اخبارزنجانگفتگوها

برنامه« عهدواره ای به رنگ قنوت» در ۴۰ دبیرستان متوسطه اول زنجان اجرا شد

رضاخانی از اجرای برنامه « عهدواره ای به رنگ قنوت» از سری برنامه های سی امین اجلاس سراسری نماز در 40 دبیرستان دخترانه و پسرانه متوسطه اول خبر داد و گفت: این برنامه با حضور 15 تن از اساتید مرکز تخصصی نماز اجرا شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان زنجان، رضاخانی، دبیراجرایی برنامه « عهدواره ای به رنگ قنوت» با اشاره به جزئیات اجرای این برنامه در مدارس استان زنجان گفت: برنامه « عهدواره ای به رنگ قنوت» از سری برنامه های سی امین اجلاس سراسری نماز است که در ۴۰ دبیرستان دخترانه و پسرانه متوسطه اول زنجان اجرا شد.

وی به حضور ۱۵ تن از اساتید مرکز تخصصی نماز در این برنامه اشاره کرد و گفت: ۱۵ تن از طلاب خواهر امین و ۱۰ تن از طلاب برادر در اجرای این برنامه ما را یاری کردند.

رضاخانی با یادآوری اینکه دانش آموزان از حضور حجت الاسلام مهرانفر در این برنامه ها استفاده کردند، تصریح کرد: برنامه عهدواره ای به رنگ قنوت در مدارس نوبت صبح با صبحانه سالم و در مدارس نوبت بعدازظهر با نهار سالم آغاز شده و برای دانش آموزان کلاس های آموزشی با موضوع فلسفه و چرایی نماز تشکیل می شد.

دبیر اجرایی برنامه «عهدواره ای به رنگ قنوت» ادامه داد: در زنگ های آموزشی مدارس، مسابقات و بازی‌های متنوع با موضوع نماز تشکیل شده و بسته های فرهنگی شامل سجاده، مهر، تسبیح و کتاب هایی با موضوعات نماز به دانش آموزان هدیه می شد.

وی به تشکیل دوره های آموزشی برای والدین دانش آموزان به موضوع شیوه های دعوت فرزندان به نماز در این برنامه اشاره کرد و گفت: با توجه به نقش معلمان در دعوت دانش آموزان به نماز، دوره هایی ویژه این مربیان برگزار شد.

این مسئول با یادآوری اینکه در پایان هر برنامه دانش آموزان با حضور اساتید و مربیان به صفوف نماز جماعت مدارس خود ملحق می شدند، تصریح کرد: این برنامه با هدف آشنایی دانش آموزانی که با نماز آشنا نبودند و دانش آموزانی که در نماز کاهلی کرده و تشکیل هسته نماز برای دانش آموزان کوشا در اقامه نماز برگزار شد.
برنامه« عهدواره ای به رنگ قنوت» در 40 دبیرستان متوسطه اول زنجان اجرا شد
رضاخانی ادامه داد: در هریک از مدارسی که این برنامه اجرا شد، هسته های نماز با حضور دانش آموزان کوشا در نماز تشکیل و مقرر گردید به صورت فصلی جلساتی با این دانش آموزان به منظور دعوت همه دانش آموزان به نماز در مدارس تشکیل شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا