سه شنبه, ۳ خرداد , ۱۴۰۱ 23 شوال 1443 Tuesday, 24 May , 2022 ساعت تعداد کل نوشته ها : 13229 تعداد نوشته های امروز : 7 تعداد اعضا : 4118 تعداد دیدگاهها : 299×
گسترش فرهنگ نماز و مهدویت، تضمین مصونیت، بندگی و همبستگی جامعه
22 اردیبهشت 1401 - 14:30
شناسه : 106235
0
مدیر ستاد استان سمنان:

جلسه فصلی دبیران شورای اقامه نماز و مهدی یاوران دستگاه های اجرایی استان سمنان در دفتر نماینده ولی فقیه استان سمنان برگزار شد.

پ
پ

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز سمنان، دیدار و نشست دبیران ستاد اقامه نماز و مهدی یاوران در ادارات استان سمنان با حضور حجت الاسلام و المسلمین شمس الدین مدیر ستاد اقامه نماز استان با حجت الاسلام و المسلمین مطیعی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه و نماینده استاندار سمنان دیدار کردند.

در شروع جلسه حجت الاسلام و المسلمین شمس الدین مدیر ستاد اقامه نماز و بنیاد مهدویت استان سمنان؛ ضمن خیر مقدم به مدعوین به ارائه گزارش فعالیت های دبیران و ستاد اقامه نماز استان پرداخت و افزود: در سالی که گذشت دبیران دستگاه های اجرایی اهتمام ویژه ای نسب به فعالیت های ترویج فرهنگ نماز خوانی و مهدویت داشته اند.

حجت الاسلام شمس الدین افزود: در آیات و روایت از امامان بسیار زیادی به اهمیت برپایی نماز اول وقت و به‌ویژه نماز جماعت تاکید شده است و همواره نیز این موضوع در تمام دوران مورد توجه بوده است که کارهای موجود نباید مانعی برای تاخیر و یا تعلیق در برپایی نماز باشد. امام حسین (ع) در روز عاشورا و در زمان جنگ به برپایی نماز جماعت پرداخت و در حال حاضر با تمام امکانات موجود برخی ادارات به تغییر کاربری نماز خانه ها و تعطیلی نماز جماعت می پردازند.

مدیر ستاد اقامه نماز استان بیان کرد: نماز خانه های ادارت قلمرو ستاد اقامه نماز می باشد و مدیران نمی توانند به تغییر کاربری آنها بپردازند در سال گذشته ۲ مدیرکل دستگاه های اجرایی به دلیل تغییر کاربری اخطار گرفتند.

شمس الدین تاکید کرد: گسترش فرهنگ نماز و مهدویت، تضمین مصونیت، بندگی و همبستگی جامعه است.

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین مطیعی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان ضمن تشکر از فعالیت های حجت الاسلام شمس الدین و دبیران دستگاه های اجرایی به بیان نکاتی پرداخت.

او خاطر نشان ساخت: فرصت نمازگزاردن، بهشتی است که انسان برای اعتلا و انبساط درون خویش می آفریند و گسترش فرهنگ نماز، تضمین مصونیت، تعالی و بندگی و همدلی و یگانگی جامعه است.

مطیعی افزود: دستگاه های اجرایی در ﻧﻈﺎم ﻣﻘﺪس ﺟﻤﻬﻮری اﺳﻼﻣﻰ اﻳﺮان ﺑﺎﻳﺪ در اﻣﺮ برگزاری اﻗﺎﻣﻪ ﻧﻤﺎز و ترویج فرهنگ مهدوی اﻟﮕﻮی ﺟﻮاﻣﻊ اﺳﻼﻣﻰ ﺑﺎﺷﻨﺪ. ﻣﺴﺆﻻن ادارهﻫﺎ ﻧﻘﺶ اﺳﺎﺳﻰ در ﭼﮕﻮﻧﮕﻰ اجراء و رفع موانع های موجود در اﻗﺎمه ﻧﻤﺎز در ادارات را دارﻧﺪ و ﻣﺪﻳﺮان و رؤﺳﺎ ﺑﺎ ﺣﻀﻮر ﻓﻌﺎل و ﺑﻪ ﻣﻮﻗﻊ و ﺑﺎ رﻓﺘﺎر و اﻋﻤﺎل و ﺑﺎ زﺑﺎن ﺧﻮد ﻣﻰﺗﻮاﻧﻨﺪ دﻋﻮتﻛﻨﻨﺪه دﻳﮕﺮﻛﺎرﻛﻨﺎن ﺑﻪ ﻧﻤﺎز ﺑﺎﺷﻨﺪ.

و در پایان جلسه چند نفر از دبیران به ارائه بحث، پیشنهاد و گزارش پرداختند.

لینک فضای مجازی

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.