چهارشنبه, ۶ مهر , ۱۴۰۱ 3 ربيع أول 1444 Wednesday, 28 September , 2022 ساعت تعداد کل نوشته ها : 14496 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 4268 تعداد دیدگاهها : 299×
مربیان و اولیای مدارس الگوی رفتار و سرچشمه آگاهی و عاطفه دانش آموزان هستند
30 شهریور 1401 - 13:48
شناسه : 120369
1
معاون ابتدایی آموزش و پرورش استان لرستان:

کارشناس فرهنگی ستاد اقامه نماز استان لرستان با معاونت ابتدایی آموزش و پرورش استان دیدار و گفتگو کرد

پ
پ

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان لرستان، کارشناس فرهنگی ستاد اقامه نماز و مسئول واحد خواهران بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (ج) با معاون ابتدایی آموزش و پرورش استان لرستان در خصوص برنامه های فرهنگی و دوره های ضمن خدمت کارکنان در تاریخ سی ام شهریور به بحث و تبادل نظر پرداختند.

معاون ابتدایی آموزش و پرورش استان لرستان اظهار داشت: مدرسه به عنوان مرکز فراگیری مراسم دینی و مذهبی می تواند به عنوان بزرگترین چاره انحرافات درون مدرسه ای برای کنترل و درمان نابسامانی های دانش آموزان باشد. تحقیقات و بررسی های انجام شده نشان می دهد که مدارسی که اقامه نماز را جدی گرفته اند اضطراب و ناهنجاری ها، ضد ارزش ها و مشکلات اخلاقی کمتری را شاهد بوده اند و بکارگیری شیوه های متنوع در ارائه مفاهیم دینی و کمک طلبیدن از هنر سینما و فن اوری جاذب شادابی نسل جوان را در تربیت افزون خواهد کرد.

وی عنوان کرد: مربیان و اولیای مدارس الگوی رفتار و سرچشمه آگاهی و عاطفه دانش آموزان هستند و هر چه این چشمه زلال تر و جوشان تر باشد، نشاط و طراوت و سرسبزی حاصل از ان بیشتر خواهد شد. توجه به منزلت معلم راه را برای جذب انسان های عالم و عامل به اموزش و پرورش می گاید و چنین معلمینی می توانند چراغی فرا راه انسان های گم گشته باشند و نور ایمان و معرفت را در دل ها روشن نمایند.

وی افزود: فضاسازی مناسب وشرایط فیزیکی مدارس در شکل گیری شخصیت دانش اموزان نقش اساسی دارد؛ فضای آموزشی مناسب باید از زوایایی گوناگون پاسخ گوی نیازهای آموزشی و تربیتی باشد. مدرسه همان گونه که نیاز به کلاس و آزمایشگاه دارد، به نماز خانه و کتابخانه هم نیاز دارد حاک شدن فرهنگ اسلامی در معماری مدارس زمینه ر ابرای توسعه معنوی دانش آموزان فراهم می نماید.

وی در پایان گفت: اگر می خواهیم شاهد اقامه نماز در جامعه بطور اعم و در مدارس و مساجد بطور اخص باشیم بایستی ائمه مساجد، خادمین مساجد و … خوش اخلاق ترین افراد باشند همچنین باید معلم های خوش برخورد، خوش اخلاق، محبوب دانش آموزان صف اول بایستد نماز ر ابا فیزیک و امور تربیتی را با شیمی و ریاضی هماهنگ کنیم.

لینک فضای مجازی

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.