اخبارخراسان جنوبی

۸۰ درصد معتکفان شهرستان خوسف جوان و نوجوان هستند

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز خراسان جنوبی به نقل از خبرگزاری شبستان، حجت الاسلام حسین سهرابی نژاد دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان خوسف  در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان اظهار کرد: ۳۷۰ نفر در آئین معنوی اعتکاف در شهرستان خوسف شرکت کردند.

دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان خوسف اعتکاف را فرصتی مناسب برای خودسازی و تربیت آحاد جامعه به ویژه جوانان دانست و افزود: باید از این فرصت مناسب برای برنامه‌های تربیتی و اخلاقی استفاده کرد.

سهرابی‌نژاد با بیان اینکه بیش از ۸۰ درصد معتکفان در شهرستان خوسف جوان و نوجوان هستند، افزود: برنامه های شاد و مفرحی مناسب سن نوجوانان معتکف داشتیم.

وی از اعزام ۱۵ مبلغ به نقاط مختلف شهری و روستایی خبر داد و گفت:  این مبلغان در راستای جهاد تبیین و شبهات اخیر  و برنامه های با محوریت نماز  و جذب جوانان و نوجوانان به نماز و مسجد  اعزام شده اند.

حجت الاسلام سهرابی نژاد با بیان اینکه ۳۷۰ نفر در ۱۰‌ نقطه از شهرستان  معتکف شده‌اند، ادامه داد: برپایی نماز جماعت، گفتمان‌های دینی، قرائت زیارت آل یاسین، مسابقه احکام، سخنرانی‌های اخلاقی، جلسات پرسش و پاسخ مسائل شرعی و محافل انس با قرآن از برنامه‌های مراسم معنوی اعتکاف در شهرستان خوسف است.

دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان خوسف افزود: با توجه به اینکه بعد از سه سال به دلیل کرونا اعتکاف در شهرستان برگزار نشد امسال استقبال خوبی از اعتکاف توسط جوانان و نوجوانان شده است که بخشی از هزینه ها توسط خیرین تامین می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا