اخبارقزوین

دوره آموزشی آداب و اسرار نماز در سازمانهای تابعه شهرداری قزوین برگزار گردید

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان قزوین، دوره آموزشی آداب و اسرار نماز در سازمانهای تابعه شهرداری شامل تاکسیرانی و آتش نشانی در مورخه ۲۹ آذرماه برگزار شد.

در این کلاس آموزشی حجت الاسلام و المسلمین محمد زاده کارشناس فرهنگی و آموزشی ستاد اقامه نماز استان گفت: همانگونه که در اجتماع انسانی برای معاشرت با هم آدابی و قوانین وجود دارد برای راز و نیاز با خالق هستی نیز طبق فرموده ی اهل البیت علیهم السلام نیز آدابی وجود دارد ولی با این تفاوت که این آداب اسراری دارند.

وی در ادامه بیان داشت: البته اسرار در آداب نماز نباید باعث اصلی اقامه نماز شود بلکه معنای کامل عبودیت این است که چون خالق امر به اقامه نماز کرده بنده نیز اطاعت کند و بگوید چون امر معبود بر اقامه نماز وارد شده است، پس وظیفه من اطاعت از او می باشد.

وی تأکید کرد: این معنای کامل عبادت است، که همگان مأمور به آن نیستند. طبق تفاوت هر شخص و شخصیتش متفاوت است فلذا اشاره به اسرار آداب اعمال عبادی نوعی مشوق به حساب می‌آید.

محمد زاده اشاره کرد به اولین قدم ورود به گروه عابدین و گفت: وضو و شستن اعضای خاصی از بدن در ساده ترین حرف نظافت شخصی است و از بین برنده زنگار اعضا است چرا که میخواهد با نماز انس بگیرد.

وی در ادامه گفت: از تکبیره الاحرام نماز که شروع نماز است تا سلام آخر، که من جمله قرائت، رکوع، سجده، قنوت، تشهد، تسبیحات، را برشمرد و برای هر کدام که اسراری از ائمه وارد شده بود بیان کردند.دوره آموزشی آداب و اسرار نماز در سازمانهای تابعه شهرداری قزوین برگزار گردید دوره آموزشی آداب و اسرار نماز در سازمانهای تابعه شهرداری قزوین برگزار گردید دوره آموزشی آداب و اسرار نماز در سازمانهای تابعه شهرداری قزوین برگزار گردید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا