شنبه, ۷ خرداد , ۱۴۰۱ 27 شوال 1443 Saturday, 28 May , 2022 ساعت تعداد کل نوشته ها : 13238 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 4120 تعداد دیدگاهها : 299×
پ
پ

باسمه تعالی

گزارش تحلیلی فراخوان بیست و نهمین اجلاس سراسری نماز با عنوان” پیوند نماز، خانه، مدرسه و مسجد”

با عنایت خداوند متعال فراخوان بیست و نهمین اجلاس سراسری نماز با عنوان” پیوند نماز، خانه، مدرسه و مسجد”  از ۱۰ شهریور لغایت پایان آذرماه سال جاری در محورها و قالب های زیر برگزار گردید .

محورهای فراخوان :

* مبانی و اصول تعالی پیوند خانه، مدرسه و مسجد

* آسیب ها، موانع و راهکارهای تعالی پیوند خانه، مدرسه و مسجد

*نقش و همگرایی نهاد های فرهنگی در پیوند خانه، مدرسه و مسجد

قالب های فراخوان :

* علمی و پژوهشی

*ادبی و هنری

* ایده ها و تجربیات مؤفق

این فراخوان در دو بخش عمومی و بخش دانش آموزی برگزار گردید . دبیرخانه عمومی فراخوان در ستاد اقامه نماز و دبیرخانه بخش دانش آموزی در وزارت آموزش و پرورش با محوریت اداره کل آموزش و پرورش یزد فعال گردید . اطلاع رسانی فراخوان از طریق ساخت و پخش تیزر تلویزیونی از رسانه ملی و نیز طراحی بنر فراخوان و نشر آن در شبکه های اجتماعی ، شبکه شاد و پایگاه های اطلاع رسانی ستاد مرکزی و استان ها و آموزش و پرورش و بخشنامه های ستاد و وزارت آموزش و پرورش انجام گرفت .

در مجموع  ۶۱۰/۲۰  نفر در فراخوان اجلاس شرکت نمودند که شرح تفصیلی آن از قرار زیر است :

شرکت کنندگان تعداد درصد
شرکت کنندگان در بخش عمومی ۲۱۸/۲ ۱۱  %
شرکت کنندگان در بخش دانش آموزی ۳۹۲/۱۸ ۸۹  %
مجموع ۶۱۰/۲۰ ۱۰۰ %

آمار شرکت کنندگان به تفکیک قالب های فراخوان :

قالب فراخوان درصد کل بخش عمومی درصد بخش دانش آموزی درصد
ادبی و هنری ۷۸ % ۶۸۴ ۳۱ % ۱۶۰۰۰ ۸۴ %
ایده و تجربه ۱۱ % ۵۸۵ ۲۶ % ۱۲۳۹ ۹ %
علمی و پژوهشی ۱۱ % ۹۴۹ ۴۳ % ۱۱۵۳ ۷ %
مجموع ۱۰۰ % ۲۱۸/۲ ۱۰۰ % ۳۹۲/۱۸ ۱۰۰ %

شرکت کنندگان از حیث  میزان تحصیلات  :

تحصیلات تعداد درصد
مقطع ابتدایی ۷۳۵۷ ۷/۳۵%
مقطع متوسطه اول ۷۳۵۷ ۷/۳۵ %
مقطع متوسطه دوم ۳۶۷۸ ۸/۱۷%
دیپلم ۴۷۶ ۳/۲ %
فوق دیپلم ۶۷ ۳/۰ %
لیسانس ۹۷۸ ۷/۴ %
فوق لیسانس ۶۱۴ ۳ %
دکتری ۸۳ ۴/۰ %
مجموع ۶۱۰/۲۰ ۱۰۰ %

آمار شرکت کنندگان به تفکیک جنسیت :

جنسیت درصد کل بخش عمومی درصد بخش دانش آموزی درصد
زن ۵۸  % ۱۳۸۶ ۶۲ % ۱۰۵۳۱ ۵۸ %
مرد ۴۲  % ۸۳۲ ۳۸ % ۷۷۶۱ ۴۲ %
مجموع ۱۰۰ % ۲۱۸/۲ ۱۰۰ % ۳۹۲/۱۸ ۱۰۰ %

ارزیابی آثار بخش عمومی در دبیرخانه اجلاس های سراسری نماز مستقر در ستاد اقامه نماز توسط هیئت داوری خبره و بخش دانش آموزی با محوریت وزارت آموزش و پرورش به همت اداره کل آموزش و پرورش استان یزد به عنوان دبیرخانه بخش دانش آموزی فراخوان ، انجام پذیرفت.

آثار بخش عمومی در دو مرحله ارزیابی شد. مرحله اول ارزیابی توسط هیئت های داوری استانی انتخاب و تعداد  ۲۹۷ اثر به بخش نهایی داوری راه یافت. هیئت داوران ۱۰ نفره از میان این آثار ، تعداد ۲۵ اثر را به عنوان آثار برگزیده فراخوان انتخاب و معرفی نمودند که از برگزیدگان از سوی ستاد اقامه نماز با اعطای لوح و هدیه تقدیر به عمل خواهد آمد.

نکات کاربردی و چکیده آثار برگزیده در بخش عمومی احصا و در اختیار افراد حقیقی و حقوقی قرار داده خواهد شد و نیز در صحن علنی بیست و نهمین اجلاس سراسری نماز مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

همچنین آثار بخش دانش آموزی در سه مرحله بصورت متمرکز در دبیرخانه دانش آموزی توسط ۲۳ داور مجرب مورد ارزیابی قرار گرفت و  در نهایت ۱۲۰ اثر به عنوان آثار برگزیده بخش دانش آموزی انتخاب شدند.

به دلیل محدویت های کرونایی از تعدادی از برگزیدگان این بخش ، در آیین اختتامیه اجلاس سراسری دانش آموزی در حضور وزیر محترم آموزش و پرورش در مورخ ۱۷/۱/۱۴۰۰ تجلیل به عمل آمد.

در پایان از همکاری و مشارکت ستادهای اقامه نماز استان ها ، به طور ویژه از وزارت آموزش و پرورش و ادارات کل آموزش و پرورش استان ها و فعالین حقیقی و حقوقی صمیمانه قدردانی می گردد .

* آنچه در مقالات و آثار فراخوان مطالعه می فرمایید، آراء، دیدگاه  ها و نظرات صاحبان آثار است که در فراخوان بیست و نهمین اجلاس سراسری نماز شرکت نموده اند  لذا  ستاد اقامه نماز آماده دریافت پیشنهادها ، نظرات، نقد ها و  راهکار های صاحب نظران و فرهیختگان در خصوص آثار  اجلاس می باشد.

 

جهت مشاهده رتبه های برتر بخش ادبی و هنری بهمراه آثار ارسالی کلیک نمایید.

جهت مشاهده رتبه های برتر بخش ایده ها و تجربیات موفق بهمراه آثار ارسالی کلیک نمایید.

جهت مشاهده رتبه های برتر بخش علمی و پژوهشی بهمراه آثار ارسالی کلیک نمایید.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.