سه شنبه, ۳ خرداد , ۱۴۰۱ 23 شوال 1443 Tuesday, 24 May , 2022 ساعت تعداد کل نوشته ها : 13230 تعداد نوشته های امروز : 8 تعداد اعضا : 4118 تعداد دیدگاهها : 299×
با انجام امور خیر هم در دنیا و هم درآخرت نتایج خوبی برای انسان به ثمر می رساند
11 اردیبهشت 1401 - 11:44
شناسه : 105312
1
مدیر عامل مؤسسه خیریه الزهرا سلام الله علیها: توسط روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان با محسن داوری مدیر عامل مؤسسه خیریه الزهرا سلام الله علیها گفت و گویی انجام شد.
پ
پ

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان اصفهان، محسن داوری مدیر عامل مؤسسه خیریه الزهرا سلام الله علیها روز یکشنبه ۱۱ اردیبهشت ماه با روابط عمومی ستاد این استان گفت و گویی را انجام داد.

وی در معرفی خود بیان نمود: اینجانب محسن داوری مدیر عامل مؤسسه خیریه الزهرا سلام الله علیها که به حمدالله توانسته ام در مسیر خیر و به جهت خشنودی و رضایت خداوند قدم برداریم.

محسن داوری در مورد سؤال از فعالیت های انجام شده در امور خیر، ابراز کرد: تاکنون ۴۷۰ پروژه اتفاق افتاده است که ۹۵ درصد آن احداث و ۵ درصد مابقی تکمیلی بوده است که از این ۴۷۰ پروژه ۱۲۳ مورد خانه عالم، ۶ حوزه علمیه، ۱ مدرسه و مابقی مسجد بوده است که بحمدالله ۳۸۰ مورد تکمیل و بهره برداری شده است.

او در پاسخ به سؤال انگیزه شما از ساخت مسجد چه بوده؟ بیان داشت: انگیزه من یک انگیزه شخصی و زمینه آن در خانواده ایجاد شد چرا که پدرم در این مسیر قدم برداشته بود و این امر موجب شد تا از همان کودکی این انگیزه در من ایجاد شود و خیر و برکت این امر را ببینم و مسیر پدر را ادامه بدهم. همچنین باید توجه کنیم دعای چه کسی پشت سر ما بوده تا موجب شده در این مسیر قدم برداریم.

مدیر عامل مؤسسه خیریه الزهرا سلام الله علیها به سؤال به عنوان کسی که خداوند توفیق کار خیر را به او عنایت کرده، فکر می کنید کار خیر چه تأثیراتی در زندگی انسان دارد و از انجام آن چه حسی دارید؟ اینگونه پاسخ داد: مهم ترین تأثیر، داشتن فرزند صالح است که من به این نتیجه رسیدم و متوجه شدم با انجام امور خیر هم در دنیا و هم درآخرت نتایج خوبی برای انسان به ثمر می رساند. علاوه بر این امر میتوانم بگویم آن وجاهت و آبرویی که به واسطه این کار در جامعه ایجاد می کند و آن رزقی که می توان گفت چند برابر از قبل، تمامی تأثیر انجام امر خیر است.

محسن داوری در توصیه برای تشویق دیگران در ضمینه مسجد سازی و انجام امور خیر از این قبیل اظهار داشت: امیرالمؤمنین علی علیه السلام در یکی از حکمت های نهج البلاغه می فرمایند متحیرم از مردم در دو حالت اول آنکه اشتیاق به بهشت دارند اما هیچ فعالیتی انجام نمی دهند که به آن برسند و دوم همان مردم از جهنم حراسان هستند و می خواهند دوری کنند ام جهت رهایی از آتش جهنم اقدامی ندارند. این سخن مولا را سرلوحه قرار دهید و در امور خیر بالخصوص مسجد سازی اقدام کنید تا برکاتی مثل آسایش، معنویت و… برایتان حاصل شود و این برکات که مهم ترین آنان آسایش است با خدمت به مردم به دست می آید.

وی در پایان به سؤال اگر حرفی ناگفته دارید بیان نمایید، پاسخ داد: مالِ دنیا اسم اش روی آن است یعنی چیزی که از دنیا می باشد و قابل حمل به آخرت نیست، اما میتوان همین مال دنیا را تغییر کاربری بدهیم و برای آخرت ارسال کنیم و بشود باقیات حال خود این امر دو صورت میتواند باشد، یک مورد توسط وراث و یک مورد توسط خود شخص که اگر وارث مال را در راه خیر خرج کند اول برای خودش مفید است بعد برای ما اما اگرخودمان خرج کنیم کل ثواب برای ما می باشد لذا مال دنیا را تا خودمان هستیم تغییر کاربری بدهیم وبرای آخرت ارسال کنیم و الا اگر وارث خوب باشد و در کار خیر مال را صرف کند مقداری ثواب به ما میرسد اما اگر وارث مال را در کار شر خرج کند بیشتر غذاب برای ما است.

مدیر عامل خیریه فاطمه الزهرا سلام الله علیها ادامه داد: خدمت حجت الاسلام و المسلمین محمد مهدی ماندگاری رسیدم که تعریف می کرد: زمانی از سوریه با شهید قاسم سلیمانی بر می گشتیم و من کنار شهید سلیمانی بودم به او گفتم خسته نمی شوی؟ سلیمانی جواب داد: نه، وقت نداریم و هر کاری می خواهیم انجام بدهیم باید زود اقدام کنیم. لذا کم کاری می شود و متأسفانه در حق خودمان تعصب ندارم و من نیز همین جمله را به عنوان جمله پایانی می گویم که وقت نداریم و باید زود به امور خود رسیدگی کنیم.

لینک فضای مجازی

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.