یکشنبه, ۲۳ مرداد , ۱۴۰۱ 17 محرم 1444 Sunday, 14 August , 2022 ساعت تعداد کل نوشته ها : 14079 تعداد نوشته های امروز : 10 تعداد اعضا : 4179 تعداد دیدگاهها : 299×
برنامه های پیشنهادی خود را تحت عنوان برنامه بومی و ابتکاری دستگاه به ستاد اقامه نماز ارائه دهید
05 دی 1400 - 14:35
شناسه : 88265
2
مدیر ستاد اقامه نماز اصفهان؛ جلسه هم اندیشی روحانیون شهرداری با مدیر ستاد اقامه نماز استان برگزار شد.
پ
پ

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان اصفهان، جلسه هم اندیشی روحانیون مناطق مختلف شهرداری با حضور حجت الاسلام رنجبر مدیر ستاد اقامه نماز استان و حجت الاسلام کیانرسی دبیر ستاد اقامه نماز شهرداری روز شنبه ۴ دی ماه در محل ستاد اقامه نماز شهرداری برگزار شد.

این جلسه پیرامون برنامه ریزی جهت داشتن هدف مشخص و بالا بردن فعالیت های نمازی و مذهبی در مناطق مختلف شهر و پرسنل قسمت های مختلف توسط شهرداری برگزار گردید.

حجت الاسلام کیانرسی بیان داشت: هدف از تشکیل این جلسه، تشکیل شورای عالی اقامه نماز و بیان دیدگاه ها و ایجاد هم فکری در حوزه ائمه جماعت و در حوزه مسئولین است تا یک چارت و برنامه ای دقیق داشته باشیم.

وی به جایگاه روحانیون اشاره داشت و بیان کرد: در حال حاضر در دستگاه ها روحانی را فقط جهت خواندن نماز جماعت احتیاج دارند و فضایی برای پیاده نمودن معنویات دیگر درست نمی کنند لذا در خواست داریم در صورت امکان در این مورد تحولاتی ایجاد شود.

در ادامه هر یک از حاضرین پیشنهاداتی پیرامون امر نماز در دستگاه ها داشتند که اهم آنان عبارت است از:

  • ایجاد دو آیین نامه یکی ویژه وظایف روحانیون و یکی ویژه مسئولین در حمایت و هم کاری با روحانیون.
  • ایجاد تغییرات در بعضی نمازخانه ها که واقعاً احتیاج می باشد.
  • ایجاد تحول در اجرای بعضی مناسبت ها و حتی اهمیت دادن به این مسائل.
  • ایجاد ایستگاه های فرهنگی در سطح شهر توسط بعضی از دستگاه ها که قابلیت اجرا نمودن این کار را دارند مثل همین شهرداری.
  • مکانی برای تجمع روحانیون دستگاه ها جهت هم فکری و جلو گیری از مشکلات.
  • برگزاری کلاس های آموزشی برای روحانیون و پرسنل.

و……….

حجت الاسلام رنجبر مدیر ستاد اقامه نماز استان بیان داشت: اکثر پیشنهاداتی که بیان شد در توافق نامه ای که بین ستاد تهران و وزارتخانه بسته شده آمده است اما بعضی از آنان نیز وجود ندارد لذا شما می توانید برنامه های پیشنهادی و جدید خود را تحت عنوان برنامه بومی و ابتکاری دستگاه به ستاد اقامه نماز ارائه دهید.

وی افزود: دیدگاهی که به ستاد اقامه نماز است این می باشد که ستاد در کار اجرائیات است، اما این را باید بدانید که ستاد اقامه نماز یک ناظر بر اجرایی شدن توافقی که بین ستاد اقامه نماز مرکز با وزارتخانه بسته شده می باشد ولی با این حال سعی نموده در اجرائیات نیز حضور داشته باشد و تا جایی که توان یاری رساندن دارد کمک کند.

مدیر ستاد اقامه نماز بیان کرد: برنامه و توافق نامه ای که بین ستاد و وزارت مربوط به شما بسته شده از طریق استانداری به شما ابلاغ می گردد؛ سعی کنید تحت آن برنامه های خود را گنجانده و اجرایی نمایید تا در پایان سال نیز در ارزیابی دیده شود و از طرف دیگر دیدگاه های جدید و نویی در صحبت های شما وجود داشت لذا طی همان برنامه بومی سازی برای ما ارسال کنید تا بهره برداری شود.

لینک فضای مجازی

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.