دوشنبه, ۱۷ مرداد , ۱۴۰۱ 11 محرم 1444 Monday, 8 August , 2022 ساعت تعداد کل نوشته ها : 14016 تعداد نوشته های امروز : 13 تعداد اعضا : 4172 تعداد دیدگاهها : 299×
فعالیت های سه ماه سوم ۱۴۰۰ ستاد اقامه نماز کرمانشاه تشریح شد
13 دی 1400 - 13:45
شناسه : 89145
6
طی مصاحبه با مدیر ستاد اقامه نماز استان؛ مدیر ستاد اقامه نماز استان کرمانشاه: اولین و مهمترین وظیفه حاکم اسلامی اقامه نماز بوده لذا باید این امر مهم مورد توجه جدی قرار گیرد.
ارسال توسط : نویسنده : حسین منصوریان منبع : روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کرمانشاه
پ
پ

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز کرمانشاه، حجت الاسلام علی مولوی مدیر ستاد اقامه نماز استان ضمن تشکر از روابط عمومی و همه عزیزانی که در راه توسعه و ترویج و اعتلای فرهنگ  معنوی نماز تلاش می نمایند گفت: ستاد اقامه نماز استان در سه ماهه سوم  سال ۱۴۰۰ با برنامه ریزی و بهره مندی از ظرفیت استان، فعالیت های خود را با هماهنگی و همراهی دستگاه های اجرایی و نیز دبیران ستاد شهرستان های تابعه در تبلیغ، ترویج و تعمیق فرهنگ نماز دنبال می کند.

وی اظهار داشت: نخستین جلسه شورای مهدویت دانشگاه آزاد اسلامی  با معرفی اعضاء برگزار و همزمان دبیرخانه مهدویت استان کرمانشاه با اهدای احکام رئیس و دبیر آن  آغاز به کار کرده و  اعضای هیات علمی این دانشگاه در قالب طرح «الف» در این شوراها ، فعال، اثرگذار و مشارکت داشته و طی چهار تا پنج سال آینده نزدیک یک‌ هزار رساله و پایان‌ نامه تولید که به عنوان خوراک برای سایر حوزه‌ های مهدویت مصرف می شود.

            

علی مولوی، برگزاری جلسه شورای اقامه نماز اداره کل بهزیستی استان کرمانشاه با حضور مدیر کل و اعضای شورای اقامه نماز این اداره کل را، توجه مسئولین این اداره به امر نماز دانسته  و ضمن تشکر از آنها خاطر تشکیل جلسه نماز ، به تلاش مستمر نیروهای بهزیستی در جهت خدمت به جامعه هدف اشاره و به حدیثی از نبی مکرم اسلام (ص) مبنی  بر اینکه ارزشمند ترین کارها سخت ترین آن ها است گفت: کار شما یک حرکت عام المنفعه و در خدمت به قشر آسیب پذیر بوده و در پیشگاه خداوند اجر و پاداشت دارد.

              

  • این مدیر ستاد مراسم نواخته شدن  زنگ نماز در  مدارس مرکز و شهرستان های استان و قرائت پیام رهبری معظم انقلاب (مدظله العالی ) در این مراسمات که با حضور دانش آموزان، اولیاء آنها، فرهنگیان و مسئولین و مدعوین در آغاز سال تحصیلی برگزار شد  را از برنامه های سه ماهه سوم عنوان و بر انجام فعالیت های نماز درسطح مدارس استان تاکید کرد.

             

                                

او در ادامه توضیح داد: در آستانه برگزاری کنگره شهید خوشروان و ۷۵۰ شهید گیلانغرب و گرامیداشت سالروز عملیات مطلع الفجر در منطقه عمومی گیلانغرب ، همایش نماز در محل حسینیه سپاه گیلانغرب برگزار شد. مولوی همچنین گفت: این نهاد مقدس همواره در تقویت بعد معنوی پرسنل و سربازان ، در جهت ترویج و تبلیغ دین ،خاصه فریضه الهی اقامه نماز  همواره توجه داشته و دارند.

 

  • وی مصاحبه دبیران ستاد شهرستان ها  با رسانه و مطبوعات را گامی در جهت توسعه و گسترش فرهنگ نماز دانسته و  با اشاره به  مصاحبه دبیر ستاد اقامه نماز گیلانغرب بیان داشت:  مردم گیلانغرب در سخت ترین شرایط جنگ و در زیر توپ و بمباران هوایی دشمن نمازهای جمعه و جماعات خود را در دل کوه های اطراف شهر به امامت امام جمعه فقید این شهر مرحوم شیخ فتح الله عسکری اقامه کردند.

مدیر ستاد استان، همایش نماز با حضور آیت الله علماء نماینده ولی فقیه و امام جمعه، مدیرکل و یگان حفاظت و کارکنان فرودگاه آیت الله اشرفی اصفانی کرمانشاه در محل این فرودگاه را از دیگر برنامه های سه ماه سوم عنوان نمود.

                 

علی مولوی در ادامه، جلسه شورای اقامه نماز و مهدویت اداره کل منابع طبیعی باحضور مدیرکل و مدیر و اعضای شورای اقامه نماز در محل سالن جلسات این اداره را در راستای پیام های مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به اجلاس های سراسری سالانه نماز و به منظور ترویج این واجب الهی دانست.

              

مدیر ستاد اقامه نماز ، همایش بزرگ نماز با حضور آیت الله علماء نماینده ولی فقیه و امام جمعه استان، سردار ریحانی فرماندهی سپاه نبی اکرم ، حجت الاسلام جلیلیان مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه،  مدعوین و خیل عظیم سبز پوشان سپاه مقدر در حسینیه ثاراله سپاه حضرت نبی اکرم (ص) کرمانشاه را نیز یکی دیگر از برنامه های موثر در تیلیغ و تعمیق فرهنگ نماز بیان نمود.

                       

علی مولوی ضمن تشکر  از برگزار کنندگان  همایش های برگزارشده در سپاه استان و شهرستان ها از جمله همایش سراسری نکوداشت نماز با شعار «نماز نماد قدرت و اقتدار معنوی سپاه»که در مرکز آموزش شهید ثابت خواه شهرستان گیلانغرب برگزار شد.  گفت: این همایش ها در رسانه های استان  به نحو مطلوب انعکاس داده شده است.

مولوی مراسم تجلیل از فعالان و خادمان امر نماز را در جهت تشویق و ترغیب به امر نماز را یکی دیگر از برنامه های مناسب در جهت ترویج این واجب الهی دانسته و از مسئولین به خاطر این حرکت  تقدیر کرد.

                                   

حجت الاسلام مولوی برگزاری جلسات نماز و مهدویت را گامی موثر در جهت ترویج  نماز در فرهنگ مهدوی  عنوان نمود.

مدیر ستاد اقامه نماز استان،  با اشاره به جلسه برنامه ریزی تجلیل از دستگاه های برتر امر نماز با حضور کریمی معاونت مدیریت و توسعه منابع انسانی استانداری استان کرمانشاه و بررسی  راه های تشویق در تبلیغ و گسترش فرهنگ نماز گفت: قطعا  از دستگاه های اجرایی فعال امر نماز و خادمان این فریضه به نحو شایسته در فرصت مقتضی تجلیل می شود.

مولوی مدیر ستاد استان همچنین پیام سیزدهم مقام معظم و معزز رهبری و لزوم ارزیابی عملکرد در بین دستگاه های اجرایی،  پیگیری امر نظارت و ارزیابی را در جهت ترویج امر نماز با اهمیت توصیف و بر اجرای دقیق به موقع و درست این امر تاکید کرد.

وی ادامه جلسات شورای اقامه نماز و مهدویت در سطح استان را گامی دیگر در جهت  گسترش و تعمیق  نماز در فرهنگی مهدوی عنوان نمود.

مدیر ستاد اقامه نماز کرمانشاه گفت: از “شبکه آموزشی شاد” در جهت ترویج و تعمیق فرهنگ نماز در میان دانش آموزان و اولیای آن‌ها با همکاری آموزش و پرورش و با استفاده  از توان ائمه جماعات روحانی استفاده کردیم.

حجت الاسلام علی مولوی اظهار کرد: اولین و مهمترین وظیفه حاکم اسلامی اقامه نماز بوده لذا باید این امر مهم مورد توجه جدی قرار گیرد و در راستای تدابیر و منویات مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب که بر معنویت اخلاق به عنوان جهت دهنده همین حرکت‌ها و فعالیت‌ های فردی و اجتماعی تاکید کرد، یکی از اساسی‌ترین موضوعات در آرامش روحی و روانی انسان خصوصاً در دوران فراگیری کرونا فعالیت‌ هایی است که به انعکاس مسائل معنوی منجر می‌شود.

مولوی حضور در نماز عبادی، سیاسی جمعه را نیز یگی دیگر از راه های گسترش فرهنگ معنوی نماز، حضور آحاد مردم در این آیین معنوی را مورد تاکید قرار داده و در خواست  مدیر دفتر نماینده ولی فقیه در استان از شهرداری برای تامین وسیله نقلیه به منظور جابجایی شرکت‌کنندگان در نماز دشمن‌ شکن جمعه را  حرکتی در جهت تسهیل  رفت و آمدشرکت کنندگان دانست.

علی مولوی یکی دیگر از راه های توسعه و ترویج فرهنگ نماز تو جه به اقامه نماز در کاروان های راهیان نور و اردوهای استانی و شهرستانی عنوان و این امر را گامی موثر در جهت تعمیق معنویت در جامعه بیان نمود.

وی افزود به عنوان نمونه  به مناسبت هفته مقدس بسیج اردوی پیشکسوتان دوران دفاع مقدس و یادگاران تیپ مسلم ابن عقیل در قدمگاه شهدای عزیز این تیپ سرافراز در منطقه عملیاتی گیلانغرب برگزار و یادگاران دوران جبهه و جنگ و دلاور مردان  عرصه نبرد حق علیه باطل با حضور در محل سنگر های خود در دوران دفاه مقدس و در قدمگاه و محل شهادت همرزمان شهید خود حضور یافته و ضمن گرامیداشت یاد و خاطره آنها و تجدید میثاق با خون پاک این عزیزان آسمانی ، بعد از بازدید و تجدید خاطره دوران دفاع در جلوی یکی از تپه های محل استقرار رزمندگان اسلام در دفاع مقدس بعد از گوش دادن به  سخنان فرماندهان دوران عزت و سربلندی در بازگویی خاطرات آن دوران عشق و ایثار ، نماز جماعت  ظهر و عصر خود را در محل شهادت همرزمان شهید خود اقامه نمودند.

وی از همایش نماز با حضور آیت الله علما ء نماینده ولی فقیه و امام جمعه، مدیرکل و یگان حفاظت و کارکنان فرودگاه آیت الله اشرفی اصفانی کرمانشاه در محل این فرودگاه اشاره کرد و گفت: در این همایش نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمانشاه از تلاش زحمات و تلاش شبانه روزی این عزیزان به خاطر انجام امورات مربوط به فرودگاه  و توجه جدی به امر نماز برای مسافران تشکر نمود.

 وی  استمرار جلسات و همایش های نماز در سطح ادارات کل و شهرستان ها را باعث توجه بیشتر به تبلیغ و ترویج اقامه نماز دانسته  و از برگزار کنندکان این برنامه های معنوی تقدیر و تشکر نمود.

علی مولوی از انعکاس برنامه ها و فعالیت های انجام گرفته نماز و مهدویت استان  توسط روابط عمومی تشکر و بر استمرار انعکاس این فعالیت ها در رسانه های شهرستانی، استانی و کشوری در امر تبلیغ و ترویج فرهنگ نماز و مهدویت تاکید نمود.

(انعکاس یک نمونه از برنامه های نماز و مهدویت در سایت ستاد اقامه نماز استان)

نشست هم افزایی برنامه های نماز و مهدویت استان با حضور آقایان  بیگدلی معاونت امور استان ها، نصوری معاون آموزش و پزوهش و علی پور از بنیاد مهدویت مرکز، مدیر و کارشناس ستاد اقامه نماز استان به منظور تعمیق و گسترش فرهنگ مهدوی و اقامه نماز  و پیگیری برنامه های مربوطه در محل ستاد اقامه نماز  استان کرمانشاه برگزار گردید.

در این نشست ابتداء حجت الاسلام علی مولوی مدیر ستاد استان با عرض خیرمقدم گویی به میهمانان ارجمند، گزارشی از اقدامات انجام گرفته ستاد اقامه نماز و بنیاد مهدویت را عنوان نمود.

وی گفت: چندین جشنواره برگزار که از ابتداء سال هرکدام استان هایی میزبان و به صورت دبیرخانه ای پیگیر امورات مربوطه بودند که جشنواره عید تا عید دبیرخانه اش سیستان و بلوچستان و استان کرمانشاه نیز به عنوان استان معین اطلاع رسانی و پشتیبانی و ارسال آثار را داشتنند  که با هماهنگی و همکاری آموزش و پرورش و سایر دستگاه ها و نهاد های استان گزارش فعالیت های ابتکاری برای سیستان و بلوچستان ارسال شده است.

دبیر ستاد همچنین گزارشی از روند پیشرفت کار ساختمان نیمه کاره بنیاد مهدویت استان  که توسط مدیر وقت بنیاد مرحوم همتی با همکار و همیاری خیرین در چهار طبقه و با پیشرفت فیزیکی ۶۰/ بنا شده و اکنون نیز روند پیگیری ادامه دارد  را به سمع و نظر حاضرین رسانده و خاطر نشان کرد: فعالیت های بنیاد با جدیت تمام در دستگاه های اجرایی در حال پیگیری بوده و در این راستا از ابتداء سال تاکنون جلساتی با حضور دبیران شورای اقامه نماز و مهدویت به منظور پیشبرد برنامه ها و  انجام مباحث مربوط به آن برگزار و اهداف و چگونگی رویکرد برنامه ها و آنچه به عنوان آموزش تخصصی لازم باشد با هماهنگی مدیر استان با مرکز مهدویت قم برای دستگاه ها برگزار شده و در آینده نیز استمرار خواهد داشت.

علی مولوی در خاتمه افزود: طی هماهنگی که با آیت اله علما نماینده ولی فقیه و امام جمعه استان  به عنوان ریاست  شورای سیاست گزاری به عمل آمده  انشاالله در چند روز آینده جلسه ای به ریاست وی برگزار خواهد شد. ضمن اینکه این شورا در سه شهرستان استان ( هرسین، سرپل ذهاب و اسلام آباد غرب) تشکیل و با هماهنگی هر شهرستان یک رابط  مهدویت و مدیر اجرا فعالیت ها معرفی شده است که  فعالیت های آنان با محوریت ائمه جمعه برگزار و به لطف خدا خروجی خوبی را داشته است.

                        

وی در پایان از جلسات  اداره کل آموزش وپرورش و نهضت سواد آموزی به منظور تجلیل از دستگاه های مرتبط با طرح کلید بهشت و تجلیل از  نهضت سواد آموزی ، پیش اجلاس های نماز دانش آموزی در مرکز استان و شهرستان ها  با حضور اعضای ستاد و معاونت پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان  و ادارات تابعه با حضور کریمی معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری ، حضور در نشست  منطقه ۵ بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج)در ایلام ، نشست هماهنگی برنامه های آموزش وپرورش با معاونت پرورشی اداره کل آموزش و پرورش ، جذب کمک های افراد خیر و تعمیر مرمت و باز سازی مساجد و بازدید از نمازخانه ها و مساجد بین راهی و  جلسه شورای اقامه نماز و مهدویت اداره کل شیلات را از دیگر فعالیت های ستاد استان کرمانشاه برشمرد.

لینک فضای مجازی

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.