دوشنبه, ۱۷ مرداد , ۱۴۰۱ 11 محرم 1444 Monday, 8 August , 2022 ساعت تعداد کل نوشته ها : 14004 تعداد نوشته های امروز : 1 تعداد اعضا : 4172 تعداد دیدگاهها : 299×
فعالیت های سه ماهه سوم ۱۴۰۰ سمنان تشریح شد
06 دی 1400 - 15:04
شناسه : 88513
4
طی مصاحبه با مدیر ستاد اقامه نماز استان؛

حجت الاسلام و المسلمین شمس الدین مشاور استاندار و مدیر ستاد اقامه نماز استان سمنان به تشریح خلاصه ای از فعالیت های و خدمات مختلف این ستاد در سه ماهه سوم سال ۱۴۰۰ پرداخت.

ارسال توسط : نویسنده : محمد جواد یعقوبی
پ
پ

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان سمنان، حجت الاسلام و المسلمین محمد رضا شمس الدین مشاور استاندار و مدیر ستاد اقامه نماز استان سمنان در تشریح فعالیت های سه ماهه ستاد استان سمنان ضمن تقدیر و تشکر از تمام عوامل اجرایی گفت: در طول این سه ماه فعالیت های گوناگونی در ستاد انجام شد که بعد از ایام قرنطینه های طولانی مسوولین مرتبط برای جبران ایام گذشته تمام تمرکز خود را بر روی فعالیت های نمازی و ترویج فرهنگ نماز خوانی گذاشتند و خوشبختانه فعالیت های خوبی در مقایسه با ادوار گذشته در زمینه ترویج و توسعه نماز از موفقیت ها خوبی بهرمنده شده ایم.

مدیر ستاد اقامه نماز استان سمنان در ادامه به بخشی از فعالیت های مدیریتی و تمهیدی، نظارت و ارزیابی، آموزشی و فرهنگی اشاره کرد و افزود: با پیگیری های ستاد اقامه نماز استان و شهرستان ها اداراتی که طبق آیین نامه تعداد حداقل افراد در اداره را دارا می باشند با تاسیس نمازخانه و کارهای فرهنگی، ترویجی فرهنگ نمازخوانی با موفقیت انجام شد.

جلسات شورای اداری و شورای اقامه نماز و شورای فرهنگ عمومی با موضوع نماز در مرکز استان و در استانداری و دفتر امام جمعه برگزار شده است و در این جلسات آیین نامه وزیران در مورد نماز و بایدها و نباید های دینی تشریح و ابلاغ به اعضای شورای اقامه نماز استان و شهرستان نیز صادر و تحویل داده شده است.

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین شمس الدین به خلاصه ای از تشریح فعالیت های ستاد پرداخت.

جلسه فصلی و هم اندیشی دبیران اقامه نماز دستگاه های اجرایی استان سمنان با محوریت تقدیر و تشکر از فعالیت های مستمر و پرتلاش آن ها در جهت ترویج فرهنگ نماز و نماز خوانی و با هدف آگاهی از میزان پیشرفت برنامه های ابلاغی سال ۱۴۰۰ دستگاه های اجرایی و نیز آموزش، توجیه و نحوه بارگزاری مستندات مربوط در سامانه سجاده برگزار گردید.

شمس الدین در ادامه با اشاره به بازدید های مستمر از نمازخانه‌ های بین راهی استان در محور های سمنان دامغان، شاهرود و سمنان مهدیشهر و سمنان تا گرمسار گفت: بازدید ها به صورت کارگروهی با حضور نماینده و کارشناس ستاد اقامه نماز و نماینده های از فرمانداری، استانداری، راهداری و حمل نقل، شبکه بهداشت استان انجام می‌ شود و انتظارات ابلاغ و تذکرات لازم به مدیران مجتمع ها داده می‌ شود.

وی بیان کرد: در این سه ماه به لطف خداوند موفقیت زیادی در اشاعه توسعه ترویج ضرورت تعمیق فرهنگ نماز خوانی در جامعه اسلامی و در برگزاری جلسات و کارگاه ها با ارسال مبلغ دینی به مساجد، زندان ها، و مهدیه و سخن سرای امام زمان(عج) انجام شد که مهم ترین آن ها برگزاری کارگاهایی بین مددجویان تحت حمایت خانواده کمیته امداد خمینی (ره)،برگزاری کارگاه ۳ روزه برای زندانیان، برگزاری نشست سلسله محور نماز و همکاری در برگزاری گرامیداشت شهدای نماز یادبود شهدای مظلوم مسجد فاطمیه قندهار و مسجد سید آباد قندوز افغانستان و ترویج معارف نماز با هدف ارتباط نماز با انتظار و زمینه سازی برای ظهور حضرت مهدی موعد امام زمان(عج) برگزار گردید.

شمس الدین در ادامه با تأکید بر تداوم همکاری با دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی و دستگاه های اجرائی استان به برگزاری نماز ظهر و عصر و آخرین برنامه عزاداری ماه صفر در جمع اعضای هیات های مذهبی و مسوولین  نیز اشاره کرد و گفت: با مشارکت دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان و همچنین استانداری، نماز ظهر و عصر آخرین روز از ماه صفر ، امسال نیز همانند سال های قبل و با رعایت پروتکل های بهداشتی در مرکز استان با شکوه هرچه تمام تر اقامه گردید.

در ادامه فعالیت ها سلسله جلسات، شورای امور فرهنگی استانداری سمنان با حضور مدیر ستاد و معاونین استاندار و ائمه جماعات و اعضای شورا پیرامون تشریح برنامه های ابلاغی وزارت کشور در حوزه های توسعه و ترویج فرهنگ نماز و تاثیر نماز در امر به معروف و نهی از منکر و بحث و تبادل نظر در خصوص تقسیم کار و چگونگی اجرای آن ها براساس حجم و زمان اجرا در استانداری سمنان برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین شمس الدین در ادامه خاطرنشان کرد: با هدف اجرای دقیق برنامه های مصوب ابلاغی هیات وزیران و ستاد مرکزی، دیدار و جلسه با استاندار، مدیران کل دستگاه های اجرایی، نماینده ولی فقیه و امام جمعه استان سمنان نیز برگزار شده است.

وی در مورد کارها و مسابقات فرهنگی برگزار شده افزود: جشنواره استانی «نماز زیباترین الگوی پرستش» در موضوعات، مسابقه کتابخوانی کارکنان و فرزندان، تقدیر از فعالان رسانه ای حوزه نماز، فیلم کوتاه، همایش پژوهشی هنر و نیایش،اذان،صحت قرائت و اذکار نماز،عکس نماز، احکام  با همکار اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با ستاد اقامه نماز استان سمنان و با موضوعات مختلف به صورت استانی برگزار شد.

وی از برگزاری مسابقات مجازی با موضوعات مقاله نویسی با موضوع نقش نماز در خانواده ها، مسابقه اذان و اقامه و جشنواره نماز در محوریت شعر، نقاشی، داستان کوتاه و دل نوشته خبر داد.

همچنین طبق امضای تفاهم نامه همکاری با اداره کل کتابخانه‌ های عمومی استان سمنان برای اجرای برنامه‌ های متنوع فرهنگی از جمله نشست کتاب‌خوان، معرفی کتاب و نمایشگاه‌ های کتابخانه‌ ای از سوی کتابداران این استان برای ترویج فرهنگ نماز در طول سال انجام شده است.

ستاد اقامه نماز استان با همکاری ادارات و دبیران در استان به انتشار و چاپ مقالات و تحقیقات خود در مورد نماز در روزنامه و مجلات استانی کرد و از همچنین حرکات ترویج و توسعه همگانی اقامه نماز استقبال می کند.

و همچنین ستاد اقامه نماز استان در همکاری با رادیو شهر و ستاد اقامه نماز شهرداری سمنان با موضوع نماز کلید تمام گنجینه های دنیا و آخرت است با صدای یکی از نوجوانان به پخش دکلمه کرده است.

وی در خصوص برگزاری همایش نماز با همکاری تیپ ۱۲ قائم آل محمد (عج) و سپاه قائم آل محمد (عج) استان سمنان برگزار و در جهت اجرای برنامه های نماز و ترویج فرهنگ نمازخوانی از افراد برگزیده تقدیر و تشکر شد اشاره کرد.

حجت الاسلام و المسلمین شمس الدین در مورد خیرین مسجد ساز و و کمک به مساجد اعلام کرد مسجد بین راهی سمنان به دامغان آماده وبیشتر موانع برطرف شده است و منتظر برطرف شدن بعضی از مشکل ها هستیم .

در طول این دوره سه ماه با کمک های خیرین مسجد ساز به ۳۲ مسجد استان سمنان کمک های قابل توجه ای انجام شده است.

این مقام مسوول افزود: دیگر فعالیت و همکاری ستاد در برگزاری سلسله جلسات با موضوع نماز و بندگی و حضور قلب با همکاری صدا و سیما مرکز سمنان در ضبط و پخش برنامه شبکه استانی به افق بهشت و همچنین مصاحبه های در مورد نماز، هفته وحدت و … در سایت های خبری شبستان، مرآت نیوز و … انجام شده است.

وی بیان کرد: جلسات نظارت و ارزیابی از ادارات به صورت مستمر و پیوسته برگزار شده و ثمرات و تغییرات خوب دستگاه های اجرایی قابل لمس بوده و با تقدیر و تشکر از تمامی مدیران و دبیران برای ارج نهادن به فریضه الهی نماز که همراه و همیار ستاد اقامه نماز بوده اند.

مدیر ستاد اقامه نماز استان سمنان در ادامه به ارائه گزارش بخشی از فعالیت انجام شده در مورد مهم ترین رویداد در سه ماه سوم سال در ستاد اقامه استان به  اجلاسیه استانی نماز آئین تجلیل از دستگاه های اجرایی برتر در امر نماز استان و مجمع علما، طلاب و روحانیون استان سمنان پرداخت: اجلاسیه امسال با همکاری سپاه قائم آل محمد (عج) استان سمنان و مدیریت شعب بانک سپه منطقه سمنان و … و با برنامه ریزی های مشخص و جلسات متعدد با مسوولین استانی اهم از استاندار و نماینده ولی فقیه در استان و با حضور حضرت حجت الاسلام و المسلمین محسن قرائتی، اجلاسیه استانی نماز با شکوهی برگزار گردید.

در حاشیه برگزاری این اجلاسیه مجمع علما، طلاب و روحانیون استان، دیدار استاندار، نماینده ولی فقیه، مدیر حوزه علمیه برادران، مدیرکل آموزش و پرورش و جمعی از خواهران طلاب استان سمنان با حجت الاسلام محسن قرائتی رئیس ستاد اقامه نماز دیدار کردند.

و ضمن تاکیدات حجت الاسلام و المسلمین محسن قرائتی خطاب به رئیس ستاد اقامه نماز، نماینده ولی فقیه و استاندار سمنان در مورد شروع و راه اندازی ستاد تفسیر استان بعد از این سفر و دریافت رهنمود های رئیس ستاد اقامه نماز کشور، کارگروه و اعضای ستاد تعیین و  اقدامات بسیار خوبی انجام شده است که خبر و گزارش های تکمیلی در گزارش بعدی ارائه خواهیم کرد.

لینک فضای مجازی

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.