چهارشنبه, ۶ مهر , ۱۴۰۱ 3 ربيع أول 1444 Wednesday, 28 September , 2022 ساعت تعداد کل نوشته ها : 14496 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 4268 تعداد دیدگاهها : 299×
“اربعین مدرسه جهاد تبیین”+فیلم
24 شهریور 1401 - 9:24
شناسه : 119214
3
یادداشت سید احمد زرهانی قائم مقام ستاد اقامه نماز با عنوان “اربعین مدرسه جهاد تبیین” به مناسبت اربعین حسینی منتشر شد
ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز کشور، همزمان با فرا رسیدن ایام اربعین حسینی، یادداشتی با عنوان “اربعین مدرسه جهاد تبیین” به قلم سید احمد زرهانی قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور منتشر شد که متن آن به شرح ذیل است:

اربعین مدرسه جهاد تبیین

کار جاودانه امام حسین (علیه السلام) در کربلا قیام برای احیای دین و صیانت از اسلام و قرآن و اصلاح امور مسلمین و نجات بندگان خدا از کمند گمراهی و احقاق حق و ابطال باطل بوده است. امام حسین (ع) به امت اسلامی یاد داد که زیر بار ستم نباید رفت. در مکتب حسینی اهتمام برای اقامه عدل براساس جهان بینی توحیدی رسالت مصلحان دینی و عالمان و مؤمنان راستین و ملتزم به اسلام ناب محمدی (ص) است.

شهادت مظلومانه امام حسین (ع) و یاران او در ظهر عاشورا کاخ ظلم و ریاکاری و استبداد را متزلزل کرد و راه سعادت را نمایان ساخت. یزید با محاسبه ای غلط احساس پیروزی کرد ولی ثارالله در پیکره امت جریان یافت و از مسخ دین ممانعت به عمل آورد. عاشورا نه تنها حکومت سیاه یزید را در هم نوردید بلکه پشتوانه ای حرکت آفرین برای آزادیخواهان و عدالت طلبان تاریخ گردید. در واقعه کربلا یزید جرثومه عناد و مظهر همه رذائل باسنگدلی گل سر سبد آفرینش و سیدشباب اهل جنت را به شهادت رساند و زمین و آسمان و خورشید و فرشتگان در عزای سالار شهیدان چهل شبانه روز اشک ریختند و نشان دادند که بنی آدم و عالم باید در این سوگ سترگ تا قیامت سرشک ماتم ببارد. یزید به ظاهر پیروز شد و در باطن شکست خورد و در قعر دره شقاوت سقوط کرد ولی امام حسین مکرم و سعادتمند وفاتح دلها گردید و جاودانه شد. آنگونه که در زیارت اربعین در وصف مقام او خطاب به خدای کریم می گوییم. « اَللّهُمَّ اِنّی اَشْهَدُ اَنَّهُ وَلِیُّکَ وَابْنُ وَلِیِّکَ وَ صَفِیُّکَ وَابْنُ صَفِیِّکَ الْفاَّئِزُ بِکَرامَتِکَ اَکْرَمْتَهُ بِالشَّهادَهِ وَ حَبَوْتَهُ بِالسَّعادَهِ وَاَجْتَبَیْتَهُ بِطیبِ الْوِلادَهِ. »

کار امام حسین (ع) جدا کردن صف حق از جبهه باطل و ترسیم چهره زیبای اسلام و افشای ماهیت سیاه و پر زرق و برق سلطنت آمیخته با جاهلیت و سالوس بود.

دستگاه یزید می خواست چهره مخدوشی از نهضت کربلا بسازد و حقایق را وارونه جلوه دهد ولی زینب کبری (سلام الله علیها) و امام سجاد (علیه السلام) با جهاد تبیین پیام نهضت عاشورا را به گوش جهانیان رسانند و با شجاعت سیمای پلید یزید را به همگان نشان دادند.

کار ماندگار زینب کبری (س) و امام زین العابدین (ع) مکمل حرکت تاریخ ساز ابا عبدالله (ع) به شمار می آید. زینب کبری (س) با منطق حضرت علی بن ابی طالب علیه السلام و با فطانت و هوشمندی حضرت فاطمه زهراء (س) ابعاد حماسه حسینی را در دوران اسارت و حتی در مجلس یزید استادانه بیان کرد و هیمنه­ ی کاذب آن ظالم را در هم شکست و پایه گذار نهضت ها و انقلاب های دیگری گردید و بذر بیداری و حق خواهی را در مزرعه وجدان مسلمین پراکند.

جابر بن عبدالله انصاری وقتی خبر دردناک شهادت حسین بن علی علیه السلام را شنید از مدینه رهسپار کربلا شد و در روز اربعین به مقتل سیدالشهداء رسید و ادای دین به پیامبر اعظم (ص) کرد. هم قبر امام را زیارت کرد و گریست و هم در کنار زینب کبری (س) و امام سجاد (ع) از مظلومیت و وجاهت و حقانیت شهید کربلا سخن گفت و چراغ جهاد تبیین را روشن کرد.

دستگاه تبلیغاتی یزید تلاش کرد تا او را تبرئه کند ولی کاری از پیش نبرد. در اثر روشنگری های زینب کبری (س) و حرکت فرهنگی و مستمر امام سجاد (ع) پیام نهضت کربلاء منتشر گردید و آن حکومت فاسد را منقرض کرد و معیار ها و موازین تشخیص حق از باطل را برای همیشه در دسترس مسلمین قرار داد. نزدیک به چهارده قرن است که مسلمانان آزاده جهان یزید را نماد نکبت و ظلم و فساد می بینند و امام حسین (ع) را اسوه تقوی و شجاعت و مروت و آزادگی و عدالت ارزیابی می کنند و با تأسی به سرور آزادگان جهان علیه ستمکاران بپا می خیزند و پرچم عدالت خواهی را به اهتزاز در می آورند. این موهبت مرهون حماسه حسینی و نشر پیام آن با اهتمام زینب کبری (س) و امام سجاد (ع) است و از این رو می توان این بانوی صابر و نستوه و برادر زاده بزرگوارش را اسطوره های جاودان و معلمان ورزیده جهاد تبیین نامید و نام مبارک آنان را بر سر در مدرسه جهاد تبیین حک کرد.

دانلود ویدیو

از دریای جوشان کربلا رودخانه های زیادی سر چشمه گرفته اند و موج آفرین ترین آنها رود خروشان انقلاب اسلامی است که با همت امام خمینی (رضوان الله علیه) پایه گذاری شد و جریان یافت و با پایمردی و هدایت جانشین شایسته او یعنی امام سید علی خامنه ای (مدظله العالی) استمرار دارد و جهان اسلام را به وجد آورده است.

راهپیمایی اربعین یکی از امواج این نهر نورافشان در تاریخ معاصر است. حرکتی ریشه دار و تحول آفرین و حیات بخش که جهانیان را به اعجاب در می آورد. این تحول خبر از آینده ای روشن و مزین به قیام منجی آخر الزمان (ع) می دهد. راه پیمایی اربعین یکی از جلوه های طلوع تمدن نوین اسلامی و مطلعی بر تشکیل حکومت جهانی واحد و پرتوی از کار بزرگ سید الشهداء (ع) و حضرت زینب کبری (س) و امام سجاد (ع) است. راهپیمایی اربعین یعنی آماده باش امت اسلامی برای حرکت به سوی حیات طیبه و رستن از سلطه بیگانگان و روشن کردن خورشید توحید و عدالت و معنویت در دل امیدوار ملل مسلمان و در انداختن طرحی نو که متضمن سعادت همه انسان هاست.

راهپیمایی اربعین اعلام همبستگی با حضرت زینب کبری (س) و امام سجاد (ع) و اقدام برای حضور آگاهانه در رکاب امام عادل و برافراشتن پرچم حق طلبی در دنیای خسته از اجحاف ابر قدرت هاست. راه پیمایی اربعین مدرسه ی جهاد نبیین است در این راه پیمایی و حرکت شگفتی ساز مردم با صدای بلند می گوئید: «ما خواستار هدایت نبوی و عدالت علوی هستیم» قدم صدقی که مردم در راه پیمایی اربعین بر می دارند به منزله اعتصام بحبل الله وحرکت به سمت تشکیل حکومت جهانی واحد با قیادت امام عادل یعنی قائم آل محمد (ص) است. اهتزاز پرچم سرخ یالثارات الحسین در راه پیمایی اربعین به معنای استقبال از سپاه مهدی (عج) برای نجات بشریت از شر شرک و جاهلیت و ظلم است. راه پیمایی اربعین فرصتی مهم برای بیان حقایق انقلاب اسلامی و نشان دادن سیمای روشن این حرکت رهایی بخش و عزت آفرین است. دشمنان اسلام از همه فناوری ها و امکانات خود برای کدر کردن سیمای اسلام استفاده می کنند.

در راهپیمایی اربعین عالمان و مومنان پرده های تزویر را کنار می زنند و حقیقت را آشکار می سازند. زیارت اربعین به تعبیر امام حسن عسکری (علیه السلام) یکی از نشانه های مومن است زیرا از این رهگذر فرصت تجدید بیعت و اعلام همبستگی با ولایت اهل بیت و انزجار از یزید و وارثان او فراهم می شود.

رسالت متفکران اسلامی در راهپیمایی اربعین همان رسالت کاروان سالار اسرای کربلاست که مشارکت فعال در جهاد تبیین با منطق عصرکنونی است. استکبار جهانی می خواهد در کمال وقاحت چهره سیاه رژیم طاغوت را تطهیر کند و سیمای درخشان انقلاب اسلامی را کریه نشان دهد و امید و اعتماد آینده سازان را مخدوش کند.

مجاهدان میدان تبیین و روشنگری باید ابتکار عمل را به دست گیرند و با قلم و قدم صدق و هنر و اندیشه مکر جهان خواران را خنثی کنند. دشمن دانا درست فهمیده است که کربلا حبل المتین امت است و زیارت باشکوه اربعین چشم انداز ظهور مهدی موعود (علیه السلام) را درخشان می کند. از این رو تا می تواند سنگ می اندازد و این رستاخیز ولایت اهل بیت را نادیده می انگارد و مسکوت نگاه می دارد. البته وعده الهی تخلف ناپذبر است و به قول قرآن حکیم « یُرِیدُونَ لِیُطْفِئُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَاللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ کَرِهَ الْکَافِرُونَ »

لینک فضای مجازی

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.