یکشنبه, ۸ خرداد , ۱۴۰۱ 28 شوال 1443 Sunday, 29 May , 2022 ساعت تعداد کل نوشته ها : 13250 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 4122 تعداد دیدگاهها : 299×
باید در راه ﮔﺴﺘﺮش ﻓﺮﻫﻨﮓ ﻧﻤﺎز ﻣﺠﺎﻫﺪت ﻛﺮد و از ﻣﺸﻜﻼت و ﺣﺮف ﻫﺎی دﻳﮕﺮان ﻧﻬﺮاﺳﻴﺪ
02 بهمن 1400 - 14:40
شناسه : 92372
6
مدیر ستاد اقامه نماز سمنان:

اردوی زیارتی، فرهنگی و آموزشی با حضور مدیر،علما و روحانیون، دبیران دستگاه های اجرایی استان سمنان در شهر مشهد مقدس برگزار شد.

پ
پ

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز سمنان، طبق برنامه ریزی های به عمل آمده اردوی زیارتی، فرهنگی و آموزشی با حضور حجت الاسلام و المسلمین شمس الدین مشاور استاندار و مدیر ستاد اقامه نماز استان و جمعی از روحانیون دستگاه های اجرایی و ۶۰ نفر از دبیران ستاد اقامه نماز در دستگاه های اجرایی استان سمنان در مشهد مقدس برگزار شد.

در این سفر ضمن استفاده برکات از زیارت و در جوار حرم حضرت علی ابن موسی الرضا (ع)، کارگاه های برنامه فرهنگی و جلسات آموزشی برگزار گردید.

حجت الاسلام شمس الدین در جمع دبیران تاکید کرد: از آثار و برکات نماز در ادارات میتوان به «ﺗﻮاﺿﻊ در ﺑﺮﺧﻮرد ﺑﺎ ﻣﺮاﺟﻌﻪ ﻛﻨﻨﺪﮔﺎن»، «ﭘﻴﺸﺮﻓﺖ ﺳﺎزﻣﺎن»، «ﻛﺎﻫﺶ اﺳﺘﺮس در ﻛﺎرﻣﻨﺪان و اﻳﺠﺎد آراﻣﺶ ﺑﺎ ﻳﺎد ﺧﺪا»، «ﺗﻘﻮﻳﺖ ﻣﺴﺌﻮﻟﻴﺖ ﭘﺬﻳﺮی و وﺟﺪان ﻛﺎری»، «ایجاد ﻫﻤﺪلی و ﻣﻌﻨﻮﻳﺖ در ﻛﺎرﻛﻨﺎن»، «اﻳﺠﺎد ﺻﻤﻴﻤﻴﺖ ﺑﻪ دور از ﻓﻀﺎی اداری و رﺳﻤﻰ ﺑﺎ حضور ﻣﺪﻳﺮ و ﻣﻌﺎوﻧﺎن در ﺑﻴﻦ ﻛﺎرﻛﻨﺎن و در ﺟﺮﻳﺎن ﻗﺮار ﮔﺮﻓﺘﻦ ﻣﺪﻳﺮ ﺑﺎ ﻣﺸﻜﻼت ﻛﺎرﻛﻨﺎن»، «ﺳﻼﻣﺖ روح و روان و دوری از ﻓﺴﺎد در ﻣﺤﻴﻂ اداری» پرداخت.

شمس الدین افزود: دبیران نماز باید توجه داشته باشند که ﻣﻤﻜﻦ اﺳﺖ ﻛﺎرﻣﻨﺪی در اولین باری که به نماز دعوت می شود، بازهم بی توجهی نشان دهد، اﻣﺎ اﮔﺮ ﺑﺮای ﺑﺎر دوم و ﺳﻮم دﻋﻮت ﺷﻮد، اﺛﺮ ﺑﻴﺸﺘﺮی ﺧﻮاﻫﺪ داﺷﺖ. بنابراین ﻧﺒﺎﻳﺪ ﻧﺎ اﻣﻴﺪ ﺷﺪ و ﺑﺎ ﺗﻮﻛﻞ ﺑﻪ ﺧﺪا و ﺗﻮﺳﻞ ﺑﻪ اﻫﻞ ﺑﻴﺖ ( ع) در راه ﮔﺴﺘﺮش ﻓﺮﻫﻨﮓ ﻧﻤﺎز ﻣﺠﺎﻫﺪت ﻛﺮد و از ﻣﺸﻜﻼت و ﺣﺮف ﻫﺎی دﻳﮕﺮان ﻧﻬﺮاﺳﻴﺪ.

وی در ادامه بیان کرد: از ﺑﺮﻛﺎت اﺳﺘﺜﻨﺎﻳﻰ ﻧﻤﺎز ﺟﻤﺎﻋﺖ در ﻛﻨﺎر ﻫﻢ ﻧﺸﺴﺘﻦ ﻧﻤﺎزﮔﺰاران ﺑﻪ دور از ﻫﺮ ﮔﻮﻧﻪ درﺟﻪ ﺑﻨﺪی دﻧﻴﺎﻳﻰ و ﻣﺎدی است. در ﻧﻤﺎز ﺟﻤﺎﻋﺖ رﻳﻴﺲ اداره و مسؤولان بخش ها و ﻛﺎرﻣﻨﺪان ﻫﻤﻪ در ﻛﻨﺎر ﻫﻢ ﻧﻤﺎز را اﻗﺎﻣﻪ می کنند. در ادارات ﺳﻠﺴﻠﻪ ﻣﺮاﺗﺐ اداری ﮔﺎه ﻣﺎﻧﻊ ارﺗﺒﺎط ﻣﻨﺎﺳﺐ ﻛﺎرﻣﻨﺪان ﺑﺎ ﻣﺴﺆوﻻن می شود و ﮔﺎه ﻣﺪﻳﺮان از ﻣﺸﻜﻼت و ﻣﻮاﻧﻊ ﭘﻴﺶ روی ﺳﺎزﻣﺎن و ﻣﺸﻜﻼت ﻛﺎرﻣﻨﺪان ﺑﻰ اﻃﻼع ﻫﺴﺘﻨﺪ. ﻧﻤﺎز ﺟﻤﺎﻋﺖ ﻳﻚ ﻓﺮﺻﺖ ﻛﻢ ﻧﻈﻴﺮ اﺳﺖ که مدیران با زیر مجموعه ها ی خود ﺑﺪون ﺗﺸﺮﻳﻔﺎت اداری و ﺻﺮف هزینه ارﺗﺒﺎط ﺑﺮﻗﺮار کنند و از جزئیات ﻛﺎرﻫﺎ ﻣﻄﻠﻊ شوند.

در پایان حجت الاسلام شمس الدین از همکاری ادارات و دستگاه های زیر مجموعه ستاد اقامه نماز استان سمنان و دبیران دستگاه های اجرایی تقدیر و تشکر کرد.

لینک فضای مجازی

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.