پنج شنبه, ۱۶ تیر , ۱۴۰۱ 8 ذو الحجة 1443 Thursday, 7 July , 2022 ساعت تعداد کل نوشته ها : 13672 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 4159 تعداد دیدگاهها : 299×
باید بهترین فضای ادارات به امر برگزاری نماز جماعت اختصاص یابد
22 اسفند 1400 - 9:05
شناسه : 99532
3
مدیر ستاد استان سمنان:

جلسه شورای اقامه نماز شهرستان سرخه با حضور مدیر ستاد استان، امام جمعه معزز، فرماندار و مدیران دستگاه های اجرایی و فرماندهان ارگان نظامی شهرستان در سالن جلسات فرمانداری برگزار گردید.

پ
پ

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز سمنان، جلسه شورای اقامه نماز شهرستان سرخه با حضور حجت الاسلام و المسلمین شمس الدین مدیر ستاد اقامه نماز استان سمنان، کرمانی فرماندار شهرستان سرخه، حجت الاسلام و المسلمین اشرف امام جمعه معزز شهر سرخه و با حضور مدیران دستگاه های اجرایی و فرماندهان ارگان نظامی شهرستان در سالن جلسات فرمانداری برگزار گردید.

در ابتدای جلسه کرمانی فرماندار شهرستان سرخه ضمن خیر مقدم و خوش آمدگویی به ارائه گزارشی از برگزاری نماز جماعت ادارات و دستگاه های اجرایی و کارهای فرهنگی انجام شده در سطح شهرستان پرداخت.

وی افزود: نماز اول وقت خیلی مهم بوده وکارها را جلو می برد به شرطی که به آن اعتقاد داشته باشید و حال نماز در ادارات شهرستان سرخه و حال خودمان و حال فرهنگی و اجتماعی باید بهتر باشد ومن به عنوان مسئول این کار به این مقوله خواهم پرداخت.

حجت الاسلام و المسلمین اشرف امام جمعه شهرستان سرخه افزود: اﮔﺮ ﻓﻮاﻳﺪ و آﺛﺎر ﻓﺮاوان ﻧﻤﺎز ﺟﻤﺎﻋﺖ در ادارات ﺑﻪ درﺳﺘﻰ ﺷﻨﺎﺧﺘﻪ و ﺷﻨﺎﺳﺎﻧﺪه شود، ﻣﺪﻳﺮان ﺑﻴﺶ از ﭘﻴﺶ ﺑﻪ اﻗﺎﻣه ﻧﻤﺎز ﺗﺸﻮﻳﻖ ﺧﻮاﻫﻨﺪ ﺷﺪ. زﻳﺮا ﻣﺘﻮﺟﻪ ﺧﻮاﻫﻨﺪ ﺷﺪ ﻛﻪ وﻗﺘﻰ ﻛﻪ ﺑﺮای اقامه ﻧﻤﺎز در ﻧﻈﺮ ﮔﺮﻓﺘﻪ می ﺷﻮد، از ﺑﻴﻦ ﻧﺮﻓﺘﻪ ﺑﻠﻜﻪ ﺳﺮﻣﺎﻳﻪ ﮔﺬاری ﺷﺪه اﺳﺖ و آﺛﺎر و ﻓﻮاﻳﺪ ﻓﺮاواﻧﺶ ﺑﻪ ﻣﺠﻤﻮﻋﻪ ﺑﺎز می ﮔﺮدد. ﻃﺒﻖ آیه ﻗﺮآن، ﻧﻤﺎز ﺑﺎﻋﺚ ﺑﺎزداﺷﺘﻦ از بدی ها و زﺷﺘﻰ ﻫﺎ می شود.

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین شمس الدین مدیر ستاد استان ضمن تشکر از فعالیت های مدیران شهرستانی از فعالیت های نمازی و گزارشات ارسالی به بیان چند نکته پرداخت.

شمس الدین بیان کرد: حقوق و شئون دینی را در هر شهر و شهرستانی امام جمعه ریاست می کنند و به هر جهت در ستاد اقامه نماز اسناد بالا دستی مهیا شده و ما و ادارت تابع باید از قوانین پیروی کنیم.

وی افزود: باید نمازخانه‌ های ادارات و حتی کارخانه جات شرایط مناسبی برای نمازگزاران، ارباب رجوع و مدیران و کارمندان  از لحاظ کمی و کیفی داشته؛ فضای نمازخانه باید هم از لحاظ آرامش خاطر و  هم از نظر معنوی باید فضای سازی خاص داشته باشد تا بتوند حس معنویت بیشتر را ایجاد کند  و باید بهترین فضای ادارات به امر برگزاری نماز جماعت اختصاص یابد.

یکی دیگر از وظایف امام جمعه و فرماندار شهرستان این است که باید توجه داشته باشند به امامان جماعت در دستگاه های اجرایی، ارگان‌ها و مساجد باید به نحو شایسته مورد تکریم و توجه قرار گیرد و همچنین فریضه نماز جماعت به صورت منظم و در ساعات اولیه و اول وقت برگزار شود.

در ادامه جلسه حاضرین گزارشی از برگزاری نماز جماعت به صورت مجزا ادارات ارائه نمودند و در پایان جلسه حجت الاسلام و المسلمین اشرف به نمایندگی از ستاد اقامه نماز استان حکم دبیر ستاد شهرستان سرخه را به حجت الاسلام و المسلمین محمدی تقدیم کرد.

لینک فضای مجازی

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.