اخبارخراسان رضوی

نشست هم اندیشی علما، اساتید حوزه و ائمه جماعت مساجد با حجت الاسلام و المسلمین قرائتی

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز خراسان رضوی، نشست هم اندیشی علما اساتید حوزه، خطبا ائمه جماعت مساجد، طلاب و روحانیون با حضور حجت الاسلام و المسلمین قرائتی رییس ستاد اقامه نماز کشور، استاندار و مدیران ،در روز یکشنبه نوزدهم فروردین ماه در محل استانداری برگزار شد.

در این نشست ابتدا نظری استاندار خراسان رضوی گزارشی از فعالیت ها و عملکرد استان در حوزه های مختلف عمرانی، فرهنگی و اقتصادی به جلسه ارائه کرد و به برخی برنامه ها و طرح های آینده نیز اشاره داشت.

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین قرائتی رییس ستاد اقامه نماز کشور یادآور شد: با توجه به شرایط فرهنگی و تبلیغی در دنیای امروز، ضرورت دارد شیوه ارتباط با مردم در حوزه دین بخصوص جوانان حتما تغییر یابد، محتوا، گویندگان و مبلغان دینی نیز خود را برای شرایط امروز و فردا باید آماده کنند.

استاد قرائتی ادامه داد: در این میان مهم ترین پایگاه گفتگو با نسل نو و دنیا قرآن و محتوای آن میباشد و ما ابتدا باید تلاش کنیم محجوریت را از قرآن دور کنیم زیرا امام هشتم(ع) یاد آور شدند خداوند نماز را واجب کرد تا قرآن از محجوریت بیرون آید علاوه بر این تلاش کنیم آن گونه اهل بیت بیان داشتند قرآن کلام الهی، عمقی دارد و هر زمان میتوان از آن بهره گرفت.

وی افزود: لذا همه اندیشمندان و عالمان باید مستمر با قرآن انس داشته باشند و مرتبط با زندگی دنیا و اخروی از این کتاب الهی کسب فیض نمایند برای خود و جامعه آنهم به گونه ای باشد که عامه جامعه استفاده کنند و خواص جامعه بپسندند.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور اضافه کرد: در این راستا بدون تدبر و تلاش مدام با این تعطیلاتی که در مراکز علمی و حوزوی وجود دارد به جایی نخواهیم رسید و هر فردی باید از فرصت های اختصاصی خود به نحو احسن در این امر استفاده نماید.

این جلسه برای اقامه نماز پایان یافت و پس از اقامه نماز با حضور تعدادی از مدیران کل به صورت میز خدمت و بیان پیشنهادات و مشکلات ادامه پیدا کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا