سه شنبه, ۳ خرداد , ۱۴۰۱ 23 شوال 1443 Tuesday, 24 May , 2022 ساعت تعداد کل نوشته ها : 13230 تعداد نوشته های امروز : 8 تعداد اعضا : 4118 تعداد دیدگاهها : 299×
امام جمعه همدان: زندگی انسان بدون انا لله و انا الیه راجعون معنا ندارد
22 اردیبهشت 1401 - 12:10
شناسه : 106402
0
امام جمعه همدان با نقل حدیثی از پیامبر اکرم مبنی بر اینکه اگر مردم قدر اذان گفتن، رفتن به نماز جماعت وایستادن درصف اول نمازجماعت رامی‌دانستندازیکدیگر سبقت می‌گرفتندافزود:اذان خودرادرمنزل با صدای بلند بگویید چراکه خداهای ساختگی را می شکند
ارسال توسط :
پ
پ

آیت الله حبیب الله شعبانی پیش از ظهر امروز در اختتامیه جشنواره سراسری اذان منتظران با بیان اینکه امروز بشر با تکنولوژی و مدرنیته زندگی می‌کند اظهار داشت: وقتی این تمدن و آثار مدرنیته را تحلیل می‌کنیم با برخی فقدان‌ها و نواقص رو به رو می‌شویم.

شعبانی با اشاره به اینکه امروز بشر با خودبیگانگی مواجه شده یعنی با خود غریبه شده است افزود: طبق فرموده قرآن کریم اگر کسی خدا را از زندگی خود حذف کند خودش حذف می‌شود‌.

نماینده ولی فقیه در استان همدان با این توضیح که انسان امروز با خود غریبه بوده و قهر کرده است گفت: انسان امروزی به دلیل این خودبیگانگی نسبت به خود نگاه ابزاری و بازاری دارد به همین دلیل در صفحات شبکه‌های اجتماعی تصاویری دیده می‌شود که بیانگر این است که انسان با قیمت بسیار ناچیزی خود را می‌فروشد .

وی با بیان اینکه در حالیکه بشر و انسان امروزی باید سوار بر سیستم و تکنولوزی باشد اما برده آن شده است مطرح کرد: یکی از نتایج تکنولوژی این است که بشر آزادی و فکر خود را از دست داده است حتی تحلیل نمی‌کند چگونه باید رفتار اجتماعی داشته باشد از همین رو نیز عملکرد بسیاری از افراد از باب انتخاب و آزادی نیست بلکه دیکته شده سیستم است.

شعبانی پوچ گرایی را از دیگر تبعات دنیای مدرن برشمرد و ادامه داد: کشور دانمارک از جمله کشورهایی است که سیستمی رفاهی را از تولد تا مرگ برای هر فرد برنامه‌ریزی کرده است با این وجود آمار خودکشی در این کشور شاد بالاست.

وی با بیان اینکه این تکنولوژی تنها برای ۸۰ سال برنامه دارد و انسانی که تنها برای ۸۰ سال برنامه داشته باشد چون خود را در نیستی می بیند افسرده می‌شود عنوان کرد: با ادعای آزادی و حقوق بشر، انسان آزاد نخواهد شد بلکه راه حل نجات این بشر ذکر خداست.

نماینده ولی فقیه در استان همدان با این توضیح که آنچه که به بشر هدف داده و او را از این بردگی نجات می‌دهد این است که انسان ابتدا و انتها را بی‌نهایت ببیند اظهار داشت: زندگی بدون انا لله و انا الیه راجعون معنا ندارد یعنی آنچه که انسان را آزاده می‌کند معنویت است، آنهم نه معنویت ساختگی مانند عرفان‌های کاذبی که در غرب به وجود آمده بلکه معنویت واقعی و اصیل.

وی بیان کرد: برپایی جشنواره هایی مانند اذان منتظران برای این است که اعلام کنیم بدون نماز، اذان؛ بدون ارتباط با آن حقیقت ابدی، انسان نمی‌تواند معنی زندگی را پیدا کنید.

شعبانی با اشاره به اینکه این اذان وحی الهی بوده و پر از نکات عرفانی است گفت: انسان خدایی دارد که برای حمایت از او تمام قد ایستاده است بنابراین این اذان، نماز، معنویت و جشنواره ها برای این است انسان با خود آشتی کند و بداند تنها چیزی که در عالم وجود دارد خداست

وی با بیان اینکه اذان چشم انسان را به حقایق هستی باز می‌کند عنوان کرد: آنچه که زندگی انسان را به حیات طیبه تبدیل کرده و ارزش گذاری می‌کند، معنویت است.

نماینده ولی فقیه در استان همدان با نقل حدیثی از پیامبر اکرم مبنی بر اینکه اگر مردم قدر اذان گفتن، رفتن به نماز جماعت و ایستادن در صف اول نماز جماعت را می‌دانستند از یکدیگر سبقت می‌گرفتند افزود: اذان خود را در منزل با صدای بلند بگویید چرا که خداهای ساختگی را می شکند و سبب می‌شود انسان احساس کند که باید به سمت خدای واقعی حرکت کند

لینک فضای مجازی

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.