اخبارچهار محال و بختیاری

نشست هم اندیشی ائمه جماعات دانشگاه های چهارمحال و بختیاری برگزار شد

حجت الاسلام کریمی: نماز اساسی ترین رشته الفت و عالی ترین عامل محبت بین بندگان و خداوند یگانه است.

به گزارش روابط عمومی ستا اقامه نماز استان چهارمحال و بختیاری، نشست هم اندیشی ائمه جماعات دانشگاه های استان با محوریت نماز، با حضور شفیعی رئیس مرکز اقامه نماز نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها کشور، حجت الاسلام و المسلمین محمد کریمی مدیر ستاد اقامه نماز استان برگزار شد.

این جلسه با حضور حجت الاسلام و المسلمین سعید صفی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی استان، روز پنج شنبه، سی ام آذرماه، به همت نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه علوم پزشکی استان و با مشارکت ستاد اقامه نماز استان در محل مجتمع آموزشی رحمتیه دانشگاه علوم پزشکی استان تشکیل شد.

حجت الاسلام و المسلمین محمد کریمی مدیر ستاد اقامه نماز استان با اشاره به اهمیت نماز در جامعه گفت: نماز زیباترین جلوه پرستش است که در قالب فرامینی از سوی حضرت حق و توسط پیام آور او به بشریت ارزانی شده است، نماز اساسی ترین رشته الفت و عالی ترین عامل محبت بین بندگان و خداوند یگانه است.

وی اظهار کرد: یکی از راه هایی که می توانیم دانشجویان را به نماز دعوت کنیم آن است که دانشجویان را به مطالعه کتاب های مفید درباره نماز، نوشتن مقاله و خاطره درباره نماز در قالب مسابقات و مانند آن تشویق کنیم.

حجت الاسلام کریمی به ارزش و اهمیت اقامه نماز در دانشگاه ها تاکید کرد و افزود: باید تلاش کنیم تا اهمیت و ارزش واقعی نماز را در جامعه و به خصوص در مدارس و دانشگاه ها نشان دهیم و با بهره‌ مندی از توان و ظرفیت بالای دانشگاه‌ ها و همفکری با صاحبنظران به هدف توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز در دانشگاه‌ ها دست یابیم.

مدیر ستاد اقامه نماز استان اظهار کرد: اساس و متولی نماز در دانشگاه دفتر نهاد رهبری است و می تواند برنامه های بسیاری از جمله مسابقات مختلف در حوزه نماز در میان دانشگاهیان و دانشجوبان برگزار کند.

شایان به ذکر است در ادامه جلسه شفیعی رئیس مرکز اقامه نماز نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها کشور به سوالات ائمه جماعت پاسخ دادند و به شرح مختصری از نظامنامه حق ایاب و ذهاب ائمه جماعت پرداختند.

نشست هم اندیشی ائمه جماعات دانشگاه های چهارمحال و بختیاری برگزار شد

نشست هم اندیشی ائمه جماعات دانشگاه های چهارمحال و بختیاری برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا