی گردد.

علی مولوی در ادامه به امامان جماعت شعب تابعه توصیه کرد در خصوص نماز و مهدویت و آثار پر برکت آن برای همکاران بیان و تبیین و تشریح کنند و در این خصوص با افزایش آگاهی و دانش، شفاف سازی کنند.

مدیر ستاد اقامه نماز استان با بیان اینکه موضوع مهدویت نیز بسیار مهم و موثر است افزود: پیامبراکرم(ص) در این خصوص می فرماید: هرکس بمیرد در حالیکه امام زمانش را درک نکرده باشد و نشناخته باشد، به مرگ جاهلیت از دنیا رفته است.

وی در پایان با توصیه کردن همکاران به مطالعه تفسیر قرآن و درک آن و همچنین اقامه نماز اول وقت،برای همگی آرزوی عاقبت بخیری کردند و آسیب نماز را کاهلی و آسیب مهدویت را انحراف و منحرف شدن و همچنین آسیب قرآن را مهجوریت بیان کردند که قرآن کریم در قیامت از ما شکایت خواهد کرد که در دنیا در بین ما مهجور بوده است.در پایان نیز حاضرین نماز ظهر و عصر خود را به جماعت اقامه نمودند.

شایان ذکر است اداره کل تامین اجتماعی استان کرمانشاه دارای ۶ ستاد اقامه نماز شعبه ای در استان می باشدکه با راهبری و مدیریت ستاد اقامه نماز اداره کل استان فعالیت می نمایند.

لینک فضای مجازی

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.