جمعه, ۸ بهمن , ۱۴۰۰ 25 جماد ثاني 1443 Friday, 28 January , 2022 ساعت تعداد کل نوشته ها : 11938 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 3785 تعداد دیدگاهها : 299×
جلسه مشترک ستاد اقامه نماز و سازمان اداری استخدامی برگزار شد
۱۹ دی ۱۴۰۰ - ۲۱:۵۰
شناسه : 90754
4
با حضور نماینده رئیس جمهور در امر نماز، با حضور محمد حسین رضایی نماینده رئیس جمهور در امر نماز، جلسه مشترک ستاد اقامه نماز و سازمان اداری استخدامی در ساختمان سازمان اداری استخدامی برگزار شد.
ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز کشور، جلسه مشترک ستاد اقامه نماز و سازمان اداری استخدامی با حضور محمد حسین رضایی نماینده رئیس جمهور در امر نماز، دکتر سید احمد زرهانی قائم مقام ستاد اقامه نماز و بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج)، میثم لطیفی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری استخدامی کشور و جمعی از معاونین و مدیران صبح روز شنبه ۱۸ دی ماه در ساختمان سازمان اداری استخدامی برگزار شد

محمد حسین رضایی نماینده رئیس جمهور در امر نماز در این جلسه با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری مدظله العالی در اجلاس نماز گفت: در مبحث نماز سه مسئله مدیریتی از جانب رهبر معظم انقلاب با عنوان برنامه های بلند مدت، میان مدت و کوتاه مدت مطرح شده است.

رضایی افزود: حرکت به سمت جامعه نمازی تحت عنوان برنامه های بلندمدت و روشن کردن چراغ نماز در دل خانه ها در برنامه‌های میان مدت و همچنین شناسایی ظرفیت دستگاه های اجرایی کشور و تبدیل آنها به برنامه به صورت واقع بینانه تحت عنوان برنامه‌های کوتاه مدت از طرف ایشان بیان شد.

نماینده رئیس جمهور در امر نماز در ادامه سخنان خود با اشاره به لزوم انعقاد تفاهم نامه جهت اجرای برنامه های نمازی در دستگاه‌های اجرایی گفت: تمامی فعالیت ها طبق تفاهم نامه امضا شده توسط وزیر مربوطه، رئیس ستاد اقامه نماز و نماینده رئیس جمهور در سطح کشور اجرا می‌شود.

وی تصریح کرد: اگر انگیزه نمازی در بحث مدیریتی وجود داشته باشد تمامی فعالیت‌ های مصوب و کارهای مربوط به نماز به صورت خودکار انجام خواهد شد.

این مقام مسئول در پایان سخنان خود تاکید کرد: تفاهمنامه ها و فعالیت های نماز دستگاه های اجرایی تا سال ۱۴۰۲ به دستگاه‌ ها ابلاغ شده است و برنامه داریم با مدد خداوند متعال و همکاری متقابل از سازمانها و نهادها این برنامه ها را به نحو احسن تا سال ۱۴۰۳ ابلاغ نمایم.

در ادامه جلسه دکتر سید احمد زرهانی قائم مقام ستاد اقامه نماز و بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج)، ضمن تقدیر و تشکر از همه مسئولین امر نماز در جهت رشد و شکوفایی فرهنگ نورانی این فریضه الهی گفت: ما در واقع دو نوع تعامل با دستگاه های اجرایی داریم که به صورت عام و خاص در درون دستگاه ها قابلیت اجرا دارد.

وی گفت: در بخش عام تفاهمنامه بر اساس توانمندی دستگاه ها برنامه‌ریزی می‌ شود و در بخش خاص اسباب دوام و بقای فعالیت ها تضمین خواهد شد.

قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور تصریح کرد: باید بتوانیم در دو حوزه آموزش و ارزشیابی قوای محکمی داشته باشیم تا با همکاری یکدیگر در اشاعه فرهنگ نماز سهیم باشیم.

وی افزود: در بخش آموزش ها تعامل با سازمان اداری و استخدامی در جهت اجرای برنامه های آموزشی ده پیشنهاد مختلف در این حوزه ارائه شده است که مربوط به سطح آموزش و سازماندهی آن ها می باشد.

قائم مقام ستاد اقامه نماز در بخش ارزشیابی دستگاه های اجرایی با اشاره به پیام مقام معظم رهبری در اجلاس سراسری نماز خاطرنشان کرد: در این بخش فعالیت های دستگاه‌ های اجرایی مورد ارزشیابی قرار می گیرد تا بعد از بررسی عملکرد آنها در مواردی که نیاز به اصلاح و نوسازی دارد با همکاری یکدیگر برطرف گردد.

وی در پایان با تاکید بر لزوم اجرای دقیق برنامه ها و ثبت آنها در سامانه سجاده در خصوص ایجاد حرکت جدید و پویا و جهشی منطقی به سوی نهادینه شدن فرهنگ نماز ابراز امیدواری کرد.

میثم لطیفی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور در ادامه جلسه با اشاره به نقش مسجد و نمازخوانی در جامعه اسلامی گفت: در حکمرانی جهان اسلام مسجد مهمترین رکن می باشد.
وی با اشاره به اینکه اولین کار پیامبر اسلام ساخت مسجد بود عنوان کرد: مساجد قوام ساختارهای اجتماعی هستند.

لطیفی در ادامه با اشاره به اهمیت ایجاد برنامه منظم در حوزه نماز تاکید کرد: با توجه به نقش موثر مسجد از زمان پیامبر اسلام تاکنون باید تلاش کنیم تا با همفکری یکدیگر حرکتی با حفظ شان نماز و مسجد در جامعه اتفاق بیفتد.

معاون رئیس‌جمهور در ادامه با اشاره به این نکته که تمامی فعالیت ها در بحث نماز را جزو تکالیف خود می دانیم تصریح کرد: مسئله نماز مشق تعاملات اجتماعی است و کسانی که نماز را برپا می دارند در فعالیت های دیگر خود نیز منظم‌ تر هستند.

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مدیریت صحیح در بحث نماز و مساجد عنوان کرد: اداره صحیح مساجد و نمازخانه سازمان ها و ادارات و همچنین استفاده از فکر معنوی شورای سیاستگذاری و ستاد اقامه نماز در کنار نظام اداری کشور منجر به تغییر رفتار در حوزه مساجد خواهیم بود.

وی در پایان گفت: استفاده از ظرفیت ستاد عالی فرهنگی و هماهنگی با دستگاه های اجرایی در پیشبرد اهداف ستاد اقامه نماز تاثیر بسزایی خواهد داشت.

لینک فضای مجازی

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.