جمعه, ۲۸ مرداد , ۱۴۰۱ 22 محرم 1444 Friday, 19 August , 2022 ساعت تعداد کل نوشته ها : 14142 تعداد نوشته های امروز : 1 تعداد اعضا : 4184 تعداد دیدگاهها : 299×
گردهمایی کارشناسان فرهنگی و آموزشی ستاد اقامه نماز برگزار شد
29 تیر 1401 - 10:35
شناسه : 113821
0

گردهمایی توجیهی کارشناسان فرهنگی و آموزشی ستاد اقامه نماز به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.

ارسال توسط : نویسنده : علی عزیزی
پ
پ

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز، گردهمایی توجیهی کارشناسان فرهنگی، آموزشی و یاوران نماز با حضور قائم مقام ستاد اقامه نماز، معاون فرهنگ، آموزش و پژوهش، مدیران و کارشناسان استانها به صورت ارتباط تصویری برگزار شد.

در این گردهمایی ، سید احمد زرهانی قائم مقام ستاد اقامه نماز بعد از استماع گزارش های معاون فرهنگ، آموزش و پژوهش و مدیران و کارشناسان استان ها بیان داشتند: با عنایت به اشراف متولیان امر نماز این شما هستید که می بایست میدان کار را ترسیم کنید.

وی گفت: قلمرو فعالیت ستاد به همت دست اندرکاران آن بر می گردد ، هر اندازه که همت کنید به همان اندازه آثار نماز در جامعه تبلور خواهد یافت و کل استان مرکز عمل شماست و نباید فقط به مرکز استان که در دسترس می باشد بسنده نمود ، ستاد استان می بایست طوری برنامه ریزی کنند که همه حوزه های عملیاتی در ترویج فرهنگ نماز ملحق به ستاد استان شوند.

قائم مقام ستاد در خصوص گزارش اقدامات انجام شده در خصوص جشنواره سراسری فجر تا فجر توسط استان ها ابراز داشتند: گزارش همکاران محترم استان ها برای بنده جالب و مسرت بخش بود و این احساس برایم بوجود آمد که همه عزیزان به حرکت در آمده اند ، اما سوال اینجاست که این حرکت ها کافیست یا خیر. بنده نظرم این است این اقدامات لازم است اما کافی نیست و نیاز به اهتمام مضاعف همکاران ستاد های استانی دارد. دکتر زرهانی در ادامه مجموعه اقدامات ضروری به منظور برگزاری شایسته جشنواره سراسری فجر تا فجر را در پنج گام برای حاضرین تشریح نمودند.

پیش از سخنان قائم مقام ستاد منصور سرگزی گزارشی از اقدامات انجام شده در خصوص برنامه ها و فعالیت های معاونت فرهنگ ، آموزش و پژوهش در ستاد مرکز و استان و برنامه های پیش روی در تابستان سالجاری ارائه نمودند.

سرگزی در جمع کارشناسان فرهنگی و آموزشی استان در دو بخش مجزا توضیحات خود را پیرامون برنامه های فرهنگی و سپس برنامه های آموزشی در فصل تابستان را ارائه نمودند. ایشان در بخش اول به برگزاری گفتمان های شیوه های جذب فرزندان به نماز ویژه کارکنان و همسران ارتش جمهوری اسلامی ایران اشاره و افزودند: این گفتمان ها بصورت استانی و در قالب تفاهم نامه با سازمان عقیدتی سیاسی آجا از تیر ماه سالجاری آغاز خواهد شد.

معاون فرهنگی ستاد در ادامه از اهتمام استان ها در برگزاری مسابقه کتابخوانی نماز در سیره و سخن امام علی علیه السلام تشکر و ابراز داشت: به مناسبت ایام محرم و صفر دومین مسابقه سراسری کتابخوانی نماز از کتاب نماز در سیره و سخن امام حسین علیه السلام با عنوان عبادت احرار از ۸ مرداد همزمان با آغاز ماه محرم تا ۵ مهر ماه پایان ماه صفر بصورت سراسری برگزار خواهد شد.

وی در ادامه به موضوع محوری جشنواره سراسری فجر تا فجر اشاره و افزود : با توجه به زمینه سازی های انجام شده توسط دبیرخانه مرکزی جشنواره، انتظار داریم ستاد های استانی امورات تمهیدی و اجرایی جشنواره در استان را به اقدامات دبیرخانه مرکزی گره نزده و تمامی اهتمام خود در زمینه هر چه بهتر برگزار شدن این رویداد مهم فرهنگی ویژه با فعال نمودن کمیته های استانی بالأخص کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی بکار بندند.

منصور سرگزی در بخش دوم معرفی برنامه های معاونت به تبیین برگزاری دوره های آموزشی ویژه مربیان بومی استان ها و برگزاری دوره آموزشی جامع نماز و مهدویت پرداخت

وی در خصوص اجرای برنامه دوره آموزشی اساتید بومی ابراز داشت: با توجه به محدودیت های ایجاد شده در شرایط کرونایی فطرت دو ساله ای در برگزاری دوره های آموزشی مربیان بومی پیش آمده بود که به حمدالله به برنامه ریزی انجام شده و در صورت مساعد بودن شرایط بهداشتی کشور این دوره از اواخر مرداد ماه بصورت قطبی در قالب دوره حضوری و مجازی  در سراسر کشور برگزار خواهد شد.

معاون فرهنگ، آموزش و پژوهش ستاد در ادامه ابراز داشت: با برنامه ریزی انجام شده به منظور بهره مندی از ظرفیت اساتید تخصصی نماز و مهدویت در برنامه های مشترک ستاد اقامه نماز و بنیاد فرهنگی مهدی موعود(عج) ، مقرر شده از مرداد ماه سالجاری دوره جامع نماز و مهدویت در گام اول بصورت استانی و در گام دوم از میان اساتید حائز شرایط بصورت متمرکز در قم یا مشهد با همکاری دو نهاد برگزار گردد.

همچنین در این گردهمایی مدیران حوزه معاونت فرهنگ، آموزش و پژوهش ستاد مرکز بصورت کوتاه نسبت به تبیین برنامه ها و فعالیت های حوزه پیرامونی خود اقدام نمودند.

در بخش بعدی این گردهمایی وبیناری که بیش از دو ساعت و نیم به طول انجامید ، بیش از ده نفر از مدیران و کارشناسان استان ها که عملکرد مؤثری در بین سایر استان ها داشتند در حضور سید احمد زرهانی قائم مقام ستاد اقامه نماز، به تشریح فعالیت های انجام شده در استان متبوع به عنوان اقدامات الگویی برای سایر استان ها در خصوص برگزاری مسابقه سراسری کتابخوانی نماز در سیره و سخن امام علی (ع) و جشنواره سراسری فجر تا فجر پرداختند.

لینک فضای مجازی

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.