فارس

جشن تکلیف ۴۵۰ دانش‌آموز دختر کوه چناری برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان فارس، جشن بزرگ تکلیف دانش آموزان دختر کوه چناری  طی آیینی در محل مصلی نماز جمعه با حضور دانش‌آموزان دختر پایه سوم ابتدایی و نماینده ولی فقیه در شهرستان و امام جمعه قائمیه و مسئولین شهرستان و آموزش و پرورش برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش وپرورش کوهچنار، در این آیین دختران پایه سوم مدارس کوه چنار با پوشیدن چادرهای رنگی و به همراهی مدیرو مربیان خود در فضای معنوی، رسیدن به سن تکلیف را جشن گرفتند.
نماینده ولی فقیه در شهرستان  و امام جمعه قائمیه در این آیین، جشن تکلیف دانش‌آموزان را مراسم رسیدن به مقام تشریف، فخر و بندگی در برابر خالق هستی خواند و گفت: از امروز دختران حاضر به مقام خواندن نماز، امانتداری، احسان و مهربانی به انسانها و انجام دستورات دینی و الهی مشرف می‌شوند.
دانش‌آموز دختر کوه چناری فارس
حجت الاسلام و المسلمین حاج آقای شهیم  جشن تکلیف را رسیدن به قابلیت سخن گفتن با خداوند دانست و افزود: با رسیدن به مقام عبادت و بندگی عابدانه، انسان به روح و قلب بزرگ دست می‌یابد و پرونده عبادت و بندگی پیش خداوند باز می‌شود.
وی با اشاره به حساسیت دوره تکلیف دینی و فقهی دانش‌آموزان و با بیان ثبت و ضبط همه اعمال و گفتار بندگان پیش خداوند و رسیدگی به همه پرونده در روز محشر بیان کرد: از امروز تمام اقدامات شما دانش‌آموزان در ادای نماز، راستگویی و پرهیز از دروغ، احترام به والدین، حفظ و اجرای دستورات دینی از جمله حجاب و توجه به حق‌الناس ثبت شده و در روز قیامت مورد حساب‌کشی قرار می‌گیرد.
دانش‌آموز دختر کوه چناری فارس
وی خواستار احترام به پدر، معلمان و ائمه به عنوان اولیای واقعی و معنوی دانش‌آموزان شد .
مدیر آموزش و پرورش کوه چنار  نیز در این آیین لازمه نزدیکی و پیوند با خداوند را پیروی از دستورات و احکام الهی عنوان کرد و گفت: جشن تکلیف فرصتی برای آشنایی بیشتر دانش‌آموزان با وظایف دینی و اخلاقی است.
صفرساسانی پوربا بیان اینکه نماز صحبت کردن بنده با خداست، اظهار کرد: دانش‌آموزان با رسیدن به سن تکلیف و ادای نمازهای واجب، دوستی با پروردگار را تجربه می‌کنند.
وی، برگزاری جشن تکلیف را از برنامه‌های آموزش و پرورش عنوان کرد و افزود: امسال ۴۵۰ دانش‌آموز دختر ۹ ساله در مدارس کوه چنار مشغول به تحصیل هستند که جشن تکلیف آنها امروز برگزار شد .
همچنین در این آیین دانش‌آموزان شرکت کننده، با اجرای دکلمه، سرود و شعر به شادمانی پرداختند و با ادای نماز شکر، رسیدن به سن تکلیف را جشن گرفتند.
دانش‌آموز دختر کوه چناری فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا