اخبارکردستان

گردهمایی آموزشی ائمه جماعت اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای کردستان برگزار شد

مدیر ستاد اقامه نماز استان کردستان: روحانیت و ماموستا های عزیز باید مدام به علم و دانستنی های خود بیفزایند و با مهارت های لازم و بروز بتوانند با نسل نو ارتباط برقرار کنند چون اگر در ارتباط با آن ها موفق باشند قطعا راحت تر می توانند آن ها را به آموزه های دینی دعوت نمایند و با نماز مانوس و آشنا کنند.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کردستان، هشتم اسفندماه گردهمایی توجیهی آموزشی ائمه جماعت اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای با حضور مدیر و کارشناسان ستاد اقامه نماز استان، مدیرکل و اعضای شورای اقامه نماز آن اداره کل برگزار شد.

در این گردهمایی که ائمه جماعت تمام شهرستان های استان حضور داشتند، در ابتدا حسنی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان ضمن خیرمقدم شرکت کنندگان در این گردهمایی از همکاری های ستاد اقامه نماز استان تقدیر و تشکر کرد.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت و جایگاه ائمه جماعت در جامعه گفت: ماموستایان در دعوت و راهنمایی مردم به مسیر درستی که خداوند برای انسان ها ترسیم فرموده اند بسیار موثر هستند و آن ها با راهنمایی های خود مردم را به راه درست هدایت می کنند.

حسنی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان با تاکید بر زحمات ائمه جماعت اظهار داشت: جلسه امروز بهانه ای برای تشکر و تقدیر از ائمه جماعت می باشد و به همین خاطر از مدیر ستاد اقامه نماز استان دعوت بعمل آمده تا‌ در حضور ایشان از این عزیزان تقدیر شود.

وی با توجه به جمعیت هدف گسترده راهداری و حمل و نقل جاده ای گفت: انشاالله بتوانیم از امکانات سازمان راهداری به درستی استفاده کنیم و با توجه به جمعیت هدف این سازمان این فریضه الهی را توسعه و ترویج دهیم و سروقت ادا کنیم.

سپس ائمه جماعت در مورد مسائل و مشکلات خود مطالبی را بیان کردند و پیشنهاداتی دادند.

در ادامه عظیمی مدیر ستاد اقامه نماز استان ضمن تشکر از زحمات ائمه جماعت و همچنین قدردانی از مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای و دبیر شورای اقامه نماز و سایر اعضاء که این گردهمایی را تشکیل داده اند، گفت: همانطوری که می دانید نماز در آیات متعدد قرآن مورد توجه ویژه ای قرار گرفته است و پیامبر اسلام(ص) فرموده اند که نماز ستون دین است.

وی افزود: همین فرمایش بیانگر این است که دین و ایمان بدون نماز نمی تواند مستحکم و پابرجا باشد و قرآن، پیامبر و ائمه اطهار(ع) از نماز در راس همه عبادات یاد می کنند چون به فرموده قرآن، نماز به دل ها آرامش می دهد و مار را از منکرات و اعمالی که خداوند آن ها را نهی کرده است بازمی دارد.

عظیمی گفت: نمازخوان واقعی درستکار خواهد بود و از پلیدی و زشتی و انحرافات دوری خواهد کرد، اهل اختلاس و کمکاری نیست و در یک کلام آنچه که شایسته و درست است انجام می دهد و از کارهای ناروا و غلط دوری می کند لذا ما باید از همه ظرفیت ها برای توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز استفاده کنیم.

وی خطاب به ائمه جماعت حاضر در جلسه گفت: کار شما عزیزان در این عصر و در این زمان بسیار حساس است چون دشمنان به شیوه های مختلف در فضای حقیقی و مجازی تلاش می کنند که باورها و اعتقادات دینی نسل نو را تضعیف و در نهایت نابود کنند.

وی افزود: همه و بویژه روحانیت و ماموستا های عزیز باید مدام به علم و دانستنی های خود بیفزایند و با مهارت های لازم و بروز بتوانند با نسل نو ارتباط برقرار کنند چون اگر در ارتباط با آن ها موفق باشند قطعا راحت تر می توانند آن ها را به آموزه های دینی دعوت نمایند و با نماز مانوس و آشنا کنند.

عظیمی با اشاره به اینکه در آستانه سفرهای نوروزی قرار داریم گفت: اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای در فراهم کردن نمازخانه های مناسب مسئولیت مهمی برعهده دارد و علاوه بر مجتمع های خدماتی واقع در راه های مواصلاتی، پایانه های مسافربری نیز نمازخانه های خود را مرتب و تجهیز نمایند.

وی از مدیرکل راهداری درخواست کرد که بخشنامه ای به همه بخش های مربوطه صادر نماید و ابلاغ کنند که نمازخانه های خود را در راه های موصلاتی و در پایانه های مسافربری مرتب، مجهز و آماده نمایند و مقرر شد در اسرع وقت کمیته نظارت بر راه های مواصلاتی در این اداره کل تشکیل شود.

در پایان با اهدای لوح تقدیر به ائمه جماعت از زحمات آن ها توسط مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای تقدیر بعمل آمد.

گردهمایی ائمه جماعت اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کردستان برگزار شدگردهمایی ائمه جماعت اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کردستان برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا