جمعه, ۲۸ مرداد , ۱۴۰۱ 22 محرم 1444 Friday, 19 August , 2022 ساعت تعداد کل نوشته ها : 14142 تعداد نوشته های امروز : 1 تعداد اعضا : 4184 تعداد دیدگاهها : 299×
نماز نردبان معلمان برای رسیدن به قله سعادت است
14 تیر 1401 - 15:55
شناسه : 112315
1
مدیر ستاد اقامه نماز استان هرمزگان: محمد اعتمادی در کارگاه آموزشی مربیان پرورشی در شهرستان رودان که در سالن اجتماعات آموزش و پرورش برگزار شد از گسترش فرهنگ نمازخوانی و نهادینه کردن اقامه نماز در مدارس به عنوان عامل مهم و تاثیرگذار در حل مسائل و معضلات و مشکلات اجتماعی یاد کرد.
پ
پ

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان هرمزگان، مدیر ستاد اقامه نماز استان با اشاره به نقش و اهمیت نماز در شکل گیری و شخصیت و تربیت فرزندان گفت: والدین با رفتارهای دینی خود به کار بستن شیوه های تقویتی مناسب در گرایش فرزندانشان اقامه نماز نقش مهمی دارند.

محمد اعتمادی در کارگاه آموزشی مربیان پرورشی در شهرستان رودان در سالن اجتماعات آموزش و پرورش این شهر برگزار گردید گفت: نماز نردبان معلمان برای رسیدن به قله سعادت است.

وی با توجه به اهمیت و جایگاه نماز در رفتار افراد گفت: نماز نقش موثری در سازندگی افراد و جامعه دارد و طبق تاکید رهبر معظم انقلاب باید در زمینه توسعه و ترویج فرهنگ نماز همگان احساس مسئولیت کنند.

حجت الاسلام اعتمادی تصریح کرد: در توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز، نقش خانواده و مدرسه در تربیت کودکان و نوجوانان و تاثیر عمیق و گسترده آن در ابعاد مختلف اشاره کرد: خانواده‌ها و مدیران و معلمان باید به صورت های مختلف و یا جدیدترین شیوه های آموزشی و شیوه رفتار با فرزندان آشنا گردند.

مدیر ستاد اقامه نماز استان نهاد خانواده را از جمله مهمترین نهادهای اجتماعی ذکر کرد و گفت: خانواده به عنوان اصلی ترین پایگاه و تکیه گاه زندگی اجتماعی فرزندان هستند.

وی خانواده ها را زمینه ساز شکوفایی استعدادهای عاطفی اخلاقی و اجتماعی فرزندان دانست و اظهار کرد: خانواده عامل موثری در ایجاد فرهنگ و تمدن بشری به شمار می رود.

محمد اعتمادی یادآور شد؛ اولین فردی که در خانواده نقش سازنده و اساسی دارد مادر است، مادر زمینه ساز رشد جسمی کودک و پایه گذار عواطف و بنیانگذار شخصیت و همدم و مونس وی است.

وی دومین سازمان موثر در تکوین شخصیت بر رشد بدنی عاطفی اجتماعی و اخلاقی را مدرسه دانست و گفت: مدرسه محل انتقال فرهنگ و تجارب بشری به نسل تازه است.

وی مدرسه را محل ارائه دانش های متعدد و یافته های علمی و فنی و حرفه ای و جایگاه کشف جهان هستی و ارتباط علمی با طبیعت یاد کرد.

حجت الاسلام اعتمادی از خانواده به عنوان مهمترین نهاد اجتماعی نام برد و افزود: اگر نهاد خانواده به امر نماز حساس باشد سایر اعمال انسان به درستی شکل می گیرد.

وی خاطر نشان کرد: با گسترش فرهنگ نماز خوانی و نهادینه کردن اقامه نماز در مدارس می توان تا حد زیادی از مسائل و معضلات و مشکلات اجتماعی را حل کرد.

گفتنی است وظایف دینی والدین، معیارهای خانواده موفق دینی مثلث تربیت دینی و راه های دعوت به نماز از جمله بحث های مطرح شده در این دوره آموزشی بود.

لینک فضای مجازی

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.