اخبارایلامخوزستانکردستانکرمانشاهمرکزی

جلسه شورای برنامه ریزی منطقه پنج کشور در استان مرکزی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان مرکزی، جلسه شورای برنامه ریزی منطقه ۵ کشور با حضور حجت الاسلام جواد حیرانی مدیر نظارت و ارزیابی، علیرضا بختیاری رئیس اداره نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز کشور و مدیران استان های مرکزی، ایلام، خوزستان، کرمانشاه و کردستان روز پنجشنبه هجدهم آبان ماه، با هدف بررسی نقاط ضعف و قوت سامانه سجاده و آسیب شناسی فرآیند ارزیابی دستگاه های اجرایی، در دارالقرآن عباسیان استان مرکزی برگزار شد.

در این جلسه فیض الله رضایتی مدیر ستاد اقامه نماز استان ایلام و دبیر شورای منطقه ۵ کشور ضمن خیر مقدم به اعضاء حاضر در جلسه و تشکر و قدردانی از میزبانی استان مرکزی، دستور کار جلسه را تشریح کرد و گفت: یکی از اولویت های اساسی ما در جلسه امروز، بحث سامانه سجاده است و مشکلاتی که در طول سال دارد.

وی افزود: سامانه سجاده باید طی سال باز باشد و حداقل تا ۶ ماه در اختیار ادارات باشد، تا همکاران در دستگاه های اجرایی بتوانند مستندات خود را با خیال راحت و به صورت کامل بارگذاری کنند.

رضایتی در خصوص انتخاب اعضاء هیات ارزیابی در استان ها نیز گفت: برای بحث هیات ارزیابی مستندات دستگاه های اجرایی باید اشخاصی معرفی شوند که مشغله کاری زیادی نداشته باشند و فرصت کافی را برای بازبینی تمامی مستندات را داشته باشند.

در ادامه این جلسه حجت الاسلام علی رودبارانی مدیر ستاد اقامه نماز استان مرکزی، ضمن خیرمقدم و خوش آمدگویی به حاضرین در جلسه، به ارائه گزارشی از روند اجرای فعالیت های فرهنگی ستاد اقامه نماز استان و نحوه ارزیابی مستندات دستگاه های اجرایی توسط هیات ارزیابی استان پرداخت.

وی گفت: باید کارشناسان ارزیابی را به سمت ادارات سوق دهیم و کارهای زیر بنای انجام شود و فقط به مستندات بارگذاری شده اکتفا نکنیم، حضوری از دستگاه های اجرایی بازدید شود و تذاکرات، به صورت چهره به چهره گفته شود، تا تاثیر بیشتری داشته باشد.

مدیر ستاد اقامه نماز استان مرکزی ادامه داد: مدیران دستگاه های اجرایی باید تلاش کنند، نماز جماعت را در ادارات رونق دهند، و هر دستگاهی که نماز جماعت باشکوهی دارد حتما تشویق کنیم و در پایان ارزیابی، دست استان ها باز باشد و یک امتیاز ویژه برای آن دستگاه در نظر گرفته شود.

در ادامه حجت الاسلام حیرانی ضمن تقدیر و تشکر از مدیران شورای منطقه ۵ کشور برای حضور در این جلسه، بیان کرد: نقش ستاد اقامه نماز در احیاء مجدد نمازهای جماعت بعد از موضوع ویروس کرونا در دستگاه های اجرایی استان ها بسیار مفید و مثمر ثمر بوده است.

وی افزود: ستاد اقامه نماز کشور بعد از سیزدهمین اجلاس سراسری نماز، رویکرد نظارت و ارزیابی دستگاه های اجرایی را برنامه ریزی کرده است و شرایطی را محیا کرده تا در دستگاه های اجرایی، در بحث توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز ورود داشته باشد و ما وظیفه داریم به عنوان ناظران ستاد اقامه نماز، این جایگاه را محکم تر و اثرگذارتر کنیم.

حیرانی گفت: امروز جایگاه خوب و مهمی در دستگاه های اجرایی داریم و این حاصل تلاش همکاران خوب، پرتلاش و جهادگر ما در ستاد اقامه نماز استان های کشور است، پس ارزیابی، صرفاً از طریق سامانه نباشد، به صورت مستمر از ادارات بازدید شود، اگر این گونه نباشد و حضور ما کمرنگ باشد نتیجه مطلوب را نخواهیم گرفت.

در ادامه مدیران استان های حاضر در جلسه، نظرات و پیشنهادات خود را در خصوص دستور کار جلسه بیان و در این خصوص بحث و تبادل نظر کردند.

جلسه شورای برنامه ریزی منطقه 5 کشور در استان مرکزی برگزار شد

جلسه شورای برنامه ریزی منطقه 5 کشور در استان مرکزی برگزار شد

جلسه شورای برنامه ریزی منطقه 5 کشور در استان مرکزی برگزار شد

جلسه شورای برنامه ریزی منطقه 5 کشور در استان مرکزی برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا