سه شنبه, ۳ خرداد , ۱۴۰۱ 23 شوال 1443 Tuesday, 24 May , 2022 ساعت تعداد کل نوشته ها : 13230 تعداد نوشته های امروز : 8 تعداد اعضا : 4118 تعداد دیدگاهها : 299×
جلسه شورای اقامه نماز منطقه دو کشور برگزار شد
24 بهمن 1400 - 10:21
شناسه : 96362
4
با حضور معاون برنامه ریزی، نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز کشور؛

جلسه شورای اقامه نماز منطقه دو کشور با حضور معاون نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز کشور پیرامون بررسی نظام نامه اجرایی قرارگاه جهادی حمایت از اقامه نماز در مدارس کشور به صورت ویدیو کنفراس برگزار شد.

پ
پ

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز خراسان جنوبی، جلسه شورای اقامه نماز منطقه دو کشور با حضور سید علی مهدیان معاون نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز کشور و تمامی اعضا، روز شنبه ۲۳ بهمن برگزار شد.

جلسه ابتدا با تلاوت آیاتی از قرآن کریم آغاز شد؛ سپس اعضای جلسه به بررسی نظام نامه اجرایی قرارگاه جهادی حمایت از اقامه نماز در مدارس کشور پرداختند.

هدف نظام نامه اجرایی قرارگاه جهادی حمایت از اقامه نماز در مدارس به منظور بررسی مشکلات و فراهم کردن زمینه ها و تسهیلات مادی و معنوی برای بهبود اقامه نماز در مدارس کشور است که تأمین مشارکت مردم و اصناف و خانواده ها و تحکیم پیوند خانه و مدرسه و مسجد و حوزه های علمیه در صدر برنامه های قرارگاه جای دارد. قرارگاه هم به عنوان هیات اندیشه ورز در کنار مدیران وزارت آموزش و پرورش انجام وظیفه می کند و هم به منزله جریان پشتیبان و فراهم آورده تسهیلات و کمک به توسعه نمازخانه های مدارس کشور به یاری آموزش و پرورش می شتابد.

اعضای این قرارگاه شامل؛ وزیر آموزش و پرورش (رئیس قرارگاه)، رئیس و قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور ، نماینده رئیس جمهور در ستاد اقامه نماز، سه تن از اعضای هیات امنای ستاد اقامه نماز، معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش (دبیر قرارگاه) ، معاون وزیر و رئیس سازمان نوسازی و توسعه و تجهیز مدارس کشور، معاون وزیر و رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، معاونین آموزشی و مشارکت های مردمی وزارت آموزش و پرورش، سه نفر از خیرین و نیکوکاران فعال در امر نماز خانه سازی ، مدیرکل قرآن و عترت وزارت آموزش و پرورش، مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران، دو تن از معاونان ستاد اقامه نماز کشور خواهند بود.

وظایف قرارگاه عبارت اند از:

  1. پیمایش وضع موجود اقامه نماز در مدارس و شناخت موانع و رفع آن ها
  2. حمایت از اجرای طرح جامع و سایر اسناد بالادستی وزارت آموزش و پرورش در حوزه اقامه نماز
  3. تسهیل پیوند خانواده ها و مساجد و مدارس و برقراری ارتباط بین علمای دین و نسل نو
  4. حمایت از برگزاری جشنواره ها و مسابقات فرهنگی هنری با رویکرد ترویج معارف نماز در مدارس کشور
  5. جلب مشارکت خیران و نیکوکاران و بازاریان و اصناف و صاحبان حرف و صنایع برای احداث و وسعت دادن و تجهیز و تکمیل نمازخانه های مدارس کشور
  6. فراهم کردن اسباب مشارکت و حضور پدران و مادران در کنار فرزندان در برنامه های فرهنگی نماز
  7. حمایت عملی از برگزاری اجلاس اقامه نماز در مدارس کشور و مشارکت در تامین جوایز و برگزاری اردوهای نمازی

در ادامه هر یک از اعضاء نقطه نظرات خود را پیرامون نظام نامه اجرایی قرارگاه جهادی حمایت از اقامه نماز در مدارس کشور بیان کردند.

اعضاء شورای منطقه در مورد شرح وظایف هر یک از اعضای این نظام نامه گفتگو کردند و بر حضور مدیران حوزه های علمیه سراسر کشور به عنوان عضوی از اعضای این قرارگاه تاکید داشتند چراکه تعامل میان حوزه علیمه و آموزش و پرورش می تواند به رفع مشکلات اقامه نماز در مدارس کمک زیادی کند.

همچنین اعضا به نقش سازنده سازمان تبلیغات اسلامی و سازمان اوقاف و امور خیریه نیز اشاره کردند.

در خاتمه سید علی مهدیان معاون نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز کشور ضمن تشکر از تلاش های اعضای شورای منطقه دو به جمع بندی نظرات اعضا پرداخت و افزود: در ویرایش جدید نظام نامه اجرایی قرارگاه جهادی حمایت از اقامه نماز در مدارس کشور، نظرات مطرح شده لحاظ می گردد.

لینک فضای مجازی

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.