اخبارخراسان رضوی

۳۵۰ نمازخانه در ۸۰۰ مدرسه خراسان رضوی احداث می شود

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان رضوی از بهره برداری و ساخت 8 نمازخانه مستقل و 84 نمازخانه غیرمستقل در مدارس استان در 6ماهه اول سال 1402 خبر داد.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز خراسان رضوی، مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس در گفتگو با روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان بیان کرد: خوشبختانه حضور و مشارکت خیرین در زمینه ساخت فضاهای فرهنگی و نمازخانه در مدارس خراسان رضوی خوب بوده است.

جاسم حسین پور مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان رضوی گفت: بر اساس سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، مدرسه محیط اصلی تربیت، یادگیری و محل کسب تجربه های تربیتی و زیستی است و از این حیث توسعه فضاهای پرورشی و نمازخانه از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی با اشاره به حمایت خیرین مدرسه ساز تاکید کرد: همچنان نیازمند ساخت فضاهای فرهنگی و نمازخانه در مدارس هستیم و خوشبختانه حضور و مشارکت خیرین در این زمینه در خراسان رضوی خوب بوده است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان رضوی اضافه کرد: ساخت دارالقرآن و نمازخانه در مدارس آثار و برکاتی برای جامعه دانش آموزان و خود خیر دارد که این آثار و برکات هر روز در زندگی جاری و ساری است. خراسان رضوی از دیرباز خواستگاه فعالیت‌های گسترده قرآنی و دینی بوده است و خوشحالیم که خیرین مدرسه ساز این استان در زمینه توسعه فعالیت‌های قرآنی و همچنین ساخت دارالقران‌ها و نمازخانه‌ها در مدارس و کمک به آموزش و پرورش در این حوزه در سطح کشور پیشتاز هستند.

مدیرکل نوسازی مدارس استان در خاتمه  با اشاره به تفاهم‌نامه همکاری نوسازی مدارس با قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) گفت: مقرر شده است، ۸۰۰ مدرسه با ۴۰۰۰ کلاس درس به متراژ ۴۱۶ هزار متر مربع و همچنین ۳۵۰ نمازخانه در سطح استان خراسان رضوی احداث شود و امیدوارم این جلسات منجر به عملیاتی شدن این تفاهمنامه شود.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا