پنج شنبه, ۲۷ مرداد , ۱۴۰۱ 21 محرم 1444 Thursday, 18 August , 2022 ساعت تعداد کل نوشته ها : 14123 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 4182 تعداد دیدگاهها : 299×
نشست هم اندیشی جذاب سازی و تقویت برنامه های فرهنگی و آموزشی ستاد اقامه نماز برگزار شد
22 دی 1400 - 15:21
شناسه : 91062
6
نشست هم اندیشی جذاب سازی و تقویت برنامه های فرهنگی و آموزشی ستاد اقامه نمازبا حضور سید احمد زرهانی قائم مقام ستاد اقامه نماز و بنیاد حضرت مهدی (عج)، منصور سرگزی معاون فرهنگ، آموزش و پژوهش و جمعی از مدیران مرکز و استان ها برگزار شد.
ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز، نشست هم اندیشی جذاب سازی و تقویت برنامه های فرهنگی و آموزشی ستاد اقامه نماز با حضور سید احمد زرهانی قائم مقام ستاد اقامه نماز و بنیاد حضرت مهدی (عج)، منصور سرگزی معاون فرهنگ، آموزش و پژوهش و جمعی از مدیران مرکز و استان ها روز سه شنبه ۲۱ دی ماه در ساختمان ستاد اقامه نماز کشور برگزار شد.

سید احمد زرهانی قائم مقام ستاد اقامه نماز و بنیاد حضرت مهدی (عج) در این جلسه گفت: در استانی یک فرد موجه ای مشغول به کار است که همه او را قبول دارند، اما کار آن طور که  مسیر خود را باید طی کند، انجام نمی شود؛ بنابر این ما باید تغییراتی را در این زمینه ایجاد کنیم. تمام قدم هایی که در طول تمام این سال ها گذاشته شده خوب بوده ولی با توجه به اعتمادی که مقام معظم رهبری به ما کرده اند، باید ببینیم که به اندازه  حداکثر توانمان بازخورد خوبی را داشته ایم یا خیر.

وی در ادامه توضیح داد: طبق صحبتی که یک ماه پیش با دستگاه ها داشته ایم موضوعات خود را با این روند با آن ها در میان گذاشته ایم و نتیجه کار بر مبنای این شد که وارد فضای پویایی شویم و نگاه و راه های کهنه را دور بریزیم.

سید احمد زرهانی بیان کرد: همکاران باید نگاه انتقادی خود را حفظ کنند و موارد مکتوب و انجام شده را مورد ارزیابی قرار دهند. همچنین گزینه هایی که نیاز به عملی شدن دارند را باید خودمان به صورت جدی برای آن برنامه ریزی مناسبی انجام دهیم.

قائم مقام ستاد اقامه نماز اظهار کرد: کار و ایده های جدیدی را که می شود انجام داد باید الهام بخش دیگران باشد، همچنین تفاوت انجام دادن کارها در استان ها باید مشخص و مورد ارزیابی قرار بگیرد.

وی بیان کرد: ما باید کار کنیم و برنامه های متحولی را در روند کاری خودمان قرار دهیم، همچنین دستگاه های نظارت کننده طی سال ها فعالیت های ما را مورد تشویق قرار داده اند، اما این مورد تشویق قرار گرفتن نباید باعث کم کاری یا تکراری بودن در روند کاری خودمان را رقم بزند، بلکه باید از تمام توان خود در جهت ایجاد طرح و برنامه های جدید اسفاده کنیم.

قائم مقام ستاد اقامه نماز و بنیاد حضرت مهدی (عج) تاکید کرد: برگزاری چنین جلسات باید به صورت منظم ادامه داشته باشد تا اصلاحات مورد نیاز را با هماهنگی و هم فکری یکدیگر بتوانیم بررسی کنیم و در پایان هر نشستی باید یک اتفاق مثبت بیافتد. ما نباید به یک زنجیره از فعالیت روزمرگی خود عادت کنیم، بلکه باید برای تحول جامعه و کارها مسائل و برنامه ریزی جدیدی را خلق کنیم.

در پایان سید احمد زرهانی گفت: دستگاه های فرهنگی و نظام تعلیم و تربیتی ما باید یک تغییر و تحولی داشته باشند که دچار روزمرگی نشوند.

قائم مقام ستاد اقامه نماز ادامه داد: همیشه سعی کرده ام بدنه را به بخش متفکر دستگاه اضافه کنم و این اتفاق از سال ۶۳ رقم خورده، همیشه هم گفته ام اگر اندیشه و طرحی را دارید ما میدانی را ایجاد می کنیم تا کارها و طرح های موجود به نتیجه برسد. بنابر این تک به تک مدیر و افراد باید میدان را ایجاد کنند و این دایره را افزایش دهند تا با روند خوبی از تغییرات مواجه شویم و برای رشد یکدیگر تلاش کنیم.

همچنین در ادامه جلسه با توجه به گفت و گو های معاونین و مدیران قرار بر این شد تا به ائمه جماعات مدارس توجه ویژه ای شود و طرح چهره به چهره مدارس (ارتباط بیشتر معلمان با دانش آموزان به صورت حضوری) مورد بررسی قرار گیرد.

در آخر جلسه بیان شد تا از ظرفیت هنر و رسانه و موضوعات انگیزشی در ترویج فرهنگ اقامه نماز استفده شود و تمام افراد در بحث های فرهنگی، آموزشی و نمازی مورد توجه و استفاده قرار گیرند.

لینک فضای مجازی

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.