دوشنبه, ۱۷ مرداد , ۱۴۰۱ 11 محرم 1444 Monday, 8 August , 2022 ساعت تعداد کل نوشته ها : 14004 تعداد نوشته های امروز : 1 تعداد اعضا : 4172 تعداد دیدگاهها : 299×
نشست منطقه ۵ کشوری بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج)برگزار شد
25 آذر 1400 - 16:04
شناسه : 86901
6
به میزبانی استان ایلام: نشست منطقه 5 کشوری بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) با حضور اعضای منطقه ای و به میزبانی استان ایلام برگزار شد.
ارسال توسط : نویسنده : محمد محمدیان
پ
پ

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز و بنیاد فرهنگی مهدی موعود(عج) استان ایلام،نشست منطقه ۵ کشوری بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج)روز چهارشنبه بیست و جهارم آذز ماه سال ۱۴۰۰به میزبانی استان ایلام  برگزار شد.

این نشست با حضور مدیران و کارکنان بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان‌های ایلام،کرمانشاه،خوزستان،لرستان،کردستان و چهارمحال و بختیاری و همچنین نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام بهمراه مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام همراه بود.

در ابتدا فیض اله رضایتی مدیر بنیاد استان ایلام ضمن خیر مقدم خدمت حاضرین در جلسه،در رابطه با چگونگی فعالیت های استانی بنیاد استان ایلام گزارشی را ارائه نمود.

سپس مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان کهگیلویه و بویر احمد نیز سخنانی در مورد انتظار ظهور حضرت صاحب الزمان(عج) و چگونگی آمادگی ما در مورد فراهم نمودن زمینه ظهور ایشان ابراز نمود و پیشنهاداتی در این مورد ارائه کرد.

در ادامه مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان خوزستان،بعنوان رئیس جلسه منطقه  ۵ کشوری نیز در این رابطه ارائه طریق داد و اشاره کرد که وظفیه ما فرهنگ سازی مهدویت است و باید کاری کنیم که فرهنگ مهدویت مانند فرهنگ عاشورا در جامعه جا افتاده شود و یکی از مهمترین فاکتور های این فرهنگ سازی،کار بر روی شعارهای مهدوی است.شعار های مهدوی مانند وضو برای نماز است و بسیار مهم و کاربردی خواهد بود.

وی  پیشنهاد داد که در راستای برنامه های فرهنگی و مذهبی بنیاد،در پایان نماز مغرب و عشاء جمعه ها در مصلی های سراسر کشور دعای پرفیض زیارت آل یاسین خوانده شود.

حجت الاسلام و المسلمین کریمی تبار نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام به تفسیر بخشی از دعای عهد پرداخت و ضمن قرائت آن گفت: اللّهُمَّ بَلِّغْ مَوْلانَا الْإِمامَ الْهادِیَ الْمَهْدِیَّ الْقائِمَ بِأَمْرِکَ صَلَواتُ اللّهِ عَلَیْهِ وَعَلَى آبائِهِ الطَّاهِرِینَ عَنْ جَمِیعِ الْمُؤْمِنِینَ وَالْمُؤْمِناتِ فِی مَشارِقِ الْأَرْضِ وَمَغارِبِها، سَهْلِها وَجَبَلِها، وَبَرِّها وَبَحْرِها، وَعَنِّی وَعَنْ وَالِدَیَّ مِنَ الصَّلَواتِ زِنَهَ عَرْشِ اللّهِ، وَمِدادَ کَلِماتِهِ، وَمَا أَحْصاهُ عِلْمُهُ، وَأَحاطَ بِهِ کِتابُهُ .

(خدایا برسان به مولای ما امام راهنمای راه‌یافته، قیام کننده به فرمانت که درودهای خدا بر او و پدران پاکش، از سوی همه مردان و زنان مؤمن، در مشرق‌های زمین و مغرب‌هایش، همواری‌ها و کوه‌هایش، خشکی‌ها و دریاهایش و از طرف من و پدر و مادرم، از درودها به وزن عرش خدا و امتداد کلماتش و آنچه دانشش برشمرده و کتابش به آن احاطه یافته).این بخش از دعای عهد بخوبی نشان دهنده عظمت امام مهدی(عج) است.بطوری که سلام و درودی که به امام عصر میفرستیم محدود به خود ما نمی‌شود.برسان درود ما و گذشتگان چه مرد چه زن در مشرق و مغرب در همواری ها و کوه هایش.در خشکی ها و دریاهایش و از طرف پدرمادرم و از درود ها به وزن عرش خدا.عرش خدایی که عظمت بی انتها است.این‌ها نشان می‌دهد که صاحب الزمان(عج)چقدر عظمت دارد.

وی افزود نگاه ما باید نگاه مهدوی باشد.مانند نگاهی که شهدای ما داشتند.مانند شهیدی که به شدت مجروح شده بود و بوی سوختگی گوشت بدنش همه جا پیچیده بود و ما می‌خواستیم که او را به عقب انتقال دهیم اما تمام صحبت او باز کردن معبر بود و می‌گفت که معبر از اینجا هنوز باز نشده و بچه ها را از آن طرف هدایت کنید.این اخلاص مهدوی است و انسان باید خیلی خالص و پاک باشد تا بتواند به این درجه که شهدای ما داشتند برسد.نگاه مهدی و خروج از منیت باعث اخلاص انسان می‌شود.

وی ادامه داد:وظیفه ما کار کردن بر روی رفع موانع ظهور حضرت است.ببینید که دشمن چقدر در تلاش است که مانع ایجاد کند.چقدر هزینه می‌کند.هزینه می‌کنند چون از حکومت امام زمان می‌ترسند.می‌دانند که انقلاب اسلامی به دنبال اجرای حکومت عدل امام زمان است پس بحث تحریم ها و فشارها را ایجاد می‌کنند تا بر معیشت مردم تاثیر بگذارند.این یک وسیله برای دشمن است تا الگوی مردم ما را تغییر دهد.ما باید از گفته های مقام معظم رهبری درس بگیریم زیرا سخنان ایشان همه بر طبق رفع موانع ظهور و راهی بسوی ایجاد راه ظهور امام عصر است.

در ادامه نشست آقای بیگدلی معاون بنیاد مرکز  به ارائه پیشنهاداتی در راستای بهینه سازی روند اداری و جلسات پرداخت.یکی از پیشنهادات،بررسی ادغام جلسه شورای اقامه نماز با شورای سیاست گذاری بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) در استان‌ها بود.وی تاکید کرد که موضوع ادغام این دو جلسه باید مورد کارشناسی تمامی مدیران استانی قرار بگیرد و نظر همگی در این مورد اهمیت خواهد داشت.باید بصورتی باشد که تمامی جنبه‌ها را در نظر بگیریم و بصورتی باشد که بنیاد از این موضوع متضرر نشود.مسئله دیگر بحث مکاتبات مسئولین شهرستان ها است و با توجه به تبدیل وضعیت دبیران شهرستان ها به مسئول بنیاد،آن ها میتوانند بصورت مستقیم مکاتبات اداری خود را انجام دهند.

وی افزود تمامی استان ها در اسرع وقت به تکمیل بانک اطلاعاتی مربیان بپردازند تا بتوانیم به یک جمع بندی در این خصوص دست پیدا کنیم.همچنین گزارشات بصورت مستمر ارسال شود و برنامه ها و شیوه نامه ها هم برای مسئولین شهرستان‌ها شرح داده شود.

بیگدلی اشاره کرد بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) در عرصه بین الملل هم اقدامات مثبتی را انجام داده و در آینده نیز برنامه‌های خوبی را در نظر دارد.

حجت الاسلام مولوی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان کرمانشاه گفت:آموزش‌ها باید بصورت جدی پیگیری شود و اگر مسائل آموزشی جدی گرفته شود هر یک از آموزش دیدگان به یک مبلغ برای امام زمان(عح) تبدیل خواهد شد.

وی پیشنهاد داد که بنیاد یک برنامه بعنوان  وحدت رویه تشکیل دهد تا هماهنگی بیشتر و بهتر به چشم آید و از کج سلیقگی‌ها جلوگیری شود.همچنین سهم استان‌ها در برنامه‌های ابلاغی بنیاد بصورت بومی سازی مشخص شود تا هر استانی طبق ظرفیت خود به برنامه‌ها بپردازد.

حجت الاسلام عباسعلی پور مدیر آموزش و فرهنگ بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) مرکز درمورد برنامه‌های آموزشی و فرهنگی بنیاد صحبت کرد و گفت:برنامه سه شنبه‌های مهدوی یکی از برنامه‌های با اهمیت ما محسوب می‌شود.پیشنهاد ما این است که اینگونه نشست‌ها در سطح استانی با حضور مربیان آموزش دیده زیر نظر بنیاد برگزار شود.در استان‌هایی هم که نیاز به مربی دارند باید دوره آموزشی مربیان برگزار کنیم.وی در پایان سخنان خود به معرفی کانال‌ها و شبکه‌های اجتماعی گروه آموزش و فرهنگ بنیاد در جهت استفاده استان‌ها پرداخت.

در پایان رضایتی مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان ایلام به مشکلات و موانع ظهور امام عصر(عج) اشاره کرد و گفت:ما همگی باید با همفکری و یک وحدت رویه در تلاش باشیم که بتوانیم موانع ظهور حضرت را رفع کرده و در تعجیل در فرج ایشان کمکی داشته باشیم.ما می‌بینیم که دشکنان چقدر دارند هزینه می‌کنند.اکثر استان‌ها با مشکلات عقیدتی و فرقه ها مواجه هستند که باید روی آن‌ها بیشتر توجه شود که البته نیاز به نیروی انسانی و هزینه دارد.

لینک فضای مجازی

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.