شنبه, ۷ خرداد , ۱۴۰۱ 27 شوال 1443 Saturday, 28 May , 2022 ساعت تعداد کل نوشته ها : 13244 تعداد نوشته های امروز : 6 تعداد اعضا : 4121 تعداد دیدگاهها : 299×
عملکرد سه ماهه سوم ۱۴۰۰ ستاد اقامه نماز اصفهان تشریح  شد
08 دی 1400 - 13:18
شناسه : 88880
4
توسط مدیر ستاد اقامه نماز استان؛ حجت الاسلام رنجبر در گفتگویی با روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان اصفهان عملکرد سه ماه سوم سال را تشریح نمود.
پ
پ

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان اصفهان، در گفت و گویی که روز جاری با حجت الاسلام رنجبر مدیریت ستاد اقامه نماز صورت گرفت، وی گزارشی از عملکرد ستاد اقامه نماز استان را تشریح نمود.

حجت الاسلام رنجبر بیان داشت: ستاد اقامه نماز استان اصفهان تاکنون برنامه های موفقی را اجرا نموده و تمام سعی و تلاش خود را نیز برای ترویج امر مهم نماز گذاشته است.

مدیر ستاد اقامه نماز استان افزود: از اول سال ۱۴۰۰ تا زمان حال تمامی تلاش ما بر مبنای جذب کودکان، نوجوانان و جوانان و ترویج و تشویق آنان به سمت نماز بوده و بر این امر هستیم تا انگیزه ای قوی در بین آنان ایجاد کنیم.

وی بیان کرد: با توجه به بازگشایی مدارس و بازگشت به روال سابق در ادارات بر این امر هستیم تا هر چه بهتر و باشکوه تر دانش آموزان و پرسنل دستگاه ها را در نماز جماعت حاضر نماییم.

در ادامه وی به صورت خلاصه فعالیت های ستاد اقامه نماز استان اصفهان در سه ماه گذشته را بیان کرد.

در مصاحبه ای که با مدیر ستاد اقامه نماز در هفته دفاع مقدس شد، وی به بیان معنویت نمازی در جبهه ها اشاره داشت و بیان کرد: نماز در جبهه از اولویت های رزمندگان بود و اوقات فراغت خود را با خواندن نماز پر می کردند.

وی به آیین اقامه نماز در آموزش و پرورش و جلسه هم اندیشی ستاد اقامه نماز نطنز با آموزش و پرورش اشاره داشت و افزود: آموزش و پرورش یکی از سرمایه های ما در آینده است؛ لذا تلاش خود را جهت اقامه نماز در این دستگاه به کار گرفته ایم.

حجت الاسلام رنجبر به زنگ نماز در مدرسه و حضور دبیر و امام جمعه شهرستان ها در مدارس شهرستان ها از جمله کاشان، خور و بیابانک، نطنز، فریدن، مبارکه، تیران و کرون، فریدونشهر، آران و بیدگل اشاره کرد و گفت: حضور مسوولین در نماز مدارس موجب تشویق دانش آموزان به امر نماز می باشد و ما این را از دبیران شهرستان خواسته ایم تا با مسوولین در نماز جماعت مدارس حضور پیدا کنند.

وی به جلسات مجمع خادمین نماز استان اصفهان اشاره داشت و افزود: یکی از اصلی ترین حامیان ستاد اقامه نماز، مجمع خادمین نماز استان است که با حضور مهروریان مدیر عامل این مجمع و کمک افراد خیر توانستیم امور فرهنگی و نمازی خوبی در سطح شهر پیاده کنیم.

مدیر ستاد اقامه نماز به جلسه تدوین سند پنج ساله ستاد اقامه نماز با ارشاد اشاره کرد و بیان نمود: بین ستاد اقامه نماز با اداره کل ارشاد سند پنج ساله ای تدوین شده که در آن جهت پیشرفت نماز در سطح استان با کارشناسان خبره برنامه ریزی هایی تدوین شده است.

این مقام مسوول به جلسه گردهمایی مدیران و کارشناسان نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز کشور اشاره داشت و افزود: دستگاه ها در امر نماز نباید به سادگی از زیر ذربین نظارت و ارزیابی عبور کنند.

حجت الاسلام رنجبر به جلسات با مسوولین استان اشاره داشت و بیان کرد: دیدار اعضای مجمع خادمین نماز با شهردار، جلسه هم اندیشی با معاون شهردار، دیدار با معاون جدید استاندار از مهمترین این جلسات بود که در این دیدار ها مصوباتی پیرامون امر نماز جهت اجرا شدن در سطح شهر تصویب شد که هرکدام از دستگاه ها موظف به اجرای آن شدند.

 

وی به دیدار دبیران شهرستان ها با ارگان های مختلف مثل دیدار دبیر نطنز با فرماندهی نیروی انتظامی اشاره داشت و بیان کرد: دیدار دبیران شهرستان ها با ارگان ها و مدیران دستگاه های مختلف موجب پیشرفت امر نماز است.

مدیر ستاد اقامه نماز جلسه شورای منطقه ۳ کشور را گوشزد نمود و بیان داشت: در جلسه آخر شورای منطقه ۳ کشور نیز اموری مطرح گردید که موجب ترویج امر نماز است.

وی به جلسه کانون مشاوران جوان شهرستان اصفهان و کانون مشاوران جوان و قرآنی شهرستان ها اشاره کرد و گفت: با توجه به ایامی که با کرونا دست و پنجه نرم می کردیم بعد از دو سال به حمدالله کانون مشاوران جوان در سطح استان و شهرستان ها به کار گرفته شده اند و در راستای ترویج امر نماز مشغول به خدمت هستند.

مدیر ستاد به بیانیه آیت الله مهدوی در سالگرد شهادت اشرفی اصفهانی اشاره کرد و افزود: صحبت همان است که شهید اشرفی گفت که وجود امکانات، خوراک و مسکن تاثیری در ارتقای کمالات انسانی ندارد بله امور معنوی مثل اقامه نماز موجب رسیدن به کمالات می شود.

حجت الاسلام رجبر به بیان فراخوان تولید محتوا پرداخت و اعلام کرد: نتایج فراخوان تولید محتوا پیرامون نماز نیز اعلام شد که از برگزیدگان این فراخوان حتما استفاده خواهیم نمود.

مدیر ستاد اقامه نماز به برگزاری شورای اقامه نماز شهرستان های اصفهان، شهرضا، خوانسار، کاشان، دهاقان، نطنز، کوهپایه اشاره کرد وعلاوه بر آن گفت: شورای اقامه نماز اداره کل امور مالیاتی، نماز دانشکده فنی و حرفه ای دانشگاه مهاجر، آموزش و پرورش شهرستان شاهین شهر، سازمان تأمین اجتماعی، بهزیستی فریدونشهر، سازمان حج و زیارت، شرکت گاز استان، اداره کل منابع طبیعی، شرکت اسنوا، شرکت توزیع برق، اداره کل آموزش و پرورش استان و چند دستگاه دیگر برگزار شد که موجب آرامش خاطر به جهت اهتمامی که این دستگاه ها به امر نماز دارند، می شود.

وی به برگزاری مسابقات اشاره داشت و افزود: برندگان مسابقه کتابخوانی تجلی نماز در سیره امام حسین علیه السلام اعلام شد و مسابقه موشن گرافی که از شبکه استان پخش می شود نیز هر هفته به دو نفر از عزیزانی که جواب صحیح را ارسال کنند مبلغی هدیه داده می شود.

رنجبر به تعویض برخی از دبیران در دستگاه ها و شهرستان ها و اضافه شدن چند دبیر به ستاد اقامه نماز اشاره نمود و گفت: انتصاب و معارفه دبیر جدید شهرضا و تقدیر از دبیر سابق شهرضا و معرفی دبیر جدید دانشکده فنی و حرفه ای دانشگاه مهاجر از آخرین این امر می باشند.

وی گردهمایی دبیران دستگاه ها و مراکز صنعتی و دبیران شهرستان ها که صورت گرفته بود را در ترویج امر نماز و ابلاغ وظایف آنان را از امور ضروری دانست.

مدیر ستاد اقامه نماز به جلسه پرسش و پاسخ به سؤالات جمعی از سربازان سپاه و کلاس برای سربازان لشکر ۱۴ امام حسین علیه السلام به مناسبت هفته نکوداشت نماز در سپاه و جلسه با مسئولین سپاه صاحب الزمان(عج) و نیروی مهندسی چهل صاحب الزمان (عج) اصفهان و شهرستان ها اشاره کرد و افزود: در هفته نماز استانی نمازی داشتیم چرا که در تمامی سطوح شهرهای استان پرچم نماز بالا بود.

وی به بیانیه و امور صورت گرفته در مناسبت ها اشاره داشت و گفت: مناسبت ولادت امام حسن عسکری علیه السلام و شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها و اهداء کتاب به کتابخانه مرکزی شاهین شهر توسط دبیر ستاد به مناسبت هفته کتابخوانی از این امور می باشد.

حجت الاسلام رنجبر اجلاس استانی نماز در سپاه صاحب الزمان (عج) را یکی از فعالیت های مؤثر در ترویج امر نماز دانست و افزود: اجلاس استانی امسال که با همکاری سپاه انجام شد یکی از با شکوه ترین اجلاس ها بود که من می توانم بگویم مانند اجلاس کشوری بوده است.

این مقام مسوول اقامه نماز باران در شهرستان اصفهان را در ایام اعتراض مردم به کمبود آب را از اقدامات ستاد دانست و افزود: ما علاوه بر رسیدگی به این امر باید دست به دعا نیز شویم تا خداوند علاوه بر یاری کردن مسوولین در رفع این کمبود آب، موانع پیش روی آنان را نیز برطرف سازد.

وی بازدید از نماز خانه دستگاه ها و شرکت در نماز جماعت، افتتاح نماز خانه بین راهی محورهای (اصفهان-نایین) و (دامنه-خوانسار) را از اجرائیات دانست و بیان داشت: افتتاح نمازخانه و داشتن این مکان ها در دستگاه ها خوب است اما بهتر از داشتن حفظ آن است که باید در حفظ آنان تمام تلاش خود را بکنیم.

حجت الاسلام رنجبر جلساتی که در ستاد برگزار شده بود را برشمرد و شورای داخلی ستاد اقامه نماز، جلسه تبادل نظر مدیر ستاد اقامه نماز استان با مسوولین امیربیان، حضور در برنامه وخدایی که در این نزدیکی است به صورت پخش زنده ،جلسه مشترک ستاد اقامه نماز با مسوولین شجره طیبه، مصاحبه پیرامون تولید موشن گرافی، جلسه با گروه فرهنگی کودکان و نوجوانان جهت تولید محتوای نمازی، جلسه هماهنگی اقامه نماز باران، گردهمایی مسوولین مرکز رسیدگی به امور مساجد، جلسه هم اندیشی با مراکز صنعتی، مجمع عمومی مشاورین مذهبی مدارس طرح امین و روشنا، انتخاب بازرس مجمع خادمین نماز شهرستان اصفهان، گردهمایی در بیت مرحوم جدیدی به مناسبت یکمین سالگرد و… را از مهمترین دانست.

مدیر ستاد اقامه نماز به جلسه در حوزه علمیه فریدن، خواندن نماز باران و نماز وحدت در شهرستان فریدونشهر، جلسه هماهنگی کارگاه آموزشی راهکار جذب دانش آموزان به نماز فریدن، جلسه رابطین نماز در شهرستان آران و بیدگل، بازدید میدانی از پلیس راه اصفهان- شیراز توسط دبیر مبارکه، جلسه با عشایر شهرستان چادگان، همایش در آستان بندگی جهاد کشاورزی، همایش نماز نماد اقتدار معنوی نطنز، جلسه هماهنگی برگزاری گفتمان دینی در مدارس فریدن، تقدیر از مدیر عامل شرکت پلی اکریل، نشست نمازی با دانش آموزان در شهرستان های فریدونشهر، فریدن، یادواره شهدا و نماز در بین دانش آموزان شهرستان های دهاقان و تیران و کرون، جلسه هماهنگی برگزاری نشست نماز خانواده فریدن، شورای تبلیغی شهرستان فریدن، جلسه تبادل نظر با زندان لنجان، کارگروه نمازی شهرستان نطنز، جلسه نقش والدین در تربیت دینی فرزندان فریدن، نشست نماز با خانواده در شهرستان های خوانسار، فریدن، فریدونشهر و تیران و کرون و…. اشاره داشت و گفت: شهرستان ها نیز فعالیت های خوبی در این سه ماه داشته اند که دبیران شایسته تقدیر هستند.

لینک فضای مجازی

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.