اخبارگلستان

نشست هم اندیشی روحانیون و ائمه جماعت مساجد شهرستان کردکوی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان گلستان، به مناسبت هفته بزرگداشت مساجد نشست تخصصی هم اندیشی روحانیون و ائمه جماعت مساجد شهرستان کردکوی با حضور دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان، امام جمعه و فرماندار شهرستان کردکوی در روز سه شنبه، سی و یکم مرداد ماه در فرمانداری کردکوی برگزار شد.

این جلسه با موضوع کارکرد اجتماعی مساجد و علت یابی حضور کم رنگ نوجوانان در مساجد و با هدف هم اندیشی در خصوص راههای بالابردن مشارکت مردمی برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین فاطمی منش، دبیر ستاد اقامه نماز کردکوی، گفت: اگر چه هدف اصلی بنای مسجد، ایجاد مکان خاصی برای عبادت و راز نیاز با خداوند متعال است و علت نامگذاری آن به مسجد، از آن روست که جایگاه سجده و تواضع در پیشگاه خداوند متعال است؛ اما نباید از جنبه های دیگر مسجد غافل شد.

وی افزود: با نگاهی گذرا به تاریخ صدر اسلام و پس از آن، درمی یابیم که مسجد از آغاز پیدایش تاکنون به عنوان مرکز مهمی برای انجام رسالت رسول خدا(ص)، منشأ تحولات و خدمات و پایگاهی برای ابلاغ پیامهای الهی به شمار می رفته است.

فاطمی منش در پایان گفت: پس از نقش عبادی و آموزشی، نقش فرهنگی در بین دیگر نقشها و کارکردهای مسجد، دارای بیش ترین اهمیت می باشد.

نشست هم اندیشی روحانیون و ائمه جماعت مساجد شهرستان کردکوی نشست هم اندیشی روحانیون و ائمه جماعت مساجد شهرستان کردکوی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا