اخبارمازندران

ائمه جماعات کار را فقط به نماز خلاصه نکنند، اقدامات فرهنگی نیز ضرورت دارد

گردهمایی ائمه جماعات دانشگاه علوم پزشکی مازندران برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز مازندران، گردهمایی ائمه جماعات دانشگاه علوم پزشکی مازندران و مراکز تابعه با حضور نماینده ولی فقیه آیت الله محمدباقر محمدی لائینی و حجت الاسلام ابراهیمی مدیرستاد اقامه نماز مازندران روز پنجشنبه هجدهم آبان ماه در سالن کوهستانی دانشگاه علوم پزشکی مازندران  برگزار شد.

در این گردهمایی مدیر ستاد اقامه نماز مازندران ضمن تشکر از زحمات دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه در ترویج و توسعه فرهنگ اقامه نماز در دانشگاه، به برنامه های ستاد اقامه نماز در دانشگاه علوم پزشکی اشاره کرد و افزود: ان شاالله در آذر ماه اجلاس نماز برگزار خواهد و از همه اهل قلم برای ارایه مقاله دعوت به عمل می آید. وی همچنین گزارشی از وضعیت نماز خانه و مساجد بین راهی استان و ارائه مقاله برابر فراخوان نماز را درخواست کرد.

حجت الاسلام ابراهیمی گفت: تبلیغات معارف اسلامی و ترویج اقامه نماز بویژه در محیط دانشگاهی برای نسل نو با توجه به وضعیت تهاجم فرهنگی از ضروریات و الزامات است و لازم است.

 مدیر ستاد اقامه نماز، خدمات ستاد اقامه نماز را در حوزه های فرهنگی، آموزشی و پژوهشی، نظارت و ارزیابی، سند تحول، اجلاس استانی و ملی و متغیر آن بازگو کرد و به سوالات حاضرین پاسخ داد .

وی نهادینه سازی فرهنگ دینی را مهم ترین راه مقابله با توطئه های دشمنان دانست و اظهار داشت: ریشه بسیاری از مشکلات و آسیب های اجتماعی جامعه در کم توجهی به ارزش های دینی است.

در ادامه آیت الله محمدی لائینی با بیان اینکه نماز مرز بین ایمان و کفر است، بیان داشت: ائمه جماعات کار را نباید فقط به نماز خلاصه نکنند، بلکه انجام اقدامات فرهنگی نیز ضرورت دارد، فرصت بین دو نماز حدود یک الی دو دقیقه دو احکام فرهنگی و یک حدیث کوتاه بیان شود خوب است.

نماینده ولی فقیه در مازندران اظهار کرد: اینکه پرچم عبادت و اقامه نماز جماعت در نمازخانه‌های این دانشگاه برافراشته است مایه خرسندی است.

وی با اشاره به حدیثی  و اعلام مراتب حمایت از مردم غزه، یادآور شد: ما با دعای خودمان می‌توانیم کمک کنیم که خداوند ظالمان را ریشه‌کن کند، حضرت جبرئیل در رابطه با صدقه یا انفاق فرمودند که صدقه و انفاق‌های مالی پنج نوع است.

 آیت الله محمدی لائینی در پایان گفت: باید طالب علم، معلم و مبلغ علم باشد و نور علم را در جامعه گسترش دهد و این فرصت و اجر عظیم نشان از توجه ویژه پروردگار به شما مبلغان دین و ائمه جماعت است که باید قدر خود را بدانید.

ائمه جماعات کار را فقط به نماز خلاصه نکنند، اقدامات فرهنگی نیز ضرورت دارد

ائمه جماعات کار را فقط به نماز خلاصه نکنند، اقدامات فرهنگی نیز ضرورت دارد

ائمه جماعات کار را فقط به نماز خلاصه نکنند، اقدامات فرهنگی نیز ضرورت دارد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا