اخباربین الملل

۵۰ مسجد نمونه در بنگلادش افتتاح می‌شود

شیخ حسینه، نخست‌وزیر بنگلادش، ۵۰ مسجد و مرکز فرهنگی نمونه را در مناطق مختلف این کشور افتتاح می‌کند. هدف از راه‌اندازی این مساجد، تبلیغ اسلام اعتدالی در برابر قرائت نادرست افراطی از دین توصیف شده است.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز به نقل از ایکنا، شیخ حسینه، نخست‌وزیر بنگلادش قرار است امروز دوشنبه، ۲۸ فروردین ۵۰ مسجد و مرکز فرهنگی اسلامی نمونه را افتتاح کند.

وی ساعت ۱۰ صبح از محل اقامت رسمی خود، به‌طور مجازی این پروژه را افتتاح می‌کند. فریدالحق خان، وزیر امور مذهبی ریاست این مراسم را بر عهده خواهد داشت.

در بیانیه مطبوعاتی وزارت امور دینی این کشور آمده است که نخست‌وزیر در روز دوشنبه فاز چهارم ۵۰ مسجد نمونه را افتتاح خواهد کرد.

دولت بنگلادش پروژه بزرگی را برای ایجاد مراکز فرهنگی اسلامی و مساجد نمونه در مناطق مختلف کشور آغاز کرده است. در مجموع ۵۶۴ مسجد از این نوع تا ژوئن ۲۰۲۴ (خرداد ۱۴۰۳) در کشور در قالب این پروژه ساخته خواهد شد.

تاکنون در مجموع ۱۵۰ مسجد نمونه و مرکز فرهنگی اسلامی افتتاح شده است که در مرحله اول در ژوئن ۲۰۲۱ (خرداد ۱۴۰۰)، مرحله دوم در ژانویه ۲۰۲۳ (دی ۱۴۰۱) و مرحله سوم در مارس ۲۰۲۳ (فروردین ۱۴۰۲) در مجموع ۱۵۰ مسجد افتتاح شده است. هدف از این پروژه، ترویج برادری اسلامی و ارزش‌های آن و نیز انتشار اسلام میانه‌رو در برابر افراط‌گرایی و ستیزه‌جویی اعلام شده است.

شیخ حسینه سال‌های گذشته ایده ساخت ۵۶۴ مسجد در سراسر این کشور را مطرح کرده بود. براساس اعلام وزارت امور دینی بنگلادش، علاوه بر مساجد، مراکز ثبت نام و آموزش برای زائران حج، مرکز تربیت امام مساجد، مرکز تحقیقات و کتابخانه اسلامی نیز در این پروژه وجود دارد. هدف آن تبلیغ پیام‌ اسلام واقعی برای از بین‌بردن باورهای نادرست اعلام شده است.

به گفته مقامات دولتی، این پروژه به منظور تبلیغ برادری اسلامی و ارزش‌های آن و نیز دفاع از اسلام در برابر افراط‌گرایی و ستیزه‌جویی طراحی شده است، زیرا دین هرگز از این اقدامات حمایت نمی‌کند. این پروژه، همچنین بر ایجاد آگاهی در برابر تروریسم و خشونت علیه زنان تمرکز می‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا