اخبارگلستانمهدویت

جلسه هم اندیشی برگزاری برنامه های نهم ربیع الاول در گرگان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان گلستان، همزمان با فرارسیدن ایام نهم ربیع الاول سالروز آغاز امامت امام زمان(عج)، جلسه هم اندیشی برگزاری برنامه ها با حضور مدیر بنیاد مهدویت استان، رئیس قرآن عترت و نماز آموزش و پرورش، مسئول امور بانوان بنیاد و کارشناسان، در روز چهارشنبه، بیست و نهم شهریور ماه برگزار شد.

محمد لطفی رئیس قرآن عترت و نماز آموزش و پرورش در ابتدای جلسه ضمن تشریح برنامه های ویژه دانش آموزان، گفت: پیشنهاد شده است برنامه صبحگاه مهدوی در مدارس در روز دوشنبه سوم مهرماه مصادف با نهم ربیع الاول برگزار و برنامه‌های متنوع شامل آیات مهدوی، دعای سلامتی حضرت و عهدنامه با حضرت قرائت شود.

وی افزود: برگزاری مسابقات کتابخانه ویژه دانش آموزان، بر پایی ایستگاه‌های صلواتی دانش آموزی، برگزاری نشست‌های مهدوی ویژه دانش‌آموزان، اولیا و مربیان از دیگر برنامه ها می باشد.

لطفی در پایان افزود: برگزاری مراسم تجلیل از مدارس، مدیران و دانش آموزان در فعالیت‌های مهدوی و اجرای نمایشگاه محصولات مهدویت در مدارس با تخفیف ویژه از دیگر اقدامات ایام نهم ربیع الاول می باشد.

قاسم محمدی مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) با اشاره به اهم برنامه های نهم ربیع الاول، گفت: اجرای مسابقه حفظ ومفاهیم چهل حدیث با محوریت مهدویت، قرائت عهد نامه در صبحگاه نظامی و اجرای برنامه زنگ( عهدیاری) در مدارس تحصیلی و مدارس علمیه برادران وخواهران استان از مهمترین برنامه های بنیاد است.

وی افزود: اجتماع پرشور و چندین هزار نفری منتظران با عنوان بیعتی برای همیشه در عید بیعت، برگزاری نشست های مهدوی در مساجد استان ( طرح به یاد او)، دعوت از اساتید مرکز مهدویت از مرکز تخصصی مهدویت قم و مشهد مقدس، برگزاری مراسم بزرگ مهدوی با حضور مهمانان خارجی، برگزاری زیارت آل یاسین و برگزاری پویش جشن عبادت برای دختران از دیگر برنامه های سالروز آغاز امامت حضرت ولیعصر(عج) می باشد.

جلسه هم اندیشی برگزاری برنامه های نهم ربیع الاول در گرگان

منبع: بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا