سه شنبه, ۱۸ مرداد , ۱۴۰۱ 12 محرم 1444 Tuesday, 9 August , 2022 ساعت تعداد کل نوشته ها : 14034 تعداد نوشته های امروز : 18 تعداد اعضا : 4173 تعداد دیدگاهها : 299×
بازدید رسمی از نمازخانه ها و وضعیت اقامه نماز کشت و صنعت مغان
01 دی 1400 - 10:44
شناسه : 87580
3

حجت الاسلام والمسلمین باقری بنابی امام جمعه شهرستان پارس آباد گفت: مردم باید در مرحله اول اشتغال و معیشت داشته باشند تا ما هم بتوانیم در مورد معنویات و مسائل دینی آن ها بهتر صحبت کنیم.

پ
پ

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان اردبیل ، حجت الاسلام و المسلمین باقری بنابی امام جمعه شهرستان پارس آباد، عبدی مدیر ستاد اقامه نماز استان اردبیل، اسدی نماینده ولی فقیه در سپاه شهرستان، محمدی رئیس هیات مدیره و محسن زاده مدیر عامل کشت و صنعت مغان،دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان های پارس آباد و بیله سوار و جمعی از روحانیون و کارکنان ادارات شهرستان پارس آباد از نمازخانه و وضعیت اقامه نماز جماعت کشت و صنعت مغان بازدید به عمل آورده و طی جلسه ای با مدیرعامل، رئیس و اعضای هیات مدیره شرکت دیدار و گفت و گو کردند.

محسنی مدیرعامل شرکت کشت و صنعت مغان در این جلسه گزارشی از روند فعالیت های دینی و فرهنگی این شرکت را ارائه داد و گفت: نماز رکن اصلی دین است، موفقیت کشت و صنعت در گروه ترویج و توسعه نماز در کنار ساسیت های کلان مدیریتی است. تشکیل این جلسات موجب رونق برنامه های دینی و نماز خواهد شد و در آینده در تمام واحد ها نماز جماعت با تامین امام جماعت اقامه خواهیم  کرد، کمبود ها و نقص ها وجود دارد ولی این جلسات و پیگیری ها منجر به تقویت و رونق مسائل دینی به ویژه نماز جماعت در شرکت خواهد شد.

در ادامه این جلسه حجت الاسلام والمسلمین باقری بنابی امام جمعه شهرستان پارس آباد گفت: مردم باید در مرحله اول اشتغال و معیشت داشته باشند تا ما هم بتوانیم در مورد معنویات و مسائل دینی آن ها بهتر صحبت کنیم. بر اساس آیه شریفه ” الذین ان مکناهم فی الارض اقاموا الصلاه و آتوا الزکاه ” قرآن در این آیه نماز و زکات و امر به معروف و نهی از منکر را کنار هم ذکر می کند تا اهمیت آن ها را برساند و این ها مکمل هم هستند. این آیه شریفه باید در بالای درب اتاق کارکنان نصب شده باشد تا هر روز آن را ببینند و به آن عمل کنند.

وی افزود: ما باید هدف اصلی خلقت را فراموش نکرده و باید از این امر غافل نشویم و در کنار تولید و معاش باید به فکر معاد نیز بوده و کارهای فرهنگی را در کنار کارهای تولیدی و کشاورزی ارج بنهیم.

باقری بنایی تاکید کرد: اگر در این شرکت نمازگزار بیشتر باشد مسلما بهره وری و راندمان کاری هم بیشتر خواهد شد و کارگر به مدیر و شرکت خیانت نخواهد کرد؛ بنابر این مدیران باید تمام امکانات و تمهیدات لازم برای اقامه نماز جماعت کارگران فراهم کنند تا کارگران در نماز جماعت شرکت کنند. مسائل دینی و فضاهای معنوی در مجموعه خود را تقویت کنند، پوستر ها و بنر هایی در حوزه دین و  نماز و حفظ حجاب تهیه و در سالن ها نصب گردد. مشاوره در حوزه کارگران، خانواده آنان، مشاوره های قبل از ازدواج، حین ازدواج و بعد از آن، مشاوره فرزند پروری، مشاوره زندگی سالم انجام پذیرد و از روحانیون در بعد دینی و تبلیغ نماز و مسائل دینی استفاده بشود تا در این زمینه تحول یه وجود آید. مدیر هر واحد اگر مدیر نمازی باشد واقعا هیچ مشکلی در حوزه مدیریتی آن ها به وجود نخواهد آمد.

در ادامه این جلسه عبدی مدیر ستاد اقامه نماز استان نیز با تسلیت ایام فاطمیه و شهات حضرت فاطمه زهرا(س) به آیه شریفه «الذین ان مکناهم فی الارض اقاموا الصلوه و….» اشاره کرد و گفت: مدیران وقتی مکنت و یا قدرت می یابند باید به چهار مورد اقامه نماز، زکات، امر به معروف و نهی از منکر اقدام کنند و امکاناتی که در اختیار دارند از آن نسبت به ترویج و تحقق این موارد بپردازند.

عبدی در ادامه ضمن بیان این که شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان یک شرکت عظیم است و این شرکت یکی از پتانسیل های مهم در کشور بوده و از قدیم الایام مورد تاکید مسوولان می باشد، گفت: باید بر اهمیت نماز و اقامه آن در اول وقت تاکید ویژه داشته و به برگزاری نماز جماعت در هر واحد اقدام گردد. حضور علما در تمامی محافل لازم و ضروری است. مدیران پیشانی ادارات، نهادها و شرکت ها بوده و می توانند به عنوان الگوی عملی برای سایرین باشند و بنا بر همین است که تبلیغ عملی بهتر از گفتار لسانی است و انتظار داریم با استفاده از امکانات این شرکت در ترویج و توسعه نماز  نیز فعالیت های مهم انجام گیرد.۲۰ دقیقه اول وقت نماز و عدم تداخل زمان جلسات با اول وقت نماز رعایت گردد و حداکثر برنامه ریزی و امکانات ترویج و توسعه نماز در این مکان عملیاتی شود. مدیریت شرکت کشت و صنعت مغان قبلا از طرف ستاد اقامه نماز استان که مدیر کل منابع طبیعی بوده مورد تجلیل قرار گرفته است و انتظار داریم در این شرکت نیز در زمینه ترویج و توسعه نماز موفق تر عمل بکند و دوباره از طرف ستاد اقامه نماز مورد تجلیل قرار گیرد.

مدیر  ستاد اقامه نماز استان با اشاره به آیه « إنَّ الصلاه تنهی عن الفحشاء و المنکر »گفت : نماز انسان را از فحشا و منکرات دور می کند و لازمه تحقق این آیه آن است که نماز باید توسط همگان ترویج یابد. توجه به نماز باید در راس تمام برنامه های فرهنگی و مذهبی قرار گیرد و مدیران باید در کنار رفاه مادی کارکنان رفاه معنوی کارکنان را نیز فراهم کنند و برنامه های ترویج و توسعه نماز و همچنین آموزش های لازم برای کارکنان، خانواده ها و فرزندانشان با موضوع شیوه های دعوت به نماز و تبلیغ عملی نماز برگزار گردد؛ زیرا نقش نماز در سلامت اداری و بهره وری کار بسیار موثر است زیرا کسی که نمازگزار باشد در کار خود و دیگران هم خیانت نخواهد کرد و راندمان کار هم بالا خواهد رفت. نماز اول وقت منجر به رعایت اصول اخلاق و وقت شناسی و نظم در کار خواهد شد . اگر نمازگزار معتقد به وقت نماز باشد معتقد به  رعایت اصول و ارزش های اخلاقی خود هم خواهد بود؛  زیرا نماز در راس تمام این امورات است . موقعیت شناسی و ظرفیت شناسی بسیار مهم است درخواست ما این است که در تمام واحد های این شرکت نیز نماز جماعت برگزار گردد.

عبدی در ادامه به پیام مقام معظم رهبری به اجلاس های سراسری نماز که فرمودند : «ما هم در این شکر واجب قاصر یا مقصریم و کار های زیادی باید در این زمینه انجام بشود» اشاره کرد و گفت: جهت تحقق این پیام انتظار بر این است که تمام مدیران و معاونین و کارکنان و هرکس که دارای پست و منزلتی است نسبت به ترویج و توسعه نماز بپردازد و این شرکت یک نفر دبیر یا رابط به ما  معرفی کند و جلسات شورای اقامه نماز هر دوماه یکبار تشکیل گردد و تمام مفاد تفاهم نامه نیز عملیاتی گردد و اعضای شورای اقامه نماز نیز مشخص و به ستاد اعلام گردد.

محمدی رئیس هیات مدیره شرکت کشت و صنعت مغان نیز با تقدیر و تشکر از حضور هر یک از اعضاء در جلسه گفت:تا به حال چندین جلسه برگزار کرده ایم و فعالیت های ما به روز است و بازخواست ها دقیق هستند و افراط و تفریط اداری نداریم. همه ما معتقد هستیم که الصلاه عمود الدین محور اصلی هیات مدیره در تمام فعالیت ها و در ترویج و توسعه نماز باشد و این دیدار نقطه عطفی است برای اجرای برنامه های این شرکت که باید موفق تر از قبل باشد. ما سرباز هستیم نه مدیر و موظف هستیم که برنامه ها را اجرایی کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین رمضانی دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان پارس آباد نیز گفت: در هر صفحه قرآن به نوعی به نماز اشاره شده است. به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی زمینه های ترویج و توسعه نماز فراهم شده است و طبق آیه شریفه ” الذین کناهم فی الارض اقامو الصلاه و …. ” باید همه کسانی که در هر شرایطی که امکانات در اختیار دارند نسبت به ترویج و توسعه نماز بپردازند زیرا نماز در دین به منزله ی سر در بدن است و در رأس همه ی امور قرار دارد.

وی در پایان به سخنان مولا امیر المومنین علی (ع) اشاره کرد که  حضرت امیر (ع ) هر کسی را به جایی به عنوان استاندار و یا فرماندار معرفی می کرد می فرمود : هر وقتی که دیدید آن وقت برای شما محترم است آن وقت را برای نماز قرار بدهید و بدانید که جمیع عمل تان تابع نماز تان است.

گفتنی است در پایان این بازدید نماز جماعت ظهر و عصر نیز در مسجد شهرک شهید آیت الله غفاری شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان اقامه شد.

 

 

لینک فضای مجازی

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.