اخباراصفهان

گردهمایی ائمه جماعات مساجد شهرستان کاشان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان اصفهان، گردهمایی ائمه جماعات مساجد شهرستان کاشان با حضور حجت الاسلام والمسلمین سید سعید حسینی نماینده ولی فقیه و ائمه جماعات مساجد کاشان دوشنبه ۲۴ بهمن ماه در مسجد آقا بزرگ این شهرستان برگزار شد.

امام جمعه کاشان به همایش مسجد تراز اسلامی اشاره نمود و گفت: همانطور که در آن همایش بیان شد شخص امام جماعت نخستین ویژگی مسجد تراز اسلامی است.

نماینده ولی فقیه در گردهمایی ائمه جماعات مساجد کاشان به وظایف ائمه جماعات اشاره نمود و گفت: ائمه جماعات ستون مساجد هستند و باید مساجد را برای پذیرش تمامی اقشار جامعه آماده سازند.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی با بیان اینکه مساجد باید ظرفیت پذیرش را داشته باشند، گفت: مساجد از آن خداست و برای صنف، طایفه، گروه، یا مختص افراد متدین نیست.

وی با اشاره به پیام مقام معظم رهبری به بیست و نهمین اجلاس سراسری نماز، افزود: وظیفه مهم مساجد در نشر معارف، ترویج اقامه نماز است، نمازی که اگر با شرایط خاص خود اقامه شود، بازدارنده زشتی ها در جامعه می شود.

نماینده ولی فقیه شهرستان کاشان ادامه داد: نماز را باید با همه احکام و شرایط و محاسن و برکات آن برای مردم بیان کنیم، نه یک نماز بی محتوا که به چند ذکر و فعل محدود می شود.

گردهمایی ائمه جماعات مساجد کاشان

گردهمایی ائمه جماعات مساجد کاشان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا