پنج شنبه, ۲۷ مرداد , ۱۴۰۱ 21 محرم 1444 Thursday, 18 August , 2022 ساعت تعداد کل نوشته ها : 14128 تعداد نوشته های امروز : 5 تعداد اعضا : 4182 تعداد دیدگاهها : 299×
عملکرد سه ماهه اول ۱۴۰۱ ستاد اقامه نماز استان سمنان تشریح شد
14 تیر 1401 - 15:51
شناسه : 111981
1
توسط مدیر ستاد اقامه نماز سمنان؛

فعالیت های ستاد اقامه نماز استان سمنان، در زمینه های مختلف مدیریتی، نظارتی، فرهنگی و آموزشی و روابط عمومی تشریح شد.

ارسال توسط : نویسنده : محمد جواد یعقوبی
پ
پ

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان سمنان، حجت الاسلام و المسلمین محمد رضا شمس الدین مشاور استاندار و مدیر ستاد اقامه نماز استان سمنان در تشریح فعالیت های سه ماهه اول سال ۱۴۰۱ ستاد استان ضمن تقدیر و تشکر از تمام عوامل اجرایی گفت: در طول این سه ماه فعالیت های گوناگونی در ستاد انجام شد که به شرح ذیل می باشد.

شمس الدین در این گفتگو و مصاحبه با اشاره به اهمیت فعالیت های این سه ماه بازرسی های نوروزی در اوایل سال ۱۴۰۱، جلسات و برنامه ریزی های مستمر برای ادارات و اجرای فعالیت های نمازی، جلسات و برای اجرای هر چه بهتر برگزاری جشنواره فجر تا فجر خبر داد.

شمس الدین بیان کرد:  اجلاسیه های دانش آموزی، جلسات شهرستانی، ورود به برنامه های در سطح شهر و ارسال مبلغ دینی در ایام ماه مبارک رمضان به سرتاسر استان و مصاحبه اختصاصی با خبرگزاری ها و شبکه استانی و تشریع فعالیت های اجرایی ستاد استان و برنامه های اجرایی جشنواره فجر تا فجر برگزار شده است.

مدیر ستاد اقامه نماز استان سمنان در ادامه به بخشی از فعالیت های مدیریتی و تمهیدی، نظارت و ارزیابی، آموزشی و فرهنگی اشاره کرد؛ دو شورای اقامه نماز و دیدار دبیران و شورای فرهنگ عمومی با موضوع نماز در مرکز استان و در استانداری و دفتر امام جمعه برگزار شده است و در این جلسات آیین نامه وزیرکشور در مورد نماز، باید ها و نباید های دینی تفاهم نامه دوسالانه تشریح و ابلاغ به اعضای شورای اقامه نماز استان و شهرستان نیز صادر و تحویل داده شده است.

و در ادامه حجت الاسلام و المسلمین شمس الدین به خلاصه ای از تشریح فعالیت های ستاد پرداخت.

در سه ماهه اول سال دو جلسه فصلی و هم اندیشی دبیران اقامه نماز دستگاه های اجرایی استان سمنان با محوریت ارائه گزارش و دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر سمنان و افزایش ترویج فرهنگ نماز و نماز خوانی و با هدف آگاهی رساندن از برنامه ها و تفاهم نامه ابلاغی دو سالانه دستگاه های اجرایی و نیز آموزش، توجیه و ارزیابی  مستندات بارگزاری شده مربوط در سامانه سجاده برگزار گردید.

باتوجه به شروع سفر های استانی در ایام سال جدید، عید نوروز و جلسات کمیته سفر استانی بازدید های مستمر از نمازخانه‌ های بین راهی استان در محور های سمنان دامغان، شاهرود و سمنان مهدیشهر و سمنان تا گرمسار برگزار شده است. همچنین با توجه به شروع سفر های استانی بعد از ایام کرونا این بازدید ها به صورت ویژه کارگروهی با حضور مدیر، نماینده و کارشناس ستاد اقامه نماز، دبیران شهرستانی و نماینده هایی از فرمانداری، استانداری، راهداری و حمل نقل، شبکه بهداشت استان از اسفند ماه سال ۱۴۰۰ تا ۱۵ فروردین ماه ۱۴۰۱ انجام شد و انتظارات ابلاغ و تذکرات لازم به مدیران مجتمع ها داده می‌شود.

جلسات نظارت و ارزیابی از ادارات با حضور مدیران دستگاه های اجرایی و کارشناسان ستاد و اعضای شورای ادارات به صورت مستمر و پیوسته برگزار و در جلسات مربوطه به بازبینی موارد بارگزاری شده در سامانه ، ارزیابی ادارات در برنامه های انجام شده در طول ادوار ثابق و ثمرات و تغییرات خوب دستگاه های اجرایی برگزار و با تقدیر و تشکر اختصاصی از فعالین نمازی،  تمامی مدیران و دبیران برای ارج نهادن به فریضه الهی نماز که همراه و همیار ستاد اقامه نماز بوده اند انجام شده است.

حجت الاسلام و المسلمین شمس الدین در ادامه خاطرنشان کرد: با هدف برنامه ریزی و اجرای دقیق برنامه های مصوب ابلاغی هیئت وزیران و ستاد مرکزی، دیدار و جلسه با استاندار،  مدیران کل دستگاه های اجرایی، نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهر سمنان، امام جمعه ها و دبیران شهرستان ها نیز در شروع سال جاری برگزار برگزار شده است.

دیدار با مدیران کل دستگاه های اجرائی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان و امام جمعه های شهرستان ها

وی در مورد کارها و فعالیت های فرهنگی برگزار شده افزود :

با همکاری بعضی از ادارات، تبلیغات محیطی در مورد ترویج نماز، مساجد تاریخی که در آنها نماز برگزار می شده است به عنوان المان تبلیغی در سطح شهر برگزار شد.

در ایام ماه مبارک رمضان برنامه هایی از قبلی اعزام مبلغ دینی در ساختمان و محله های فاقد مسجد و یا دور از مسجد، روستا های بدون روحانی انجام شد است.

حجت الاسلام و المسلمین شمس الدین از برگزاری مسابقات فرهنگی و هنری، کتابخوانی و برنامه هایی از قبیل : محفل انس با قران کریم و تفسیر موضوعی در ایام ماه مبارک رمضان در ادارات برگزاری برنامه ضیافت الهی باهمکار ی شهرداری سمنان و خبرگزاری پانا استان سمنان، جشن تکلیف ویژه دانش آموزان و فرزندان کارکنان، برنامه طرح تشویق روزه اولی ها خبر داد.

برگزاری جشن تکلیف ویژه دانش آموزان و نمازجماعت باشکوه در مدارس

در طول کوتاه ایام برگزاری کلاس ها در مدارس تا امتحانات دانش آموزان با همکاری آموزش و پرورش اهدای کتاب نماز شکوفه ها به دانش آموزان برتر نمازی در مقاطع ابتدایی مدارس انجام گردیده است.

 

 

وی افزود دیگر کار فرهنگی ستاد در سه ماه اول سال ارسال مبلغ دینی در ساختمان ها و آپارتمان ها و خوابگاه های دانشجویی و روستا هایی که فاقد روحانی بوده اند جهت اجرای برنامه های دینی مذهبی برگزار گردیده است.

شمس الدین در رابطه با همکاری با آموزش و پرورش افزود: ستاد اقامه نماز استان سمنان در طول ایام سال همکاری های مداوم با اداره کل آموزش و پرورش استان در جهت برگزاری اجلاسیه های دانش آموزی نماز، اجرای برنامه های فرهنگی و نمازی در مدارس، اقامه نماز جماعت در مدارس انجام می شود.

 

وی در ضمینه جشنواره فجر تا فجر بیان کرد : پس از صدور احکام روسای کمیته های چهارگانه جشنواره فجر تا فجر از سوی استاندار سمنان، جلسه هماهنگی و برنامه ریزی با حضور روسای کمیته ها در استانداری به هدف تشریح و تببین جشنواره فجر تا فجر برای برگزار گردید

جشنواره فجر تا فجر سمنان

این مقام مسئول افزود: برگزاری نشست های خبری و ارائه گزارش و دیگر فعالیت و همکاری ستاد در برگزاری سلسله جلسات با موضوع نماز و بندگی و حضور قلب با همکاری صدا و سیما مرکز سمنان در ضبط و پخش برنامه شبکه استانی به افق بهشت  و همچنین مصاحبه های در مورد نماز، جشنواره فجر تا فجر و … در سایت های خبری شبستان، مرآت نیوز و … انجام شده است.

شمس الدین با توجه به فعالیت های مستمر در زمینه روابط عمومی و تبلیغات در سطح استان و ارزیابی های به عمل آمده بیان کرد آقای محمد جواد یعقوبی روابط عمومی ستاد سمنان به عنوان سه نفر برتر روابط عمومی های کشور شناسایی شد و از طرف ستاد و بنیاد مهدویت مرکزی با اهدای یک انگشتر مقام معظم رهبری و لوح تقدیر از سوی دکتر زرهانی تقدیر شد.

وی در مورد فعالیت های روابط عمومی افزود؛ در ایام و مناسبت های مختلف اهم از شهادت، ولادت و مناسبت های ملی چاپ بنر های مناسبتی و ارسال در فضای مجازی استان به خصوص تولید محتوا برای دبیران و ادارات ستاد اقامه نماز انجام شده است.

 

هم چنین در ایام سال ارسال پیامک های مناسبتی و نظارت و ارزیابی، فرهنگی به  مدیران، دبیران،اعضایء شورای های ادارات، ائمه جماعت و نیر یاوران نماز انجام شده است.

حجت الاسلام و الشمس الدین در پایان از تمامی کسانی که در جهت ترویج و توسعه فرهنگ نماز و نمازخوانی تلاش و کوشش فراوان کردند تشکر کردند.

لینک فضای مجازی

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.