البرز

جلسه رسیدگی به مساجد بین راهی البرز برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز البرز، در آستانه سال جدید و آغاز مسافرت های نوروزی کارگروه مساجد بین راهی با هدف بررسی و حل و فصل مشکلات مساجد بین راهی استان البرز یکشنبه ۱۶ بهمن در فرمانداری کرج برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین مرادی گفت: ساخت مسجد و نمازخانه در کنار مجتمع‌های رفاهی و خدماتی و کنار رستوران‌های بین‌راهی، ضرورتی غیرقابل انکار است که همه ما بر لزوم آن صحه می‌گذاریم و این اقدام را که در توسعه و ترویج فرهنگ نماز و نیایش بسیار موثر است را ضروری میدانیم. لکن نکته این است که اگرچه  احداث مسجد و نمازخانه‌های بین‌راهی بخشی از فرهنگ ترویج نماز است ولی مهم‌تر از آن نگهداری، توجه و رعایت مسائل بهداشتی این اماکن مقدس است.

مدیر ستاد اقامه نماز البرز ادامه داد: گاهی وقت‌ها که ما از محور های مواصلاتی استان عبور میکنیم و در طول مسیر برای ادای فریضه مجبور به توقف می‌شویم، این اماکن را آن‌طور که شایسته و بایسته جامعه اسلامی است نمی‌بینیم، در این مساجد و نمازخانه ها گاه با مشکل سرما وگرما مواجه می‌شویم و مسجد را فاقد امکانات سرمایشی و گرمایشی می‌بینیم، گاه هم وضعیت ظاهری آن را با آنچه که با روح معنوی باید همراه باشد، بیگانه می‌بینیم در فضای پیرامونی نه رعایت شئونات اسلامی به چشم میخورد و نه مکان پاکیزه‌ای که بتوانیم به درگاه ذات مقدس خدا به نماز و نیایش بپردازیم.

همچنین وی افزود:انتظار میرود مسئولین نسبت به این مهم اهتمام لازم داشته باشند و جلوه‌های زیبا، دوست‌داشتنی و روح‌انگیز را در همین اماکن مقدس ترسیم کنند، مسجد نماد دینی و مذهبی ما در جامعه اسلامی است، باید در حفظ، نگهداری، تمیزی و پاکیزگی آن بیش از پیش تلاش کنیم و توجه ویژه‌ای به آن داشته باشیم.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا