اخبارهرمزگان

از ۲۱۰ نفر مؤذن شهرستان رودان تجلیل شد

برای اولین بار در استان هرمزگان از ۲۱۰ مؤذن شهرستان رودان با حضور مدیر ستاد اقامه نماز استان و امام جمعه شهرستان رودان، طی آیینی تجلیل و تقدیر شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان هرمزگان، حجت الاسلام والمسلمین محمد اعتمادی، مدیر ستاد اقامه نماز استان در مراسم تقدیر از ۲۱۰ مؤذن شهرستان رودان، که در روز سه شنبه سی و یکم مرداد ماه برگزار شد، اظهار کرد: مؤذنین با نوای الهی خود خیل عظیمی از مسلمین را به سوی خداوند دعوت می کنند و اذان یک فراخوان عمومی و دعوت همگانی برای این است که هر کسی با خداوند خود ارتباط برقرار کند یا ترجیحاً در مساجد و یا در منازل متذکر یاد خدا خواهد شد.

از ۲۱۰ نفر مؤذن شهرستان رودان تجلیل شد

وی افزود: موذن در شرایطی به وظیفه خطیر خود عمل میکند که در جامعه انواع آسیب های اجتماعی و فضای مسموم مجازی را داریم.

اعتمادی بیان کرد: قطعا خود موذن هم از این کار عظیم لذت فراوان می برند و موذن با اذان خود مردم را به موقع و به هنگام به سوی باری تعالی فرا می خواند.

مدیر اقامه نماز استان هرمزگان تصریح کرد: هر چه از فضیلت موذن برای اذان گفتن بگوییم کم است همان طور که امام باقر علیه السلام فرمودند، هر کس ۱۰ سال برای خدا اذان بگویید خداوند او را می آمرزد و هر کسی که به نماز به ایستد خود موذن در ثواب آن شریک است.

در ابتدای این برنامه نیز حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی دری، امام جمعه شهرستان رودان در این آیین اظهار کرد: در تاریخ اسلام شهدای زیادی جان خود را برای طنین انداز شدن نوای توحیدی اذان از گلبانگ مساجد فدا کرده اند.

وی افزود: حضور در جمع کثیری از موذنین، کسانی که صدای توحید الهی را بلند می کنند حضور در جمع انسان های بزرگ است؛ اذان نشانه مسلمان بودن ماست چرا که از همان ابتدا تولد در گوش یک نوزاد طنین انداز می شود.

دری تصریح کرد: فرزندان ما از همان نوزادی با همین اذان مسلمان می شوند و با گفتن اذان همه را به یاد خداوند وا می داریم.

امام جمعه شهرستان رودان با اشاره به جایگاه اذان در کلام امام سجاد علیه السلام گفت: این امام همام در بیانات علمی خود برای موذنین جایگاه ویژه ای را قائل شدند.

وی تاکید کرد: همانطور که امام سجاد علیه السلام گفته اند، موذن کسی است که انسان را به یاد خدا میبرد و در کلام او مناجات با خدا و لذت از نیایش و کمک دهنده در انجام فریضه واجب الهی است.

دری ادامه داد: امام سجاد علیه السلام موذن را نعمتی از ناحیه خداوند متعال عنوان کرده اند که باید با این نعمت خوش رفتار بود. مؤذنین خود قدر این جایگاه را درک کرده و آنرا یک موهبت الهی بدانید.

گفتنی است در پایان این همایش نیز با حضور امام جمعه شهرستان رودان، مدیر ستاد اقامه نماز استان هرمزگان، معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرمانداری شهرستان رودان، بخشداران، شهرداران و جمعی دیگر از مسوولان شهرستانی از ۲۱۰ موذن شهرستان رودان با اهدای لوح و هدایای نفیس، تجلیل شد که تجلیل از این تعداد مؤذن و در یک برنامه برای اولین بار بود که در استان هرمزگان، رخ داد.

از ۲۱۰ نفر مؤذن شهرستان رودان تجلیل شد از ۲۱۰ نفر مؤذن شهرستان رودان تجلیل شد از ۲۱۰ نفر مؤذن شهرستان رودان تجلیل شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا