یکشنبه, ۸ خرداد , ۱۴۰۱ 28 شوال 1443 Sunday, 29 May , 2022 ساعت تعداد کل نوشته ها : 13250 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 4122 تعداد دیدگاهها : 299×
اقامه نماز آیت الله رئیسی در کاخ کرملین نشانه شکوفایی انقلاب اسلامی در دنیای معاصر است
04 بهمن 1400 - 10:06
شناسه : 92707
5
قائم مقام ستاد اقامه نماز:

سید احمد زرهانی طی گفت و گویی با روابط عمومی ستاد اقامه نماز گفت: اقامه نماز آیت الله رئیسی در کاخ کرملین نشانه شکوفایی انقلاب اسلامی در دنیای معاصر است.

ارسال توسط : نویسنده : علی عزیزی
پ
پ

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز، سید احمد زرهانی قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور و بنیاد فرهنگی حضرت مهدی (عج) در گفت و گو با روابط عمومی، نکاتی را پیرامون سفر آیت الله رئیسی، ریاست جمهوری به روسیه ایراد نمود.

سید احمد زرهانی در ابتدای سخنان خود با اشاره به موضوع اقامه نماز ریاست جمهوری اسلامی ایران در کاخ کرملین گفت: این حرکت بزرگ و عبادی در حالی صورت گرفت که کاخ کرملین از سال ۱۹۱۷ تا ۱۹۹۱ در انحصار مارکسیست ها بود و با دین و دینداری مبارزه می کردند و اقامه نماز رئیس جمهور در این مکان نشانه شکوفایی انقلاب اسلامی و شکوفایی معنویت در دنیای معاصر است.

وی افزود: اقامه نماز در کنار علمای اهل تسنن و تشیع و به صورت جماعت در مسجد مسکو کار بسیار مهمی بود که آیت الله رئیسی، رئیس جمهور ایران اسلامی متاثر از اندیشه های امام و رهبری به عنوان پرچمداران وحدت اسلامی در بین همه مسلمانان، این اتفاق را رقم زد.

قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص لزوم پاسخگویی متفکران اسلامی به شبهات مطرح شده در موضوع سفر آیت الله رئیسی به روسیه گفت: سفر رئیس جمهور به مسکو و عقد قرارداد و زمینه‌ سازی برای ایجاد تفاهم نامه بین دو کشور، نافی نه شرقی و نه غربی بودن انقلاب اسلامی نمی باشد.

قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور تاکید کرد: روسیه دارای سه هویت مجزا از هم بوده است که روسیه تزاری با پادشاهی نیکولای، به عنوان کسی که برنامه‌ای برای بمباران مشهد مقدس و بارگاه امام رضا علیه السلام را فراهم کرد، در سال ۱۹۱۷ منقرض گردید، که کشور ایران با روسیه تزاری در طول تاریخ جنگ و دعوای زیادی را داشت و عباس میرزا از شاهزادگان قاجار با جوانمردی علیه روس ها جنگید و آیت الله سید محمد مجاهد از پیشوایان دوره قاجار بر علیه تجاوز روسها جنگید و با آن ها در تضاد بود.

سید احمد زرهانی در ادامه با اشاره به اینکه روسیه دوم که اتحاد جماهیر شوروی از سال ۱۹۱۷ تا ۱۹۹۱ با حکومت مارکسیسم و با چشم طمع به ایران و دارای حزب توده مشغول به فعالیت بود گفت: روسیه در آن زمان باعث تحرکات سیاسی در کشور ما بود و نقطه مرکزی بلوک شرق، اتحاد جماهیر شوروی نام داشت که با ایدئولوژی مارکسیسم که امپریالیسم نام دارد و با نگاه تجاوزکارانه به تمام دنیا خواهان تبدیل جهان به جریان سوسیالیسم مطلق بودند و به مالکیت اشتراکی اعتقاد داشتند.

این مقام مسئول تاکید کرد: وقتی می‌گوییم شرقی نیستیم، یعنی زیر کلید اتحاد جماهیر شوروی نمی‌رویم و رابطه ارباب و رعیت با آنها نداریم و وقتی می‌گوییم غربی نیستیم، یعنی زیر بار امپریالیسم آمریکا نخواهیم رفت.

زرهانی عنوان کرد: سنبل بلوک شرق، پیمان ورشا بود که فرو پاشید و سنبل بلوک غرب، پیمان ناتو می باشد که برقرار است و در حال سرکوب نهضت های آزادی بخش در دنیا هستند و “نه شرقی و نه غربی” یعنی نرفتن زیر بار اتحاد جماهیر شوروی به عنوان شرق و نرفتن زیر بار امپریالیسم و آمریکا به عنوان غرب منطقه است و این به معنای نداشتن تعامل نیست.

سید احمد زرهانی توضیح داد: در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه در زمان حکومت پهلوی با اینکه کشور ایران وابسته به بلوک غرب بود، گفت: در تهران بیمارستان شوروی احداث شده بود و شورویان در احداث کارخانه های بزرگ در کشور دخیل بود.

وی با اشاره به پیش بینی حضرت امام خمینی رحمه الله، بنیانگذار انقلاب اسلامی در خصوص از بین رفتن شوروی که فرموده بودند: صدای شکستن استخوان های مارکسیسم از روسیه به گوش می‌رسد، افزود: بعد از انقراض مارکسیسم در روسیه، نظام فعلی روسیه تبدیل به یک نظام لیبرال دموکرات شد و با یک نظام سکولار مثل سایر کشورهای غربی حکومت را ادامه دادند، با این تفاوت که پوتین رئیس جمهور فعلی آن سعی می‌کند در آمریکا و غرب هضم نشود و هویت خود را حفظ کند و با تمام کشورهای غربی و شرقی از نظر جغرافیا تعامل داشته باشد.

این مقام مسئول در خصوص روابط ایجاد شده با چین خاطرنشان کرد: چین یک کشور مارکسیسم است که با نظام مارکسیسم اداره می شود و به صورت تک حزبی است، اما نظام اقتصادی آن متصل به نظام اقتصاد آزاد دنیا است و با توجه به خصومت با آمریکا بیشترین واردات را از این کشور دارد و به صورت بلعکس بیشترین واردات آمریکا نیز از کشور چین انجام می‌شود و به لحاظ اقتصادی با تمام کشورهای دنیا در تعامل است.

وی با بیان اینکه همه مردم ما دارای هوش و ذکاوت زیادی هستند و منافع خود را تشخیص می‌دهند گفت: الان که آمریکا سر ستیز و عناد با کشور ما دارد و در پی براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران است و رسما هم اعلام کرده است که می‌خواهد این حکومت و نظام را ساقط کند، عقل سلیم اقتضا می‌کند بر اساس صیانت از منافع ملی با همه بازارهای بین‌المللی می‌توانیم ارتباط داشته باشیم.

این قائم مقام تاکید کرد: نگاه ما بر منافع ملی و بر اساس منافع ملی فعالیت و تعامل در جهان را خواهیم داشت.

سید احمد زرهانی با اشاره به اینکه روسیه تزاری منقرض شده و از دل آن شوروی بیرون آمد، گفت: شوروی و اقمار آن، شرق سیاسی بودند و در مقابل آمریکا و اقمار آن، غرب سیاسی بودند که آن هم در سال ۱۹۹۱، در زمان گورباچف منقرض شد و در حال حاضر چیزی به نام اتحاد شوروی در دنیا وجود ندارد؛ بلکه آنچه که وجود دارد روسیه است و کشوری با مشی سکولاریسم که به‌صورت لیبرال دموکراسی اداره می شود.

سید احمد زرهانی افزود: همه ما حواسمان جمع است و نه به دنبال سلطه گری هستیم و نه به دنبال سلطه پذیری و بر اساس علم و عدل و عقل و رعایت منافع ملی وارد مذاکره می‌ شویم و داد و ستد اقتصادی برقرار می کنیم.

وی در بخش پایانی سخنان خود اظهار کرد: دوستانی که به صورت آگاهانه یا ناآگاهانه می گویند ” نه شرقی و نه غربی” با سفر آیت الله رئیسی لغو شده است، در اشتباه هستند و قراردادهای کشور ایران با روسیه و چین نافی “نه شرقی و نه غربی” نیست و اگر آمریکا روابط سلطه گرانه و استعماری را از روی جهان اسلام و جهان سوم بردارد و بخواهد به صورت موازنه صحیح با کشورهای اسلامی وارد تعامل شود، همه کشورها مجاز هستند با او وارد معامله شوند، ولی متاسفانه مشکل آمریکا این است که هنوز خوی امپریالیسم و خوی سلطه‌گری را حفظ کرده و این مانع از این شد که با آن وارد مذاکره شویم.

زرهانی خاطرنشان کرد: اگر کشور آمریکا اعلام کند که قصد تعرض به انقلاب اسلامی را ندارد و همه می‌ توانند به صورت مستقل برای مصلحت کشور خود تصمیم بگیرد و دخالتی در امور کشورهای همسایه از جمله ایران را ندارد و اگر این تفکر آمریکا را جهان اسلام حس کند که در فضای بی طرفی است، همه با آن تعامل می‌کنند و قرارداد می نویسند.

قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور و بنیاد فرهنگی حضرت مهدی (عج) عنوان کرد: مهم این است که آمریکا روی مواضع ابرقدرتی و تجاوزگرانه متوقف شده و کسانی که به دولت سفارش می‌کنند که همانطور که با روسیه و چین قرارداد بستید، با آمریکا هم قرارداد ببندید، باید به آنها تذکر داده شود که آمریکا اگر متعادل بشود و خوی استعمارگری و مردم ستیزی و تجاوز را کنار بگذارد و در یک موازنه معقول با سایر کشورها قرار بگیرد همه می‌توانند با یک هیات حاکمه عادل، با آمریکا وارد مذاکره شوند.

لینک فضای مجازی

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.