سه شنبه, ۱۸ مرداد , ۱۴۰۱ 12 محرم 1444 Tuesday, 9 August , 2022 ساعت تعداد کل نوشته ها : 14034 تعداد نوشته های امروز : 18 تعداد اعضا : 4173 تعداد دیدگاهها : 299×
اهتمام ویژه مدیریت و پرسنل فرودگاه بین المللی مهرآباد در رعایت حقوق نماز مسافرین
06 بهمن 1400 - 9:29
شناسه : 93225
5
جلسه مشترک ستاد اقامه نماز و فرودگاه بین المللی مهرآباد با حضور معاون برنامه ریزی، نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز مرکز برگزار شد.
ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز کشور، با عنایت به لزوم پیگیری و نظارت بر عملکرد فرودگاه های کشور نسبت به رعایت حقوق نماز مسافرین و عدم تداخل زمان پروازها با اوقات نماز، جلسه ای با حضور سید علی مهدیان معاون برنامه ریزی، نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز کشور، حجت الاسلام والمسلمین حیرانی مدیرنظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز کشور و محمد عسگری مسئول حوزه برنامه ریزی ،نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز استان تهران و حجت الاسلام والمسلمین نیسی مشاوره معاون وزیر و دبیر شورای فرهنگی و ستاد اقامه نماز وزارت راه و شهرسازی، عباسی دبیر شورای اقامه نماز شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران و مرادی مدیر کل فرودگاه بین المللی مهرآباد تهران و معاونین برگزار شد.

در این نشست سید علی مهدیان با تبیین وظایف حاکمیتی دستگاه ها در رعایت حقوق شهروندی و در راس، توجه و اهتمام هرچه بیشتر مسئولین به حفظ کرامت مردم و احترام به حقوق آن ها خصوصا امر نماز پرداخته و با تشکر از تلاش ها و اقدامات صورت گرفته در فرودگاه های کشور به ویژه فرودگاه بین المللی مهرآباد در تعمیر،بهسازی و تجهیز نمازخانه ها که همواره یکی از درخواست های مهم مردم به شمار می آید این اقدام را یکی از مصادیق الگویی در اقامه نماز بر شمرد.

سید علی مهدیان یکی دیگر از مسائل مهم و مورد مطالبه شهروندان را عدم تداخل زمان پرواز مسافرین با وقت نماز صبح مطرح کرده و بیان داشت: با توجه به پیگیری های مستمر ستاد اقامه نماز در تحقق این امر و همکاری خوب مجموعه عزیزان در وزارت راه و شهر سازی، بخشنامه هایی در این زمینه صادر شد که ضرورت دارد همواره به این بخشنامه ها و دستورالعمل های صادره توجه نمود.

مهدیان خاطر نشان کرد: با عنایت به بررسی های انجام گرفته به حمدالله اهتمام ویژه ای از سوی مدیر کل فرودگاه مهرآباد نسبت به این امر وجود داشته و علاوه بر ساماندهی و نگهداری نمازخانه های موجود (۲۰ نمازخانه)، رضایتمندی، بخش عمده ای از مسافرین در زمینه اقامه نماز حاصل شده است.

در این جلسه حجت الاسلام جواد نیسی دبیر شورای فرهنگی و شورای اقامه نماز وزارت راه و شهرسازی نیز گزارشی از روند پیگیری ها و اتخاذ تصمیمات در سنوات گذشته ارائه نموده و با تشکر از اقدامات عوامل موثر در فرودگاه های کشور و خصوصا فرودگاه مهر آباد ابراز داشت که در طی چند سال گذشته اعتراضات و شکایات از موضوع تداخل زمان پروازها با وقت نماز صبح به حداقل خود رسیده است.

وی موضوع کارت احکام اقامه نماز در شرایط اضطرار که فتوای مقام معظم رهبری را در این زمینه بیان کرده ،یکی از اقدامات انجام شده در سنوات گذشته بر شمرده و خواستار توجه جدی به این امر در حالت های اضطرار پروازی در داخل کابین هواپیما ها شد.

در ادامه مرادی عضو هیات مدیره و مدیر کل فرودگاه بین المللی مهر آباد ،فرآیند صدور مجوز برای پروازهای خروجی از فرودگاه مهر آباد را تشریح نموده و اعلام کرد: در هر پرواز زمان های درخواستی شرکت های هواپیمایی دریافت و توسط کارشناسان مورد ممیزی قرار می گیرد و زمان پروازهایی که با زمان نماز تداخل داشته باشد یا اینکه در مقصد و مبداء زمان لازم برای اقامه نماز مسافرین وجود نداشته باشد توسط کارشناسان مربوط لغو و با زمان دیگری جایگزین می گردد.

وی اهتمام و تلاش کارشناسان بخش فنی و تنظیم زمان پروازها به منظور ساماندهی و تغییر(تعجیل یا تاخیر) زمان پروازهای تداخل کننده با نماز صبح مسافرین را اقدامی در خور تقدیر دانسته و اعلام داشت: به همین منظور سامانه ای در حال آماده شدن است که این به بهبود فرآیند کمک شایسته ای می نماید.

مدیرکل فرودگاه مهر آباد با توضیحی گفت:  ورودی سالن های ترانزیت در زمان اذان صبح بسته می شود و اجازه مسافر گیری در این زمان برای هیچ یک از شرکت های هواپیمایی وجود ندارد.

در ادامه این جلسه معاونین و کارشناسان فرودگاه مهر آباد به ارائه بخشی از لیست های ممیزی شده شرکت های هواپیمایی و تغییرات زمان پروازهای مصادف با اوقات نماز صبح نمودند.

در پایان بازدیدی از محل دریافت و بررسی درخواست های شرکت هواپیمایی و ممیزی کارشناسان بخش فنی توسط اعضاء جلسه صورت پذیرفت و از اقدامات آن ها تقدیر به عمل آمد.

لینک فضای مجازی

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.