اخبارکرمان

چهارمین گردهمایی دبیران دستگاه های اجرایی استان کرمان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کرمان،صبح روز یک شنبه بیست و نهم بهمن ماه چهارمین  گردهمایی رابطین نماز دستگاه های اجرایی استان به میزبانی اداره کل زندانهای استان در سالن جلسات این اداره کل با حضور مدیر و کارشناسان  ستاد اقامه نماز استان،مدیر کل اداره زندانهای استان و رابطین نماز ادارات دولتی استان کرمان برگزار شد.

در این نشست بعد از تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید دکتر ذوالفعلی نژاد مدیر کل اداره زندانهای استان ضمن خیر مقدم گزارشی از وضعیت نماز در اداره مربوطه بیان کرد و در ادامه دو نفر از رابطین نماز ادارات کمیته امداد حضرت امام(ره) و آموزش و پرورش استان تجربیات خود را در خصوص فعالیتهای نمازی اداره خود ارائه کردند.

در ادامه حجت الاسلام عربپور مدیر ستاد اقامه نماز استان با تبریک اعیاد شعبانیه و ایام نیمه شعبان ولادت امام زمان (عج)، در خصوص امام عصر سخنان مبسوطی را بیان داشت.

حجت الاسلام عربپور گفت: در نامه ای که امام زمان (عج) به یکی از نواب خاصش به نام محمد ابن عثمان نوشته آمد چنین بیان داشتند که بدان و آگاه باش که بین خدا و بندگان هیچ گونه خویشاوندی وجود ندارد.

وی همچنین با اشاره به آیه ۳۸ سوره مدیر گفت: کُلُّ نَفۡسِۭ بِمَا کَسَبَتۡ رَهِینَهٌهر نفسى در گرو عملى است که انجام داده است و خداوند نتیجه عمل را می دهد و ملاک إِنَّ أَکْرَمَکُمْ عِنْدَ اللَّهِ أَتْقَاکُمْ ۚۚ

عربپور بیان کرد: در دوران غیبت یکی از چیزهایی که ما باید به دست امام برسانیم و جز اعمال دین ما هست مسأله سهم امام هست که امام عصر به آن اشاره می کنند که اگر ما از شما خمس میگیریم میخواهیم مال شما پاک و طیب و طاهر شود و این تطهیر مال موجب برکت هم میشود.

مدیر ستاد اقامه نماز و بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) کرمان در ادامه اظهار داشت: ما در کنار مسأله نماز باید به مسأله مهدویت هم توجه داشت و این دو موضوع در کنار هم زیبنده هست.

وی گفت: در طول سال برنامه و مسابقه ای که برای نماز دارید برا مهدویت هم برنامه ای تدارک ببینید همچنین به سه شنبه های مهدوی اهتمام بیشتری بورزید.

مدیر ستاد اقامه نماز استان بیان کرد: ما در این رابطه یک صورتی از نماز داریم و یک عمقی از نماز، صورت نماز همینی است که نمازخانه ای باشد،امام جماعتی بیاد و نماز خوانده شود و تعقیبی خوانده شود، ولی در کنار صورت نماز به عمق نماز هم پی ببرید که فردی نماز میخواند به نمازش عشق بورزد و از نماز خواندن لذت ببرد.

عربپور تشریح کرد: توجه به خانواده پرسنل یادتان نرود که در همین راستا جلساتی را در اداره برگزار کنید و مسابقاتی برای خانواده پرسنل در نظر بگیرید.جشن تکلیف برای فرزندان پرسنل برگزار کنید و به آنها جوایزی را اهدا کنید.

مدیر ستاد اقامه نماز در پایان تصریح کرد: به تفاهم نامه ها و بارگذاری گزارشات نمازی اداره در سامانه سجاده توجه خاص داشته باشید.

لازم به یادآوری است که این نشست با اقامه نماز جماعت به پایان رسید.

چهارمین گردهمای رابطین نماز دستگاه های اجرایی استان کرمان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا