پنج شنبه, ۱۶ تیر , ۱۴۰۱ 8 ذو الحجة 1443 Thursday, 7 July , 2022 ساعت تعداد کل نوشته ها : 13672 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 4159 تعداد دیدگاهها : 299×
نقش مادران در گرایش فرزندان به نماز حائز اهمیت است
24 اسفند 1400 - 12:08
شناسه : 100153
4
مدیر ستاد اقامه نماز استان هرمزگان: نشست ویدئو کنفرانسی حجت الاسلام اعتمادی مدیر ستاد اقامه نماز استان با دبیران ستادهای اقامه نماز شهرستان ها برگزار شد.
پ
پ

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان هرمزگان، حجت الاسلام و المسلمین محمد اعتمادی در جمع دبیران ستادهای اقامه نماز شهرستان ها گفت: براساس کار پژوهشی و تحقیقاتی که برروی گروه های مختلف افراد جامعه و جوانان به نماز انجام شده نشان می دهد که نقش مادران در آموزش و گرایش فرزندان به اقامه نماز بیش از سایر موارد است.

وی اظهار داشت: نماز از رفیع ترین جایگاه در نزد والدین برخوردار است و مادران موثرترین و پایدار ترین درس زندگی را برای فرزندان در حال رشد با رفتار و کردار خود فراهم می کنند.

محمد اعتمادی تشریح کرد: فرزندان تشنه یادگیری هستند و نیاز به دانستن و پی بردن به راز هستی یک نیاز فطری در آنان است و آنها می توانند به صورت مستقیم و غیرمستقیم آگاهانه و نااگاهانه سوالات خود را به زبان بیاورند.

مدیر ستاد اقامه نماز تاکید کرد: زمانی که فرزندان چهره مصمم و مهربان و متبسم مادر را در اقامه و برپایی نماز می بینند به وجد می آیند و آماده اقتدا به آنها می شوند و زمانی که مادر سجاده را هنگام نماز پهن می کنند و با خالق هستی به راز و نیاز می پردازند و فرزندان که بالفطره کنجکاو و حقیقت هستند احساس همدلی و همراهی می کنند نظاره پر معنای کودکان و نوجوانان بر نیایش و راز و نیاز والدین با معبود به گونه است که گویا آن ها گمشده خود را می یابند و این بیداری فطرت کودکان معصوم است.

وی ادامه داد: امروز بیش از هرزمان دیگر نیازمند تفکر و اندیشه پیرامون اتخاذ مناسب ترین و موثرترین روش های ترغیب و تقویت فرزندان به نماز هستم و مادران می توانند بهترین شرایط عاطفی و روانی را به هنگام نماز برای فرزندان فراهم کنند تا جایی که فرزندان در انتظار وقت نماز و اقامه آن به همراه والدین می باشند.

مدیر استاد اقامه نماز استان با بیان این مطلب که اولین و مهمترین پایگاه یادگیری برای فرزندان کانون گرم خانواده است گفت: خانه اولین مدرسه تربیت اخلاقی و دینی است که فرزندان به تدریج براساس مشاهدات روزمره پایه های اخلاقی خود را پی ریزی می کنند و چون تقلید و یادگیری مشاهده ای اساس رفتار و آموخته های اولیه فرزندان را تشکیل می دهد.

لینک فضای مجازی

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.