پنج شنبه, ۲۷ مرداد , ۱۴۰۱ 21 محرم 1444 Thursday, 18 August , 2022 ساعت تعداد کل نوشته ها : 14123 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 4182 تعداد دیدگاهها : 299×
فعالیت های سه ماهه سوم ۱۴۰۰ فارس تشریح شد
02 دی 1400 - 12:48
شناسه : 87867
7
طی مصاحبه با مدیر ستاد اقامه نماز استان؛ مدیر ستاد اقامه نماز استان فارس به تشریح فعالیت های مختلف این ستاد در سه ماهه سوم سال 1400 در بخش های تبلیغی، فرهنگی، آموزشی، روابط عمومی و مالی و اداری پرداخت.
پ
پ

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان فارس، مدیر ستاد اقامه نماز استان فارس، ذوالانوار در تشریح فعالیت های سه ماهه ستاد استان فارس گفت: در طول این سه ماه فعالیت های گوناگونی در ستاد انجام شده از جمله در بخش فرهنگی تبلیغی اقدام به برگزاری مسابقه پیامکی پندهای حکیمانه شد.

در این مدت مرحله دوم مسابقه طی ۴هفته، شنبه ها هر هفته برگزارگردید که شرکت کنندگان از نقاط مختلف کشور بوده اند. ضمنا این مسابقه کماکان ادامه دارد و در حال برگزاری است.

همچنین یک کارگاه آموزشی ویژه روحانیون به نام نکته های ناب هرهفته شنبه هاساعت ۱۰صبح ازطریق فضای مجازی بارگزاری درگروه های مربوطه برگزار می شود که محتوای این کارگاه سلسله مباحث حجت الاسلام قرائتی در باب نکته های ناب آرامش در جامعه با وجود کرونا است.

همچنین جلسه هم اندیشی ستاد نماز و مرکز فرهنگی حضرت مهدی(ع) در این ستاد برگزار گردید. در این جلسه نمایندگانی از ستاد نماز و مرکز فرهنگی مهدویت حضور داشتند و مقرر گردید با توجه  به مناسبت ماه ربیع الاول و ایام آغاز امامت امام زمان (عج)، همایش مشترکی جهت کلیه رابطین نماز دستگاه های اجرایی استان فارس در مجتمع مهدویت شیراز برگزار شود.

لازم به ذکر است که این همایش به منظور پیوند مشترک این دو نهاد مقدس برگزار می شود و جهت تشریح برنامه ها و اهداف پیرامون ترویج امر نماز و اشاعه فرهنگ مهدوی می باشد. در این جلسه همچنین مقرر گردید که تفاهم نامه همکاری این دو نهاد امضا گردد تا از ظرفیتشان به طور شایسته و بهینه استفاده شود.

همچنین طی مراسمی همایش مشترک ستاد نماز و حضرت مهدی موعود(عج) برگزار گردید. از جمله دیگر فعالیت های ستاد اولین جلسه هیات اندیشه ورز ستاد نماز با اداره کل آموزش و پرورش استان بود. علاوه بر این فعالیت ها همایش نماز”تمدن اسلامی ونیروهای وفادار در پادگان امام جواد(ع) برگزار گردید. همچنین همایش نماز”نماد اقتدار دینی ” در پادگان حضرت یونس(ع) شهرستان سروستان برگزار شد. همچنین اولین پیش اجلاسیه نمازبا هدف خانه مسجد و مدرسه برگزار شد.

در این مدت همچنین جلسه شورای اقامه نمازمنطقه ۳کشور به میزبانی استان فارس برگزار گرید. علاوه بر آن جلسه هیات اندیشه ورز اداره کل آموزش و پرورش باحوزه های علمیه استان برگزار گردید. همچنین جلسه ای جهت تجلیل ازخادمین نماز و قرآن کریم در اداره آموزش وپرورش ناحیه ۴شیراز انجام شد. همچنین اولین جلسه ستاد تفسیر قرآن فارس با حضور حجت الاسلام والمسلمین قرائتی در شیراز برگزار گردید.

سومین پیش اجلاسیه ادارات آموزش وپرورش استان نیز در این مدت انجام شد. همچنین توسط قائم مقام ستاد با حافظان قرآن شهرستان نیریز دیدار به عمل آمد و پیش اجلاسیه نماز با عنوان پیوند مسجد مدرسه و خانه برگزار شد. علاوه بر آن با توجه به برگزاری مسابقه کتابخوانی چهلچراغ نماز و خانواده توسط ستاد اقامه نماز کل کشور و اهمیت نشر و  تبلیغ این امر، ستاد اقامه نماز استان فارس اقدام به نشر و تبلیغ این رویداد از طریق چاپ پوسترهای این رویداد و بازنشر آن در فضای مجازی و گروههای مختلف این فضا نمود.

در بخش برنامه های ابلاغی و آموزشی کارگاه آموزشی طرح نمازکلید بهشت باهمکاری معاونت سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش برگزار شد و در شهرستان اقلید جلسه توجیهی خواهران طلبه جهت اقامه نمازجماعت و بیان احکام درمدارس انجام گردید.

علاوه بر این ها توسط قائم مقام ستاد وبینار آموزشی خانواده با عنوان نماز و تثبیت هویت دینی فرزندان برگزار شد و جلسه پرسش و پاسخ نماز ویژه دانش آموزان پسر در شهرستان اقلید برگزار گردید. علاوه بر این موارد بیست وپنجمین نشست تعالی وتربیت دینی در مرکز هوا فضای شیراز برگزار گردید و جلسه شورای فقهی  درحرم مطهر شاهچراغ هرهفته در این مکان مقدس برپا می گردد.

علاوه بر موارد ذکر شده، ستاد اقدام به معرفی کتاب سال نمازی به تمامی ادارات استان (بررسی زمینه ها و عوامل سهل انگاری در نماز) نمود و کارگاه آموزشی شیوه های دعوت به نماز با ائمه جماعات و مبلغین اداره کل زندان های استان فارس انجام شد.

نشست نماز و خانواده در شهرستان استهبان برگزار گردید و دوره آموزشی آداب و اسرار نماز در شهرستان شیراز برپا شد.

همچنین طرح تصحیح نماز مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان آباده انجام شد. به علاوه توسط قائم مقام ستاد پاسخگویی به سوالات شرعی در صدا و سیمای مرکز فارس در این مدت انجام شد. علاوه بر این توسط قائم مقام ستاد اولین دوره توانمند سازی ومهارت افزایی معلمان شیراز با موضوع آموزش و توسعه فرهنگ نماز برگزار گردید. همچنین کارگاه آموزشی نماز ویژه روحانیون مستقر استان فارس با هدف ارتقاء سطح علمی روحانیون جهت ترویج آثار تربیتی نماز انجام شد. به علاوه کارگاه مهارت افزایی تبلیغی در امرنماز در شهرستان سرچهان برگزار گردید.

همچنین توافق اولیه ای با سازمان فرهنگی هنری شیراز شد مبنی برخرید ۱۰۰۰جلدکتاب چهلچراغ خانواده و نماز و توزیع دربین کارکنان شهرداری و فرهنگسراهای شهرداری و در بخش نظارت و ارزیابی نیز فعالیت های مختلفی صورت گرفت.

اولا جلسه شورای اقامه نماز در استانداری فارس تشکیل شد؛ ثانیا طی جلسات مختلف با مدیران اجرایی استان جهت پیشبرد اهداف ستاد اقامه نماز بحث و تبادل نظر شد.

علاوه بر آن جلسه هماهنگی و نحوه بومی سازی فعالیت های دستگاه های اجرایی مصوب ۱۴۰۱و۱۴۰۲ برگزار گردید.

همچنین شورای اداری وشورای اقامه نماز شهرستان نیریز برگزار شد و  انعقاد توافقنامه های استانی(بومی) با ادارات  کل و تقدیر از عملکرد مناسب مدیران  درامر نماز جزو کارهای دیگر ستاد در این مدت است . صدورحکم دبیرشهرستان های استان فارس نیز در این مدت صورت گرفت.

دیدار رئیس و قائم مقام ستاد اقامه نماز استان با شهردار شیراز (اصنافی) نیز از کارهای دیگر این مدت بود.

در بحث خیرین مسجدساز نیز کارهای مختلفی صورت پذیرفت و بازدید و نظارت مساجد بین راهی محورشیراز-آباده از جمله این کارها بود. (توافق با خیر مسجدساز جهت زیباسازی)

نمای مسجد بین راهی مهدی فاطمه محورشیراز-آباده نیز کار دیگر این مدت بود. از جمله کارهای دیگر پیگیری مشکلات گاز مسجدحضرت ابوالفضل (ع) نیریز باشرکت گاز استان همچنین پیگیری کمک های مالی مجمع خیرین کشور به مساجدحضرت ابوالفضل (ع) نی ریز ومهدی فاطمه سعادت شهر فارس از مرکز علاوه بر آن پیگیری مجوز ساخت مسجد امام حسن (ع)حاشیه شهرشیراز و نیز۴٫بازدید و نظارت به مسجد بین راهی حضرت فاطمه زهرا(ع)وعقد قرارداد جدید کار دیگر ستاد در این مدت بود.

در قسمت روابط عمومی طی این مدت ۳۵ خبر در سایت کار شد و ۳۸ مطلب در صفحه اینستاگرام ستاد بارگزاری گردید؛ بارگزاری ۴۱محتوای نمازی برای دبیران اقامه نماز ادارات(واتساپ) نیز از کارهای دیگر ستاد بود. استفاده و بهره برداری از استندهای ستاد نماز جهت ترویج فرهنگ نمازدرسطح شهر نیز از کارهای ستاد در این مدت بود.

در بخش مالی نیز حساب های ستاد توسط بخش مالی در این مدت کاملا بررسی و تسویه شد.

لینک فضای مجازی

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.