شنبه, ۷ خرداد , ۱۴۰۱ 27 شوال 1443 Saturday, 28 May , 2022 ساعت تعداد کل نوشته ها : 13249 تعداد نوشته های امروز : 12 تعداد اعضا : 4122 تعداد دیدگاهها : 299×
جلسه شورای اقامه نماز استان خراسان رضوی برگزار شد
02 بهمن 1400 - 14:21
شناسه : 92482
2
جلسه شورای اقامه نماز استان خراسان رضوی با حضور استاندار و اعضای شورای اقامه نماز در محل استانداری برگزار شد.
ارسال توسط : منبع : ستاد اقامه نماز خراسان رضوی
پ
پ

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز خراسان رضوی، جلسه شورای اقامه نماز استان شامگاه سه شنبه ۲۸ دی ماه در محل سالن جلسات شهید باهنر استانداری با ریاست استاندار و اعضای شورا برگزار شد.

در این جلسه یعقوب علی نظری استاندار اظهار داشت: اصل اقامه نماز و نهادینه سازی آن امری مهم و از وظایف حکومتی و همه ما است. باید برای تحقق آن وارد عمل شد و از همه ظرفیت ها بهره گرفت، پیشنهاد به اعضا و دبیرخانه شورا آن است مراکز عمومی و پر جمعیت در همه بخش ها شناسایی و برای تدبیر این امربا متولیان وارد گفت و گو شده و از آنان خواسته شود در جهت تحقق این امر مهم، خود راهکارها و شیوه ها را طراحی  وپیشنهاد نمایند.

وی افزود: دبیرخانه شورا با مشورت کارگروهی آشنا و آگاه پیشنهادات را کارشناسی سپس عملیاتی نماید و در این امر همه نهادها و ادارات و تشکل های مردمی کمک و مساعدت نمایند و ما باید به سراغ روش های موثر برویم زیرا نسبت به امر نماز همه اقشار جامعه معتقد و علاقمند هستند و آن چه مهم است یادآوری و زمینه سازی است و تقویت اهرم های تاثیر گذار در توسعه این امر می باشد مانند احیای اذان حلقومی آن هم توسط مسئولین و افراد محبوب انجام شود.

وی در ادامه بیان داشت: عدم تشکیل جلسات به هنگام وقت نماز، پیشگام بودن مدیران جهت حضور در نماز جماعت و خواستن  از همکاران خود برای حضور در نماز جماعت  و تدبیر درست برای انجام این فریضه با حفظ شأن آن در مدت تعیین  شده (۲۰دقیقه) از موارد قابل انتظار است. در ادامه دبیرخانه  ضمن  پیگیری امر، نظارت بر آن داشته باشد و این امر توسط رسانه های استان به ویژه صدا و سیما حمایت گردد و برآیند این حرکت در اجلاسی سالیانه و با شکوه در شأن نماز از فعالیت های موفق و افراد برگزیده سازمان ها تقدیر به عمل آید.

در ابتدا جلسه دبیر شورای اقامه نماز استان ضمن تشکر از استاندار و اعضای شورا گزارشی از فعالیت های ‏در حال اجرای ستاد اقامه نماز استان، تعداد تفاهم نامه های کشوری و استانی منعقد شده را به جلسه ارائه نمود.

‏در ادامه تعدادی از اعضا شورا پیشنهاداتی را در جهت توسعه و نهادینه نمودن امر الهی وتاثیر گذار نماز در مبارزه با ‏ناهنجاری ها اجتماعی ارائه نمودند و نسبت به پیشنهادات ارائه شده توسط استاندار نظراتی بیان شد.

جمع بندی مباحث به صورت مصوبات زیر توسط ریاست جلسه انجام شد: ‏

مصوبات جلسه شورای اقامه نماز استان:‏

  • ‏دبیرخانه شورا، مراکز موثر عمومی و پرجمعیت را شناسایی و با مسئولین آن جهت توسعه امر اقامه نماز به صورت ‏کارشناسی گفت و گو نماید.
  • ‏کمیته ای از جمع اعضای شورا تشکیل ونسبت به پیشنهادات داده شده تبادل نظر و برنامه ایی جهت اجرای آن تدوین گردد.‏
  • ‏دبیرخانه ضمن پیگیری و نظارت، حرکتها و فعالیت های موفق و موثر را شناسایی و با برنامه ریزی اجلاس سالیانه جهت ‏تقدیر از افراد و سازمان های موفق  با حمایت استانداری  برگزار گردد.
  • ‏ در این حرکت الهی بر احیای اذان حلقومی و زنده در مراکز اداری وعمومی آن هم توسط مدیران و مسئولین  و افراد محبوب  توجه گردد.
  • ‏بر پیشگام بودن مدیران برای حضور در اقامه نماز و دعوت دیگران به این امر توجه گردد.
  • به هیچ وجه جلسات ونشست ها نباید به هنگام وقت نماز برگزار گردد.
  • ‏برای تحقق و عملی شدن این حرکت هرنوع اقدام ،مکاتبه و حتی تشکیل جلسه شورا خارج از زمان ها ی قید شده لازم باشد ‏دبیرخانه پیگیری نماید.

لینک فضای مجازی

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.